فرهنگ - صدا و سیما - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

صدا و سیما
رسانه‌ملی طلایه‌دار راهبردهای‌تربیتی

محمدجواد نظافت تشریح کرد

رسانه‌ملی طلایه‌دار راهبردهای‌تربیتی

۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۳

حجت‌الاسلام ‌و‌المسلمین محمدجواد نظافت یزدی که بخشی از دغدغه‌اش در حوزه تالیفات، مشارکت در تدوین مجموعه درس‌هایی از نهج‌البلاغه است، با نظر به رهنمودهای تربیتی نهج‌‌البلاغه، رسانه را هدایتگر تمامی مربیان و فعالان تربیتی می‌داند و معتقد است که مقوله «تربیت» باید روح حاکم بر رسانه باشد‌. این مفسر اخلاق تربیتی در سلسله نشست‌های طرح تحولی محتوایی رسانه، در گفت‌و‌گو با مدیران ارشد صداوسیما، ضمن تاکید برویژگی‌ها و جایگاهی که جوانان در جامعه دارند از صداوسیما می‌خواهد که برنامه‌ها، فیلم‌ها و سریال‌ها از تربیت اشراب شود‌.

«بازپرس» حرف روز می‌زند

گفت‌وگوی «جام‌جم» با وحید حیدری، بازیگر نقش حمیدرضا

«بازپرس» حرف روز می‌زند

۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۸

اگر دل به بازیگری بسته باشی، برایت مهم می‌شود که یک نقش چقدر جای کار دارد و برای ایفایش ترا با چالش مواجه می‌کند تا بیشتر بتوانی برتوان نقش‌آفرینی‌ات مانور دهی. حالا این‌که نقش چقدر طول دارد مهم نیست و به قول بسیاری از حرفه‌ای‌ها این عرض نقش است که اهمیت دارد؛ یعنی ویژگی‌ها آن و تاثیرش روی قصه.

سفر بی‌بازگشت

سفر بی‌بازگشت

۱۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۴

بعضی مرگ‌ها و رفتن‌ها هم سینمایی است؛ مثل از دنیارفتن مهدی امامی، مستندسازی که روز جمعه در مسیر بازگشت از سفر پیاده‌روی اربعین حسینی بر اثر تصادف درگذشت. امامی متولد۱۳۵۴ و فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی سینما، مدرس و مستندساز انجمن سینمای جوانان ملایر و بازنشسته صدا و سیمای مرکز همدان بود.

صداوسیما؛ سرباز انقلاب در نبردشناختی

محمدحسن زورق کارشناس مدیریت استراتژیک در گفت و گویی تبیین کرد

صداوسیما؛ سرباز انقلاب در نبردشناختی

۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۴

دکتر ‌محمد‌حسن زورق‌ که بیش از ۲۰ تالیف در زمینه ارتباطات، سیاست، تاریخ و ادبیات دارد، سال‌هاست به تدریس دانش مرتبط با حوزه‌های مدیریت، جامعه‌شناسی، ارتباطات و تاریخ مشغول است.

گردنکشی برابر قانون، ممنوع!

گردنکشی برابر قانون، ممنوع!

۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۸

۱- «غلط می‌کنی قانون را قبول نداری! قانون تو را قبول ندارد.» این جمله تاریخی امام‌خمینی(ره) که در ۶خرداد ۶۰ در ماجرای بنی‌صدر بیان شد قابلیت تعمیم به موضوعات مختلف در ادوار مختلف را دارد. پس از انتخابات ۸۸ و بلوای ایجادشده توسط حامیان کاندیدای شکست‌خورده که خواستار ابطال انتخابات بودند این جمله امام به نحوی دیگر توسط بزرگان گفته شد که امروز هم در برابر موضوعات مختلف خرد و کلان -که در حوزه‌های گوناگون رخ می‌دهد- همچنان کاربرد دارد.

نوشداروی نمایش

تأملی بر جنبه‌های کاربردی هنرهای نمایشی

نوشداروی نمایش

۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۴

هنرهای نمایشی در قالب‌هایی چون رسوم، سنت‌ها و آیین‌ها یکی از دیرین‌ترین رسانه‌های فرهنگی و زبان‌های نامحدود ارتباطات انسانی به شمار می‌روند. به‌عبارتی می‌توان مناسک را نخستین شکل از جنبه‌های کابردی نمایش در جریان زندگی برشمرد.

حسینیه معلی حسینیه‌ای یادآور!

حسینیه معلی حسینیه‌ای یادآور!

۰۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۸

ابتکارات برنامه‌سازی در سیما، به تدریج در حال گسترش و تنوع است. چرخشی نیز از موضوعات عام به سمت موضوعات دینی و مذهبی، در این نوع برنامه‌سازی دیده می شود. بروز و ظهور برنامه‌هایی چون «حسینیه معلی» و «محفل» از این برنامه‌هاست که استقبال بسیاری را فراتر از پخش داخلی برانگیخته است.

نیازمندی ها