سرا - خانواده - جدیدترین اخبار ایران و جهان خبرگزاری جام جم

jamejamsara
خانواده
کدام‌ یک از فیلم‌های مربوط به اعتیاد را در جمع خانواده ببینیم؟

کدام‌ یک از فیلم‌های مربوط به اعتیاد را در جمع خانواده ببینیم؟

فیلم‌ها و سریال‌های زیادی درباره اعتیاد و تاثیر آن بر فرد و خانواده و جامعه ساخته شده ‌است. اکثر این آثار قابلیت دیدن در جمع خانواده را ندارند چراکه در رتبه‌بندی سنی فیلم و سریال آثاری که اشاره به مواد مخدر، مصرف مواد مخدر و همچنین نمایش مواد مخدر داشته باشند برای کودکان و نوجوانان زیر ۱۳ سال مناسب نیستند اما برخی از این آثار قابل‌تامل هستند و نکات مفیدی درباره این معضل جدی را مطرح می‌کنند.

۱۰ اشتباه مهلک در مصاحبه شغلی

اگر به دنبال یافتن موقعیت شغلی مناسب هستید از این ۱۰ اشتباه رایج در مسیر استخدام، به ویژه در مصاحبه‌های اینترنتی بپرهیزید

۱۰ اشتباه مهلک در مصاحبه شغلی

این روزها با تغییرات گسترده فضای کسب‌وکارهای جدید، روند استخدام و جذب نیروی انسانی نیز با فرآیندهای معمول گذشته تفاوت زیادی پیدا کرده‌است. این موضوع به‌ویژه با شیوع همه‌گیری کرونا در یک سال و نیم اخیر و افزایش موقعیت‌های شغلی دورکاری و مصاحبه‌های استخدام غیرحضوری به مراتب پیچیده‌تر شده‌است.

وظیفه والدین روی پل بلوغ

پدر و مادر چرا و چطور باید با بچه‌ها درباره بلوغ و مسائل مرتبط با آن صحبت کنند؟

وظیفه والدین روی پل بلوغ

در بسیاری از فرهنگ‌های کهن و از جمله در فرهنگ اسلامی - ایرانی همواره صحبت از بعضی مسائل در فضای خانواده دشوار بوده و در مواردی ممنوع تلقی شده و گاهی به تابو تبدیل شده است. در فرهنگ کشورهای غربی با آموزش بسیاری از مسائل تربیتی و آموزشی از سنین پایین در مهدهای کودک و سال‌های ابتدایی مدرسه و با کمک پدر و مادر، به افزایش دانسته‌های کودکان درباره نحوه تولد، بلوغ، ارتباط با جنس مخالف، ارتباط جنسی، بارداری یا هر موضوع مرتبط به این موارد کمک می‌شود. این شیوه اما با فرهنگ اسلامی - ایرانی ما چندان سازگار نیست.

همه آنچه هنگام مواجهه با خشونت خانگی باید بدانیم

همه آنچه هنگام مواجهه با خشونت خانگی باید بدانیم

احتمالا این روزها با عبارت خشونت خانگی، بیشتر برخورد داشته‌اید. منظورمان از این روزها، همین مدت فراگیری ویروس کروناست که همه مردم دنیا، بیشتر از همیشه در خانه ماندند و بیشتر از هر وقت دیگری با اعضای خانواده‌شان ارتباط داشتند. موضوعی که متاسفانه جوانب و آثار منفی هم با خود به همراه داشت؛ آن‌قدر که طبق آمارهای جهانی منتشر شده، میزان دعواها، طلاق‌ها و اختلافات میان زن و شوهرها سیری صعودی پیدا کرد.

شگردهای تازه نگه‌ داشتن کرفس

جام خوراک

شگردهای تازه نگه‌ داشتن کرفس

کرفس از سبزیجاتی است که به دلیل کالری پایین و وفور انواع ویتامین و سهولت استفاده در بسیاری از سالادها، سوپ‌ها و غذاها در کنار قیمت پایین آن بسیار پرطرفدار است. مانند همه سبزیجات، کرفس نیز به دلیل محتوای رطوبتی بالا از قابلیت نگهداری پایینی برخوردار است.

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر