اقتصاد-جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

تحریم دستاوردها!
آمار غلط مشاور یکی از کاندیداها در خصوص تحریم‌ها و شرایط سقوط اقتصادی از یک تلاش هدفمند پرده برداشت

تحریم دستاوردها!

عملیات نجات برای بازار قرمز‌پوش

نامزدهای ریاست جمهوری وعده‌هایی را برای سامان‌بخشی به بازار سرمایه مطرح می‌کنند

عملیات نجات برای بازار قرمز‌پوش

۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۰ | نظر

طی پنج سال اخیر شاهد سقوط شاخص‌های بازار سرمایه و از دست رفتن سرمایه سهامداران در این بازار بوده‌ایم، به همین دلیل نامزدهای ریاست‌جمهوری طی روزهای اخیر به بررسی این موضوع پرداخته و هر کدام راهکارهایی را برای رفع این مشکل ارائه داده‌اند.

راهکار؛ قربانی تورم کلی‌گویی

«جام‌جم» نظر نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در حوزه اقتصاد را بررسی می‌کند

راهکار؛ قربانی تورم کلی‌گویی

۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۸ | نظر

بررسی وعده‌های انتخاباتی شش نامزد ریاست جمهوری به‌خوبی نشان می‌دهدکه«کاهش تورم» یکی ازکلیدی‌ترین وعده‌ها و برنامه‌های هر شش کاندیدای ریاست جمهوری دوره چهاردهم است.اندکی کنکاش در چهار دهه گذشته، ثابت می‌کند که همه دولت‌ها با چالش تورم مزمن مواجه بوده‌اند و البته راهکار‌هایی هم برای درمان، اصلاح و کاهش نرخ آن داده‌شده که عدم کاهش آن و به عبارتی ادامه سیر صعودی  تورم مزمن از دولتی به دولت دیگر نشان می‌دهد که نسخه‌های پیش از این خیلی در عمل موفق نبوده و به نتیجه مطلوب نرسیده است.

تزریق۶۰میلیون دلار به بازار سرمایه

تزریق۶۰میلیون دلار به بازار سرمایه

۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۹ | نظر

عضو هیات‌عامل صندوق توسعه ملی از تزریق ۶۰ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه خبر داد.سید‌علیرضا میرمحمد صادقی با اعلام این‌که طبق قانون باید معادل ریالی ۵۱۰ میلیون دلار از منابع ارزی صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار بورس تزریق شود، اعلام کرد: از این میزان تاکنون حدود ۴۵۰ میلیون دلار به بازار سرمایه تزریق شده و حدود ۶۰ میلیون دلار باقی مانده که این ۶۰ میلیون دلار نیز طی سه مرحله وارد بورس می‌شود.

رشد ۴۱درصدی صادرات ایران به افغانستان

«جام‌جم» از جزئیات جهش صادرات کالاهای ایرانی به افغانستان گزارش می‌دهد

رشد ۴۱درصدی صادرات ایران به افغانستان

۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۸ | نظر

ایران و افغانستان با ۹۴۵ کیلومتر مرز مشترک به‌عنوان دو کشور هم‌زبان، مسلمان و همسایه ازگذشته‌های دور وبنابرمشترکات تاریخی وفرهنگی تجارت گسترده‌ای باهم داشتند،به‌طوری که این کشور درحال‌حاضر نیزششمین مقصد کالاهای ایرانی محسوب می‌شود.

رشد ۱۸.۲درصدی تولید لوازم خانگی درسال گذشته

رشد ۱۸.۲درصدی تولید لوازم خانگی درسال گذشته

۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۶ | نظر

پیش از ورود وزارت صنعت، معدن و تجارت دولت سیزدهم به بخش لوازم خانگی، این صنعت مشکلات ریشه‌ای داشت که این مسائل از رشد تولید و سهم صادرات لوازم خانگی کاسته بود؛هرچند کالاهای قاچاق در بازار باعث ایجاد مشکلاتی برای این صنعت شده بود.

نسخه نامزدها برای اصلاح شبکه بانکی

کاندیداهای انتخابات درباره مسائل بانکی چگونه فکر می‌کنند؟

نسخه نامزدها برای اصلاح شبکه بانکی

۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۷ | نظر

یکی از موضوعات مورد توجه نامزدهای انتخابات که در فضای مجازی نیز با استقبال مواجه شده است، اصلاح نظام بانکی بود. این موضوع که پیش از این در دولت سیزدهم نیز در دستورکار قرار داشت، برای افزایش شفافیت و کاهش ناترازی بانک‌ها اقداماتی انجام شد.

بارش کشور به محدوده نرمال رسید | دریافت ۲۲۰ میلی متر بارش در ۹ ماه اخیر

رئیس سازمان هواشناسی کشور:

بارش کشور به محدوده نرمال رسید | دریافت ۲۲۰ میلی متر بارش در ۹ ماه اخیر

۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۷ | نظر

رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: تا امروز تنها کمتر از یک میلی متر یعنی معادل حدود سه دهم درصد نسبت به بارش‌ های بلند مدت کمبود داریم و اکنون بعد از چهارسال متوالی کم بارشی، میانگین بارش کشور به مقادیر نرمال بلند مدت رسیده است.

کاهش قیمت گوشت در آستانه عیدقربان

«جام‌جم» بررسی می‌کند

کاهش قیمت گوشت در آستانه عیدقربان

۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۲ | نظر

همزمان با فرارسیدن عید قربان شاهد افزایش تقاضا از سوی مردم برای خرید گوشت قرمز به منظور ادای نذر خود هستیم؛ به‌طوری که این امر سبب شده هم‌اکنون بیشترین نهاد‌های مرتبط و زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی برای تامین گوشت قرمز مورد نیاز شهروندان آمادگی کامل داشته باشند.