jamejamsara
سرا آشپزی کد خبر: ۷۷۳۷۰۲   ۰۶ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۷:۴۵

تصور کنید روی میز غذاخوری جلوی هر بشقاب یک عدد از این دسر های گلدانی را قرار بدهید.بعد در انتهای غذا با کمال تعجب مهمان می بیند که شما گلدان دسر را برداشته و مشغول نوش جان کردن از گوشه گلدان هستید.

آموزش آشپزی / دسر گلدانی

مواد لازم دسر گلدانی:
شکلات تخته ای،
پنیر خامه ای،
خامه،
کمپوت هلو،
نی،
گل،
کیک شکلاتی،
ظرف کترینگ.
طرز تهیه :
شکلات را به روش بن ماری آب کنید . ظرف را بچرخانید تا داخل آن به شکلات آغشته شود .برای این منظور می توانید از قاشق هم کمک بگیرید .سپس ظرف را برگردانید تا اضافه شکلات در ظرفی ریخته شود. بعد اجازه بدهید شکلات کمی سفت شود .

نکته : اگر شکلات گرم باشد بهتر است ، چون ضخامت شکلات کمتر خواهد شد .یک عدد نی برداشته و به اندازه نیم سانت کمتر از ارتفاع ظرف برش می دهیم .پنیر خامه ای و خامه را با همزن هم می زنیم .کمپوت هلو را به صورت ریز برش می دهیم .بعد داخل پنیر خامه ای و خامه ریخته و مخلوط می کنیم .

نکته : مقدار پنیر خامه ای و خامه و کمپوت باید به یک اندازه باشد. مثلا اگر مقدار خامه 100 گرم است پنیر خامه ای و کمپوت هم باید هر کدام 100 گرم باشند .سپس کیک شکلاتی را به کمک دست پودر می کنیم ( می توانید از کیک های آماده استفاده کنید ) .یک مقدار از آن را داخل ظرف می ریزیم .بعد نی را داخل ظرف قرار داده و به کمک قاشق از مخلوط پنیر خامه ای و خامه و کمپوت داخل ظرف می ریزیم .مجددا پودر کیک می ریزیم .در آخر سر گل را داخل نی قرار می دهیم .خوشمزگی این دسر به این است که موقع خوردن تکه های شکلات هم با دسر مخلوط می شود و طعم خاصی بوجود می آورد.

منبع: شبکه استانی مرکز قزوین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر