جام جم آنلاین - آرشیو

امام به عنوان نخستین فرد انقلابی حقوق زنان را تبیین کردند | اسلامخواهی جدا از مخالفت با یک آخوند است

امام به عنوان نخستین فرد انقلابی حقوق زنان را تبیین کردند | اسلامخواهی جدا از مخالفت با یک آخوند است

روحیه‌ تحول‌خواهی و تحول‌انگیزی، بعد تازه‌ای از شخصیت امام بود که مقام معظم رهبری چندی پیش و در جریان سالروز عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی به آن اشاره کردند؛ موضوعی که شاید از دید بسیاری از افراد به ویژه همراهان و نزدیکان ایشان مغفول مانده یا به دلایل مختلفی به سبک و سیاق گذشته باطراوت نیست.

«اعتدال» سعودی، اسم رمز راهبردهای تروریستی +اینفوگرافیک

«اعتدال» سعودی، اسم رمز راهبردهای تروریستی +اینفوگرافیک

سال۲۰۱۷ را باید نقطه عطف جنگ‌های سایبری در جهان نامگذاری کرد. دقیقا همان سالی که ترامپ به عربستان سفر می‌کند و با همراهی ملک‌سلمان، پادشاه عربستان و ژنرال عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر مرکزی را در ریاض، پایتخت عربستان با عنوان «مرکز اعتدال» تاسیس می‌کنند.

پشیمان نیستم اما دوباره شمر نمی‌شوم

پشیمان نیستم اما دوباره شمر نمی‌شوم

محمد فیلی تاکنون در قالب نقش‌های متعددی جلوی دوربین رفته است که بی‌گمان نقش شمربن‌ذی‌الجوشن در سریال «مختارنامه» یکی از برجسته‌ترین و ماندگارترین آنهاست. بازی‌های او در سریال‌های «روزی‌روزگاری» و «تفنگ‌سرپر» نیز همچنان در یاد و خاطره مخاطبان تلویزیون مانده است. فیلی به گفته خودش، به تاریخ و کارهای تاریخی علاقه دارد و هرگاه وقت داشته باشد، گریزی به تاریخ می‌زند و درباره آن می‌خواند. او در سریال مختارنامه نقش منفور شمر را بازی کرد اما از این‌که این نقش را ایفا کرده است، پشیمان نیست.

سلمان و موسی(ع) چگونه منجی خواهند شد؟

سلمان و موسی(ع) چگونه منجی خواهند شد؟

همزمان با تصویب بودجه سال آینده صداوسیما، بحث درباره تولید مجموعه‌های فاخر و الف ویژه صداوسیما داغ شده است.

چهارشنبه‌ها جام‌جم نایاب می‌شد

چهارشنبه‌ها جام‌جم نایاب می‌شد

محمد بلوری، پدر حادثه‌نویسی ایران با این‌که 85سال دارد، اما هنوز هم مانند اولین روزهای کاری‌اش در روزنامه‌کیهان، بسیاری از اتفاقات جامعه را زیر ذره‌بین خود دارد. به جایش، هم تایید می‌کند و هم تیغ تیز انتقادش را به نرمی به جان خبر و خبرنگاران می‌کشد. قبل از این‌که‌ کارش را در شهریور سال1336 درکیهان شروع‌کند، افراد زیادی برای کسب عنوان خبرنگاری به روزنامه رفتند، ولی صندلی، سهم بلوری بود که با پشتکار خودش، هم موفق شد و هم اولین صفحه حوادث را در این روزنامه راه‌اندازی‌کرد و نامش را بر سر زبان‌ها انداخت. او دو سال هم در روزنامه جام‌جم حضور داشت و درست مثل صفحه حوادث‌کیهان، ضمیمه تپش را از خود به یادگارگذاشت.

مجرمان بی‌نام و نشان

مجرمان بی‌نام و نشان

افرادی بی‌نام و نشان هستند، هر موقع بخواهند به‌راحتی با پرداخت مقدار ناچیزی پول وارد ایران شده و بدون این‌که سرشماری یا رهگیری شوند، در یکی از شهرها از نقطه صفر مرزی تا قلب کشور مستقر شده و زندگی‌شان را آغاز می‌کنند.

راهکارهای‌ساده برای رفع بی‌خوابی

راهکارهای‌ساده برای رفع بی‌خوابی

بی‌خوابی یا کم‌خوابی برای برخی افراد چنان ملال‌آور و زجرآور است که فرد حاضر است هر دارو یا غذایی بخورد تا بتواند تنها چند ساعت خوابی عمیق و لذت‌بخش داشته و به صبر و حوصله کافی دست یابد.

چطور با اخبار جعلی مبارزه کنیم؟

چطور با اخبار جعلی مبارزه کنیم؟

اطلاعات نادرست در حال حاضر یک مشکل بزرگ است اما جدید نیست. ژنرال‌های رومی از آن برای پیروزی در نبردها استفاده می‌کردند، رهبران در طول طاعون سیاه برای آزار و اذیت گروه‌های مذهبی به آن تکیه می‌کردند و جاسوسان در قرن بیستم از آن برای بی‌ثبات کردن دولت‌های خارجی استفاده می‌کردند. آنچه تغییر کرده سرعت و دامنه سوءاستفاده است. اینترنت و رسانه‌های اجتماعی به‌طور چشمگیری دامنه این تاکتیک قدیمی را افزایش داده‌اند و همه، از نوجوانان گرفته تا دیگران را قادر به انتشار دروغ می‌کنند. در حالی‌که تحریف‌ها فراگیرتر شده و زمان و تمایل به ارزیابی واقعیات کاهش یافته است.

تعقیب‌وگریز هالیوودی برای دستگیری دزدان خانه‌های‌پایتخت

تعقیب‌وگریز هالیوودی برای دستگیری دزدان خانه‌های‌پایتخت

دزد سابقه‌دار که کلکسیونی از جرایم را در پرونده مجرمانه‌اش دارد، پس از آزادی از زندان باند سرقت سریالی از خانه‌های شمال تهران را تشکیل داد. دزد حرفه‌ای و همدستانش برای فرار از دست پلیس به سمت هشت خودرو شلیک کردند.

تاراج میراث‌ملی

تاراج میراث‌ملی

«افزایش 79درصدی سرقت، تجارت اشیای تاریخی و استفاده از فلزیاب»، این تیتر خبری بود که هفته گذشته، مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد و از شدت یافتن فاجعه‌ای خبر داد که از سالیان پیش حوزه میراث فرهنگی را تهدید می‌کرد و حالا دامنه آن نسبت به گذشته بیشتر شده است. جرمی هم ردیف با جرایم علیه امنیت؛ که همواره مورد علاقه سلاطین‌ اشیای تاریخی و عتیقه بوده و برای دسترسی به آن، هر خطر و هزینه‌ای را به جان می‌خرند تا سود هنگفت حاصل از آن را به جیب بزنند.

سرقت‌های‌بزرگ دزدان‌حرفه‌ای

سرقت‌های‌بزرگ دزدان‌حرفه‌ای

16خرداد امسال، ماجرای دستبرد به صندوق امانات بانک ملی شعبه انقلاب تهران در فضای مجازی جنجالی شد. دزدانی حرفه‌ای با نقشه‌ای حساب شده، از تعطیلات نیمه خرداد سوء استفاده کرده و با ورود به بانک ملی، خود را به صندوق امانات رسانده و با خیالی راحت 168 صندوق را خالی کرده و پول، ارز و طلاها را با خود بردند. دزدان اسناد و مدارک و دسته چک‌ها را کف سالن رها کرده و با خود نبرده بودند.

خلأقانونی در برخورد با طراحان تصادف و نزاع‌های‌ساختگی

خلأقانونی در برخورد با طراحان تصادف و نزاع‌های‌ساختگی

در قانون مجازات اسلامی ماده‌ای با عنوان این‌که اگر شخصی اقدام به خودزنی کند، مجازات خواهد شد، وجود ندارد. تنها ماده‌ موجود در این زمینه، ماده 51 قانون مجازات نیروهای مسلح است که در آن به این نکته اشاره شده که اگر کسی به طور عمد به خود آسیب بزند تا به واسطه آن از امتیازی بهره‌مند شود، برای او مجازات تعیین شده است که البته این موضوع مختص نیروهای مسلح است. ولی در قانون مجازات اسلامی که شمول آن برای تمام مردم ایران است، به موضوع مجازات فردی که سعی می‌کند با ایجاد تصادف یا نزاع ساختگی از شرکت‌های بیمه دیه دریافت کند، اشاره نشده است.

زیبایی زیرزمینی

زیبایی زیرزمینی

سالن‌هایشان را بسیار زیبا طراحی کردند. وقتی وارد ‌شوید با نورپردازی خاص و صندلی‌های گران‌قیمت و آینه‌کاری روبه‌رو می‌شوید. همین موضوع باعث می‌شود همان لحظه اول متوجه نشوید چه اتفاقی درحال رخ دادن است و خود را در دام آنها گرفتار می‌کنید. آنها با تبلیغات پرزرق‌وبرق و سالن‌های لاکچری مدعی می‌شوند می‌توانند عمل‌های زیبایی انجام دهند. این گروه از طریق فضای مجازی و کانال‌های تلگرامی و اینستاگرام با هویت‌های جعلی در امور درمانی مداخله می‌کنند که برای سلامت جامعه مخاطره جدی به شمار می‌رود؛ در حالی که آنان بدون داشتن مدرک و تخصص و تبحر لازم در حوزه پزشکی حتی نسبت به نصب دستگاه‌های پیشرفته و لیرز مبادرت کرده و به امور مربوط به پزشکی می‌پردازند.

ایستاده در سیل

ایستاده در سیل

سیلاب، طوفان‌های مهیب،آتش‌سوزی‌های بزرگ و کوچک، برف و بوران، بارندگی شدید، سقوط در چاه، سوانح جاده‌ای و بسیاری حوادث دیگر، محل کار امدادگرانی است که بارها در عملیات‌های مختلف از جان شیرین و عزیز خود می‌گذرند تا نجاتگر جان و زندگی افرادی باشند که از هر طرف در گرداب مرگ گرفتار شده و دست نیاز و کمک‌خواهی به سوی فرشتگان نجاتگر درازکرده‌اند.

گوشی قاپی در تهران، فروش در هرات

گوشی قاپی در تهران، فروش در هرات

این روز‌ها اگر در خیابان‌های شلوغ تهران قربانی سرقت نشده باشید، به احتمال زیاد شاهد صحنه سرقت بوده‌اید. سرقت‌هایی که در کسری از ثانیه رخ‌می‌دهد و مالباخته قبل از این‌که بفهمد چه شده و کمک بخواهد، سارق و همدستش که راکب موتور است از محل فرار کردند.

دوست دارند ما را در چرخ‌گوشت بیندازند

دوست دارند ما را در چرخ‌گوشت بیندازند

در کارنامه هنری آتش تقی‌پور بازی در سریال‌های ماندگار و خاطره‌انگیزی ازجمله روزی روزگاری، سایه همسایه، سربداران، شب دهم، خانه‌ای در تاریکی، پهلوانان نمی‌میرند، تفنگ سرپر و ستایش به چشم می‌خورد.

نکاتی برای موفق شدن در مشاغل کسب‌وکارهای نوپا

نکاتی برای موفق شدن در مشاغل کسب‌وکارهای نوپا

تعجبی نخواهد داشت که بگویم بیشتر استارت‌آپ‌ها شکست می‌خورند، اما به لطف تحقیقات شیخار قوش، مدرس ارشد دانشکده بازرگانی هاروارد، حداقل می‌توانیم عددی را به میزان شکست یعنی 75درصد در نظر بگیریم و البته امیدوار باشیم بخشی از آن نباشیم. در شرایطی که سه چهارم استارت‌آپ‌های سرمایه‌گذاری شده موفق نیستند، چگونه می‌توانید مطمئن شوید کسب‌وکار جدیدتان یکی از آنها نخواهد بود؟

طرح ساماندهی اجاره بهای املاک خاک می‌خورد؟ | کنترل بازار اجاره بها با قرارداد‌های بلند مدت

طرح ساماندهی اجاره بهای املاک خاک می‌خورد؟ | کنترل بازار اجاره بها با قرارداد‌های بلند مدت

فصل جا به جایی مستاجران فرا رسیده و بیشتر مستاجران از افزایش سرسام آور اجاره‌ها شوکه شده‌اند. در این بین حمایت‌های دولت از مستاجران نیز راه به جایی نبرده است و از طرح ساماندهی اجاره بهای املاک که مدتی پیش نیز در مجلس مطرح شد، خبری نیست.

در این تالار‌های پذیرایی کباب می‌شوید | ۱۵۰میلیون تومان ورودی، هر مهمان ۵میلیون تومان

در این تالار‌های پذیرایی کباب می‌شوید | ۱۵۰میلیون تومان ورودی، هر مهمان ۵میلیون تومان

«لاکچری» و «مجلل» این واژه‌ها به پای ثابت تبلیغات بسیاری از تالار‌های حاشیه شهر تهران بدل شده است. تالارهایی با منو‌های عجیب و غریب که پا گذاشتن در آن‌ها به معنای واقعی کلمه گران تمام می‌شود. برخی از این تالار‌ها ورودی‌شان از ۱۵۰ میلیون تومان فراتر می‌رود و هزینه پذیرایی از هر مهمان را تا هشت میلیون‌تومان حساب می‌کنند.

مستوران؛ راوی قصه‌های کهن

مستوران؛ راوی قصه‌های کهن

کافی است به گذشته‌های دور برگردیم. در روزگارانی که خبری از اینترنت، کتاب صوتی، فضای مجازی و... نبود. همه بزرگ‌ترها، بچه‌ها را دور خودشان جمع می‌کردند و برایشان قصه می‌گفتند.

1 صفحه

نیازمندی ها