جامعه-جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

ضوابط و مقررات برگزاری کنکور ۱۴۰۳ تشریح شد

ضوابط و مقررات برگزاری کنکور ۱۴۰۳ تشریح شد

۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۲ | نظر

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ضمن تشریح جزئیات ضوابط و مقررات برگزاری آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ گفت: نوبت اول کنکور در روز‌های پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ و نوبت دوم در روز‌های پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ تیر ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

جنگ‌جهانی علیه‌خانواده

غرب می‌کوشد با اضمحلال نهاد خانواده سلطه بر جوامع و بهره‌کشی از انسان‌ها را تسهیل کند

جنگ‌جهانی علیه‌خانواده

۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۸ | نظر

خانواده درغرب از هم پاشیده و ازدواج‌های سنتی و کلاسیک مدت‌هاست جای خود را به ازدواج‌های سفید و زندگی مشترک همجنسگراها داده. آنچه در غرب تبلیغ می‌شود، الگوهای منحرف جنسی و چهره‌ای مخدوش، ترسناک و عقب افتاده از سبک زندگی عفیفانه است؛ گویی اگر خانواده‌ای طبق موازین انسانی و مطابق با فطرت بشری تشکیل شود، پایه‌های قدرت غرب می‌لرزد. این درد امروز جهان به‌ظاهر پیشرفته اروپایی و آمریکایی است؛ دردی که همه سعی دولتمردان‌شان این است که آن را به جان سایر ملل و جوامع نیز بیندازند.

طرح ترافیک بی‌تاثیر در کاهش آلودگی هوا

طرح ترافیک بی‌تاثیر در کاهش آلودگی هوا

۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۰۳:۰۰ | نظر

بررسی داده‌ها از این حکایت دارد که اجرای ‌طرح ترافیک تاثیر معناداری در کاهش آلودگی هوا نداشته است. زیرا مسئولان باید در کنار اجرای چنین طرح‌هایی برای کنترل منابع آلاینده در تمامی مناطق شهر برنامه داشته باشند و تلاش برای این مهم را به کنترل تردد خودروها در یک منطقه مشخص محدود نکنند.

بیگانه با زبان فارسی

بیگانه با زبان فارسی

۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۰۳:۰۰ | نظر

یکی از مشکلات حادی که در دوره ابتدایی با آن رو به رو هستیم، فقر یادگیری زبان فارسی است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد. بی‌توجهی به این مهم سبب شده است‌؛ کم نباشند فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که در نوشتن یک نامه یا درخواست ناتوان هستند.

ببینید | تکرار فاجعه دریاچه ارومیه؟!

ببینید | تکرار فاجعه دریاچه ارومیه؟!

۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۹ | نظر

سودابه مختاری فعال محیط زیست و حمایت از کودکان، در صفحه خود ویدیوهایی منتشر کرده که پسروی آب در بندرگز در خلیج گرگان را نشان می‌دهد.

ضدحمله علیه شبیخون فرهنگی

«جام‌جم» ضرورت اجرای فریضه واجب امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر در جامعه اسلامی را بررسی می‌کند

ضدحمله علیه شبیخون فرهنگی

۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۴ | نظر

ازنظراسلام امربه معروف و نهی ازمنکر همانند نماز یک واجب شرعی است و در سطحی حتی بالاتر از جهاد قرار دارد. این فریضه واجب همانند جریان رودخانه‌ای است که در مسیر خود هر چیز فاسدی را از بین می‌برد. حال تصور کنید در جامعه ما با توجه به هجمه‌ها و جنگ نرم دشمن و شبیخون فرهنگی چنین جریانی وجود نداشته باشد و تخلفات و ناهنجاری‌های اخلاقی و رفتاری به قدری گسترش یافته و تکرار شود که به یک عادت عمومی تبدیل شود و جای هنجار و ناهنجار و گناه و ثواب با یکدیگر عوض شود؛ آیا در چنین جامعه‌ای می‌توان به ثبات امنیت و سلامت، رشد و بهبود شرایط و تحقق عدالت امید داشت؟

آشوراده ؛ کلید گردشگری خزر

آشوراده ؛ کلید گردشگری خزر

۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۹ | نظر

کسانی که به گلستان سفر کرده‌اند حتما سری به آشوراده هم زده‌اند؛ تنها جزیره ایرانی دریای خزر که از چند دهه قبل گرفتار مناقشاتی برای اجرای طرح‌های گردشگری شده تا این‌که حالا با کمک دولت سیزدهم و ورود قوه قضاییه، می‌گویند گره باز شده و دادگاه با صدور رای قطعی، اراضی مدنظر را از اداره‌ کل منابع طبیعی و آبخیزداری پس گرفته و به صاحبان اصلی آن یعنی مردم تحویل داده است.

سقوط سراسری نمرات امتحانی!

«جام‌جم» دلایل کاهش نمرات امتحانی دانش‌آموزان را بررسی می‌کند

سقوط سراسری نمرات امتحانی!

۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۳ | نظر

امروز سومین روزی است که ۱۶میلیون و ۷۰۰هزاردانش‌آموز در ۱۲پایه تحصیلی وارد بیش از ۱۰۰هزار مدرسه در سراسر کشور شده‌اند. ظاهرا همه چیز روبه‌راه بوده و یک سال تحصیلی عادی آغاز شده است. پشت این وضعیت عادی و معمولی اما برخی مشکلات همچنان پابرجاست، مثل این که هنوز برخی کلاس‌ها معلم ندارند یا بخشی از کودکان لازم‌التعلیم تا این لحظه به مدرسه نیامده‌اند.

توسعه حمل و نقل ‌عمومی در فراموشی

توسعه حمل و نقل ‌عمومی در فراموشی

۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۰۳:۰۰ | نظر

در بسیاری از کشورهای موفق حمل و نقل عمومی ‌ بین 78 تا  95 درصد سفرهای شهروندان را پوشش می‌دهد. اما در کشورمان این آمار کمتر از 50 درصد برآورد می‌شود.

کدام استان‌ها بارانی می‌شود؟ | تشدید کاهش دما از اواخر هفته

در گفتگو با جام جم آنلاین مطرح شد

کدام استان‌ها بارانی می‌شود؟ | تشدید کاهش دما از اواخر هفته

۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۰۳:۰۰ | نظر

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در روز‌های پیش‌رو شاهد بارش باران در مناطق شمال و شمال غربی کشور خواهیم بود، گفت: روند کاهشی دمای هوا نیز در روز‌های پایان هفته اندکی محسوس‌تر خواهد شد.

احتمال طغیان رودخانه در شمال و شرق تهران

مدیریت بحران هشدار داد

احتمال طغیان رودخانه در شمال و شرق تهران

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۰ | نظر

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران ضمن اعلام آماده باش به دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان در خصوص احتمال طغیان رودخانه ها در نیمه شمالی و شرقی استان هشدار داد.