اقتصاد - اقتصاد ایران - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

اقتصاد ایران
تحریم دستاوردها!

آمار غلط مشاور یکی از کاندیداها در خصوص تحریم‌ها و شرایط سقوط اقتصادی از یک تلاش هدفمند پرده برداشت

تحریم دستاوردها!

۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۴

روزسه‌شنبه هفته جاری مشاور سیاست خارجی یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری در یک برنامه تلویزیونی در حالی اعلام کرد که رشد اقتصادی در شرایط تحریم کاهش یافته که متوسط رشد اقتصادی در دولت سیزدهم براساس گزارش بانک مرکزی ۴.۳درصد بوده که بالاترین نرخ  در۷سال اخیر است. ازسوی دیگر،باید توجه داشت رشد اقتصادی در حالی رقم خورد که همچنان تحریم‌های بین‌المللی علیه کشورمان وجود دارد اما به گفته کارشناسان خنثی‌سازی تحریم اتفاق افتاده است.

راهکار؛ قربانی تورم کلی‌گویی

«جام‌جم» نظر نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در حوزه اقتصاد را بررسی می‌کند

راهکار؛ قربانی تورم کلی‌گویی

۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۸

بررسی وعده‌های انتخاباتی شش نامزد ریاست جمهوری به‌خوبی نشان می‌دهدکه«کاهش تورم» یکی ازکلیدی‌ترین وعده‌ها و برنامه‌های هر شش کاندیدای ریاست جمهوری دوره چهاردهم است.اندکی کنکاش در چهار دهه گذشته، ثابت می‌کند که همه دولت‌ها با چالش تورم مزمن مواجه بوده‌اند و البته راهکار‌هایی هم برای درمان، اصلاح و کاهش نرخ آن داده‌شده که عدم کاهش آن و به عبارتی ادامه سیر صعودی  تورم مزمن از دولتی به دولت دیگر نشان می‌دهد که نسخه‌های پیش از این خیلی در عمل موفق نبوده و به نتیجه مطلوب نرسیده است.

تزریق۶۰میلیون دلار به بازار سرمایه

تزریق۶۰میلیون دلار به بازار سرمایه

۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۹

عضو هیات‌عامل صندوق توسعه ملی از تزریق ۶۰ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه خبر داد.سید‌علیرضا میرمحمد صادقی با اعلام این‌که طبق قانون باید معادل ریالی ۵۱۰ میلیون دلار از منابع ارزی صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار بورس تزریق شود، اعلام کرد: از این میزان تاکنون حدود ۴۵۰ میلیون دلار به بازار سرمایه تزریق شده و حدود ۶۰ میلیون دلار باقی مانده که این ۶۰ میلیون دلار نیز طی سه مرحله وارد بورس می‌شود.

رشد ۴۱درصدی صادرات ایران به افغانستان

«جام‌جم» از جزئیات جهش صادرات کالاهای ایرانی به افغانستان گزارش می‌دهد

رشد ۴۱درصدی صادرات ایران به افغانستان

۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۸

ایران و افغانستان با ۹۴۵ کیلومتر مرز مشترک به‌عنوان دو کشور هم‌زبان، مسلمان و همسایه ازگذشته‌های دور وبنابرمشترکات تاریخی وفرهنگی تجارت گسترده‌ای باهم داشتند،به‌طوری که این کشور درحال‌حاضر نیزششمین مقصد کالاهای ایرانی محسوب می‌شود.

بارش کشور به محدوده نرمال رسید | دریافت ۲۲۰ میلی متر بارش در ۹ ماه اخیر

رئیس سازمان هواشناسی کشور:

بارش کشور به محدوده نرمال رسید | دریافت ۲۲۰ میلی متر بارش در ۹ ماه اخیر

۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۷

رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: تا امروز تنها کمتر از یک میلی متر یعنی معادل حدود سه دهم درصد نسبت به بارش‌ های بلند مدت کمبود داریم و اکنون بعد از چهارسال متوالی کم بارشی، میانگین بارش کشور به مقادیر نرمال بلند مدت رسیده است.

کاهش تورم ماهانه صنعت و معدن

کاهش تورم ماهانه صنعت و معدن

۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۸

مرکز آمار ایران اعلام کرد: در اردیبهشت امسال، تورم ماهانه بخش‌های صنعت و معدن نسبت به ماه قبل از آن به ترتیب یک واحد درصد و ۰.۵واحد درصد کاهش داشته است.

نیازمندی ها