سرا - زندگی - جدیدترین اخبار ایران و جهان خبرگزاری جام جم

jamejamsara
زندگی
چرا اشتباهت را نمی‌پذیری؟

چرا اشتباهت را نمی‌پذیری؟

همه انسان‌ها در زندگی خود تصمیم‌های اشتباه می‌گیرند یا برخی از کارهای آنها ممکن است بـا شکـسـت روبه‌رو شود. باید توجه داشته باشیم افرادی که مسؤولیت‌پذیر هستند و از شخصیت بالغ و جنگجو بهره‌مندند، اشتباه خود را می‌پذیرند و به جای خودسرزنشی به دنبال راهی برای حل مشکل می‌گردند.

راه و روش مراقبت و فراهم کردن یک زندگی باکیفیت برای سالمندان

همچون صدف برای مروارید

راه و روش مراقبت و فراهم کردن یک زندگی باکیفیت برای سالمندان

بهتر است، حرف آخر را اول بزنیم؛ این‌که شاید نیازهای سالمندان در جنبه‌های مختلفی بروز پیدا کند اما ته ته همه آنها، عشق است که در پس ذهن‌شان ماندگار است. پس اگر قرار است مراقب حال خوب سالمند خانه‌تان باشید، به آنها عشق بدهید که بقیه چیزها، همگی پشت سرش چیده می‌شود. اما در این روزها که پدر و مادر پیر و تنهای زیادی را دور و اطراف‌مان می‌بینیم، ما چقدر مراقبت با عشق از سالمندان را بلدیم؟

شاید پرستارم تو باشی

همه آنچه درباره حضور پرستار در خانه پدران و مادران سالمند باید بدانیم

شاید پرستارم تو باشی

در شرایط زندگی امروز، هیچ‌کس و هیچ‌چیزی را نمی‌شود قضاوت کرد و برایش نسخه پیچید. زندگی مدرن امروز آن‌قدر گره‌های متعدد دارد که گاهی یک راه‌حل مثل حضور پرستار برای پدر و مادرهای پیر و گاهی تنها، می‌تواند راه نجات باشد. پس هر وقت از دایره چرا این کار را کرد و و چطور دلش می‌آید خارج شدیم و به آن مرزی رسیدیم که شاید گاهی و در شرایطی خاص، انتخاب پرستار برای سالمند می‌تواند تنها راه چاره و درست باشد، آن‌وقت به چطور و چگونه‌اش فکر کنیم.

روش اتو کردن انواع لباس و پارچه

روش اتو کردن انواع لباس و پارچه

روش اتو کردن لباس ها و پارچه های مختلف بسیار مهم و حائز اهمیت است، همچنین اتو کردن انواع پارچه های مختلف لباس ها باید به شیوه خاص خود انجام شود.

یک روز خوب را شروع کنید

یک روز خوب را شروع کنید

در اینجا چندروش مفید برای شروع روز خود آورده شده است که به شما کمک می کند برنامه صبحانه و کل روز خود را تغییر دهید.

هوش افراد به فراگیری موسیقی کمک میکند!

هوش افراد به فراگیری موسیقی کمک میکند!

اصطلاح "نبوغ موسیقی" معمولاً با اشاره به موسیقی دانان و آهنگسازان شناخته شده و پیشگامانه مانند موتزارت یا شوپن گفته می شود. با این حال ، طبق نتایج یک مطالعه جدید ، عقل بالا ممکن است بسیار بیشتر از تصور بسیاری از نوازندگان باشد. محققان می گویند که پس از تجزیه و تحلیل نحوه پیاده سازی گروهی از نوازندگان پیانو ، کار خود را انجام می دهند ، هوش می تواند در سرعت یادگیری نحوه پخش موسیقی توسط یک فرد نقش داشته باشد.

واکنش مغز به فریاد زدن

واکنش مغز به فریاد زدن

بینایی و شنوایی دو حالت اصلی حسی هستند که به ما امکان می دهند با محیط خود ارتباط برقرار کنیم. اما چه اتفاقی در مغز می افتد که سیگنالی تهدیدآمیز مانند صدای تهاجمی را درک کند؟ چگونه صدای تهدیدآمیز را از صدای اطراف تشخیص می دهد؟ چگونه این اطلاعات را پردازش می کند؟

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر