اقتصاد - اقتصاد ایران - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

اقتصاد ایران
رشد اقتصاد به روایت آمار

عوامل افزایش رشد اقتصادی در ۳‌ماهه نخست۱۴۰۲ را بررسی کرده‌ایم

رشد اقتصاد به روایت آمار

۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۷

طبق آخرین آمار منتشرشده بانک‌مرکزی، رشد اقتصادی کشور در سه‌ماهه نخست سال۱۴۰۲ معادل ۶.۲درصد و رشد اقتصادی بدون نفت در این دوره معادل ۵.۲درصد بوده است که مقایسه ارقام سال‌جاری با سه‌ماهه نخست سال۱۴۰۱ نشان از افزایش بیش از سه‌برابری رشد اقتصادی کشور دارد.

سفر به سمت رونق

سفر به سمت رونق

۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۸

در طول سه دهه گذشته صنعت گردشگری با سرعت پیشتاز بود و بسیاری از کشورها برای بهره‌مندی از مزایای اقتصادی آن، سرمایه‌گذاری‌های مختلفی در بخش‌های متنوع گردشگری و صنایع وابسته به آن انجام می‌دادند. اما بروز همه‌گیری کووید-۱۹ سخت‌ترین ضربه را به این صنعت وارد و لطمه‌های جبران‌ناپذیری بر پیکر گردشگری تحمیل کرد.

چانه سنگین گرانی نان!

«جام‌جم» نوسانات قیمت نان را در شهرهای مختلف بررسی می‌کند

چانه سنگین گرانی نان!

۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۴

باوجود طرح هوشمندسازی طرح آرد و نان بسیاری از مردم معتقدند که طی چند ماه اخیر قیمت نان بیشتر از نرخ مصوب در نانوایی‌ها به فروش می‌رسد و با این نرخ همخوانی ندارد به طوری که به‌عنوان‌مثال، مشاهدات خبرنگار جام‌جم نشان می‌دهد در برخی مناطق نان کنجدی ۲۸۰۰تومانی با بیش از ۲۰۰درصد گرانفروشی با قیمت ۱۰هزار تومان و در برخی مناطق دیگر نان ساده ۳۰۰۰تومانی با قیمت ۵۰۰۰تومان و نان کنجدی ۴۰۰۰تومانی براساس وزن و شانه با قیمت ۱۰هزار تومان به مردم عرضه می‌شود.

نیازمندی ها