فرهنگ-جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

اثرات زیاد گناه کردن
اختصاصی جام جم آنلاین

اثرات زیاد گناه کردن

علامه طباطبايى در مقابل شاگردان عصبانى نمى‌شد

اختصاصی جام جم آنلاین

علامه طباطبايى در مقابل شاگردان عصبانى نمى‌شد

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۱ | نظر

علامه طباطبايى در مقابل شاگردان عصبانى نمى‌شد و سابقه نداشت به فراگيران سخنان اهانت‌آميز بگويد يا با آنان تندى كند، سراپاگوش بود و چون حرف اشكال‌كننده به پايان مى‌رسيد جوابش را به آرامى مى‌داد و او را قانع مى‌نمود.

تبلیغ نماز و فرهنگ نماز

اختصاصی جام جم آنلاین

تبلیغ نماز و فرهنگ نماز

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۶ | نظر

آیت الله آقا سیّد ابوالحسن اصفهانی (1284 - 1365 ه . ق ) یکی از مراجع بزرگ تقلید و مقیم نجف اشرف بود از هندوستان خدمت آقا آمدند و جهت سرپرستی شیعیان آن دیار درخواست کردند که ایشان یکی از فضلای نجف را به آن کشور اعزام کند ، آقا یکی از طلاّب فاضل را فرا خواند و اجازه نامه مفصلی در علم و دانش و فقه او نوشت و در ادامه نامه از شیعیان آن سامان درخواست کرد که وجود این عالم را مغتنم شمارند.

ببینید | غول در قاب

برای بازیگر شدن باید بچه بشی!

ببینید | غول در قاب

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۶ | نظر

پل لئونارد نیومن بازیگر و کارگردان آمریکایی تحسین شده، برنده جایزه اسکار و نیکوکاری مشهور بود. او به تعریف نقش اول مرد در فیلم‌های سینمایی از اواسط دهه 1950 تا قرن 21 کمک فراوانی کرد.

برگزاری جشنواره موسیقی ویژه اقوام

برگزاری جشنواره موسیقی ویژه اقوام

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۷ | نظر

جشنواره موسیقی سنتی ویژه اقوام ایرانی به زودی برگزار می شود و صبح امروز نشست خبری در سالن جلسات اداره کل روابط عمومی رسانه ملی برگزار شد.

ببینید | اربااربا یعنی چی؟!

روایت شهدا

ببینید | اربااربا یعنی چی؟!

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۱ | نظر

گفت فلانی اربااربا یعنی چی؟ گفت یعنی بگم؟گفت بگو ببینم. گفت یعنی گوشت چرخ کرده. گفت فهمیدم. خیلی ممنون.

رهبری مقاومت در آینه تاریخ

نگاهی به بیانات رهبری در جمع طلایه‌داران و پیشکسوتان دفاع‌مقدس

رهبری مقاومت در آینه تاریخ

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۶ | نظر

مایلم پیش از تدبر در سخنرانی اخیر امام خامنه‌ای دامت برکاته، به مناسبت گرامیداشت دفاع‌مقدس در جمع طلایه‌داران و پیشکسوتان دفاع‌مقدس و فعالان حوزه‌های مختلف تبیین و روایتگری جنگ تحمیلی؛ نکته‌ای برای اندیشیدن درخصوص سخنرانی‌های دو ولی‌فقیه جمهوری اسلامی امام خمینی که رحمت خدا بر او باد، و جانشین عزتمندشان گوشزد کنم.

من، اسپارتاکوس، پیانو و لنچ

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد موتمن، نویسنده و کارگردان از روزهای دفاع‌مقدس

من، اسپارتاکوس، پیانو و لنچ

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۴ | نظر

فرزاد موتمن، دوران کودکی و نوجوانی‌اش را در آبادان سپری کرد و بعد از اتمام تحصیلات در مقطع متوسطه برای ادامه تحصیل راهی آمریکا شد. وی در سال۱۹۷۹ تحصیل در رشته سینما را رها کرد و به ایران برگشت. موتمن بعد از آن به عکاسی، فیلمبرداری و مستندسازی روی آورد. همچنین از سال۱۳۷۸ به ساخت فیلم‌های سینمایی و به‌طور همزمان، تدریس در دانشگاه سوره و دانشگاه پارس مشغول شد.

فداکاری در قاب دفاع‌مقدس

بازخوانی سبک زندگی مردم در دوران دفاع مقدس

فداکاری در قاب دفاع‌مقدس

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۶ | نظر

در فاصله‌ای ۳۴ساله از پایان جنگ، پس از گذشت سه دهه از توقف ویرانی‌ها و آغاز ترمیم خرابی‌ها، تصاویر آن دوران که قابی از خاطره دارند هنوز جلوه‌گری می‌کند. جنگ هنوز هم وحشتناک است؛ عکس‌ها پر از خون و مرگ است، آن چشم‌های خیره مانده به افق، آن دست و پاهای جامانده و آن جراحت‌هایی که آه از نهاد زخمی‌ها بلند می‌کند، هنوز که هنوز است بوی درد می‌دهد. چهره جنگ خشن است، حتی وقتی پیروزی به‌دست می‌آید، شکست شانه به شانه آن پیش می‌رود؛ خرابی خانه‌ها، آوار شدن بمب‌ها، یورش دشمنان به شهرها و روستاها، ترس، وحشت، دلهره، ناامنی، آوارگی و...

مدرسه فیلمسازی جنگ

کارگردان‌هایی که با سینمای دفاع مقدس معرفی شدند

مدرسه فیلمسازی جنگ

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۴:۴۸ | نظر

سینمای دفاع مقدس در وضعیتی زاده شد و خود را به عنوان یک زیرگونه سینمایی جدی در جامعه ایرانی مطرح کرد که در زمان آغاز جنگ تحمیلی این هنر هنوز وضعیت باثباتی بعد از پیروزی انقلاب به دست نیاورده بود.

بهرام افتخار بنی‌ هاشمی درگذشت

بهرام افتخار بنی‌ هاشمی درگذشت

۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۲ | نظر

بهرام افتخار بنی‌هاشمی ، روزنامه‌نگار و مترجم پیشکسوت روزنامه جام جم و سایت جام جم آنلاین ، پس از طی یک دوره بیماری و مبارزه با سرطان درگذشت.