اقتصاد-جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

موارد استفاده از منابع ارزی آزاد شده اعلام شد

از سوی بانک مرکزی؛

موارد استفاده از منابع ارزی آزاد شده اعلام شد

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰ | نظر

بانک مرکزی اعلام کرد که منابع ارزی آزاد شده از کره جنوبی در حساب شش بانک ایرانی در قطر فعال است و طبق تاکید رئیس‌کل بانک مرکزی، کلیه منابع مربوطه جزو ذخایر ارزی بانک مرکزی و پشتوانه ریال هستند.

لوازم گرانی

«جام‌جم» دلایل گرانی «لوازم خانگی» را بررسی می‌کند

لوازم گرانی

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۸ | نظر

سال۹۷ بود که با خروج آمریکا از برجام، شرکت‌های لوازم خانگی کره‌ای نیز ایران را ترک کردند. دو برندی که در بسیاری از اقلام بیش از ۸۰درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده بودند و نبود آنها در سال اول به‌شدت مشاهده شد. در آن زمان برخی تولیدکنندگان اعلام کردند که اگر از آنها حمایت شود، می‌توانند نیاز بازار را پاسخ دهند اما با گذشت بیش از پنج سال بررسی‌ها نشان می‌دهد کارخانجات داخلی هنوز نتوانسته‌اند آن‌طور که انتظار می‌رفت، در این زمینه عمل کنند. در این‌باره گزارشی تهیه کردیم که جزئیات آن را در ادامه می‌خوانید.

ببینید | بانک‌ها غلط می‌کنند بنگاهداری کنند

«جام‌جم» از بنگاهداری بانک‌ها گزارش می‌دهد

ببینید | بانک‌ها غلط می‌کنند بنگاهداری کنند

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۷ | نظر

شهریور سال۹۷ بود که رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای هیات دولت به موضوع بنگاهداری بانک‌ها اشاره کردند و در همان زمان به تیم اقتصادی دولت وقت تصریح کردند که جلوی بنگاهداری بخش بانکی را بگیرید. با گذشت حدود پنج سال از این موضوع، نه‌تنها بنگاهداری بانک‌ها کاهش نیافته، بلکه اموال مازادی که قرار بود واگذار شود نیز همچنان در اختیار این بخش است.

بحران کم‌ بارشی ۳ ساله شد

بحران کم‌ بارشی ۳ ساله شد

۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۶ | نظر

رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: سال آبی با کاهش ۲۰ درصدی بارش نسبت به میانگین های بلند مدت به پایان رسید و سومین سال متوالی کم بارش کشور را رقم زد.

مردم نگران نباشند؛ فروش خودرو در سامانه یکپارچه ادامه دارد

شورای رقابت شفاف‌ سازی کرد؛

مردم نگران نباشند؛ فروش خودرو در سامانه یکپارچه ادامه دارد

۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۲ | نظر

به دنبال موضوعی که در رابطه با تداوم فروش خودروها به صورت یکپارچه و منحصراً برگزاری مرحله سوم مطرح شده، برخی شایعه کرده‌اند که دیگر خبری از فروش خودروها به صورت یکپارچه نخواهد بود؛ در این رابطه مدیر روابط عمومی شورای رقابت این موضوع را رد کرده و ضمن تاکید بر تداوم ادامه روند فروش‌ها در قالب سامانه یکپارچه، موضوع را شفاف‌ سازی کرد.

در انتظار نرخ جدید خرید تضمینی گندم

در انتظار نرخ جدید خرید تضمینی گندم

۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۶ | نظر

براساس قانون خرید تضمینی، وزیر جهاد کشاورزی به‌عنوان رئیس شورای قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی، یک هفته بعد از تعیین قیمت‌ها در شورا فرصت دارد تا قیمت‌های مصوب را اعلام کند. فرصتی که چند روزه به پایان رسیده اما قیمت‌ها هنوز اعلام نشده است.

پای لنگ صادرات کفش

«جام‌جم» میزان عرضه و تقاضای صنعت کفش را در منطقه بررسی می‌کند

پای لنگ صادرات کفش

۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۶ | نظر

«کفش» به‌عنوان یکی از قدیمی‌‌ترین صنایع کشورمان شناخته می‌شود ولی با وجود سودآوری و اشتغال‌زایی گسترده به‌لحاظ ارزآوری از طریق صادرات به دیگر کشورها (خصوصا کشورهای همسایه) با وضعیت مطلوبی روبه‌رو نیستیم.

قیمت نفت 94 دلار شد

قیمت نفت 94 دلار شد

۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۰ | نظر

با ممنوعیت صادرات سوخت از سوی روسیه، قیمت نفت در بازارهای جهانی به بالای 94 دلار در هر بشکه رسید.