فرهنگی-جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

این صندلی را از من دزدیدی

اعتراض کارگردان فیلم «عنکبوت» به «عنکبوت مقدس»

این صندلی را از من دزدیدی

۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰ | ۰ نظر

در صفحه دیروز سینما درباره فیلم ضد‌ایرانی «عنکبوت مقدس» نوشتیم که در جشنواره سینمایی کن، به نمایش درآمده است و با پروپاگاندای رسانه‌ای، قرار است مورد توجه منتقدان واقع شود. این فیلم که تصویری سیاه از ایران به نمایش درآورده است و با نمایش عریان خشونت و برهنگی، سعی دارد قتل‌های یک فرد را به نام مذهب تمام کند، توسط یک فیلمساز ایرانی دوتابعیتی ساخته شده است.

ماکیاولیسم زنده است!

«کلونی» مبانی فلسفی لیبرال‌سرمایه‌داری را بازتولید می‌کند

ماکیاولیسم زنده است!

۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹ | ۰ نظر

زیست جهان جوامع معاصر با احتمال وقوع بحران‌های متعددی همراه است؛ از احتمال وقوع جنگ‌های هسته‌ای ویرانگر گرفته تا بحران‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و ... حتی بیماری‌های مسری و فجایع زیست‌محیطی. در چنین شرایطی شهروندان جهان چگونه رفتار می‌کنند یا دقیق‌تر این‌که، چگونه رفتار کنند بهتر است؟

همچنان چراغی روشن است

گفت‌و‌گو با لیلی عاج، یکی از چهره‌های برگزیده هنر انقلاب در سال 1400

همچنان چراغی روشن است

۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۰ | ۰ نظر

وقتی حمید حسام جایزه چهره هنر انقلاب در سال 96 را دریافت کرد، لیلی عاج هم در سالن مراسم حضور داشت و مثل همیشه فکر می‌کرد چرا هیچ‌وقت تئاتری‌ها برنده این جایزه نمی‌شوند.

ادای دین هنرمندانه به مقاومت مردم

گفت‌وگو با محمدرضا عیوضی درباره دلایل خواندن قطعه «خرمشهر»

ادای دین هنرمندانه به مقاومت مردم

۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۱ | ۰ نظر

آزادسازی خرمشهر قصه‌ای است جاودان و ماندگار که هرقدر هم گرد زمان بر آن بنشیند اما هیچ‌گاه داستان پرافتخار قهرمانانش رنگ کهنگی به خود نمی‌گیرد و تصویر پرشکوهش با همان عکس معروف صبح روز آزادسازی و شادی رزمندگان و نوحه بی‌بدیل «ممد نبودی» کویتی‌ پور در تاریخ این مرز و بوم حک شده است.

تاریخ خرمشهر پر از قصه است

مریم منصوری، کارگردان و نمایشنامه‌نویس:

تاریخ خرمشهر پر از قصه است

۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱ | ۰ نظر

خرمشهر مثل زن زیبایی است که چشم همه مردان خارجی دنبالش بوده؛ این جمله را یکی از شخصیت‌های نمایش «آمده بودیم اینجا بمیریم» درباره خرمشهر سال‌های قبل از جنگ می‌گوید.

ببینید| سکانس ماندگار «در چشم باد»

ببینید| سکانس ماندگار «در چشم باد»

۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲ | ۰ نظر

یکی از معدود آثاری که در تلویزیون گوشه‌ای از روز آزادسازی خرمشهر را به تصویر کشید، قسمت پایانی سریال «در چشم باد» بود که درآن شخصیت بیژن ایرانی با بازی پارسا پیروزفر در تلاش برای جست‌وجوی پسرش راهی جبهه می‌شود و او را در خرمشهر می‌یابد، اما...