سلامت-جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

تغذیه در زنگ تفریح

نکات و توصیه‌های مهم تغذیه‌ای برای صبحانه و میان‌وعده‌های زنگ تفریح بچه مدرسه‌ای‌ها

تغذیه در زنگ تفریح

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۴ | نظر

با آغاز سال تحصیلی و درس و مدرسه، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین بحث‌های مرتبط با تغذیه دانش‌آموزان است. بچه‌هایی که تا همین چند روز پیش می‌توانستند تا ساعاتی از روز بخوابند حالا باید صبح زود از خواب بیدار شده و راهی مدرسه شوند و همین صبح زود از خواب بیدار شدن و فرصت کوتاه‌تر برای رفتن به مدرسه، ‌باعث می‌شود بچه‌ها چندان روی خوشی به صبحانه خوردن نشان ندهند.

همه چیز درباره HPV

همه چیز درباره HPV

۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۰ | نظر

آزمایش HPV در چه مواردی انجام می‎شود؟ آیا می دانید این آزمایش در چه مواردی تجویز می شود؟ انجام تست اچ پی وی برای چه کسانی ضروری است؟ در این مقاله به هر آنچه باید در ارتباط با این ویروس جنسی بدانید به شما خواهیم گفت. لازم به ذکر است انجام آزمایش بیماری های مقاربتی در صورت تجویز پزشک الزامی است. این تست نیز به دلایل مختلف تجویز می شود که در ادامه مقاله به آن خواهیم پرداخت.

ضرورت استفاده از ماسک برای پیشگیری از همه‌گیری آنفلوآنزا

رییس بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان امام خمینی تاکید کرد:

ضرورت استفاده از ماسک برای پیشگیری از همه‌گیری آنفلوآنزا

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۲ | نظر

رییس بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان امام خمینی گفت: در ۲ سال گذشته به دلیل همه‌گیری کرونا، نکات بهداشتی از جمله زدن ماسک رعایت می‌شد ولی امسال به دلیل کم‌توجهی مردم به استفاده از ماسک احتمالا آنفلوآنزا شیوع بالایی خواهد داشت.

غربالگری با نسخه والدین!

درباره همه اما و اگرهای خبرساز این روزها

غربالگری با نسخه والدین!

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۶ | نظر

ظاهر ماجرا، خبر از ممنوعیت غربالگری خانم‌های باردار در هفته‌های ابتدایی بارداری را می‌دهد اما واقعیت این‌طور نیست؛ موضوعی که دکتر طاهره لباف، متخصص زنان و زایمان در گفت‌و‌گو با جام‌جم آن را تایید می‌کند و معتقد است که شرایط هر خانم باردار است که ضرورت داشتن یا نداشتن انجام غربالگری را تعیین می‌کند؛ اتفاقی که در همه دنیا مرسوم است. فارغ از همه اما و اگرها، تعیین‌کننده نهایی، خواست خود پدر و مادر است که با آگاهی از همه احتمالات و شرایط، تصمیم به غربالگری بگیرند یا خیر.

اهمیت زنگ صبحانه در مدارس

اهمیت زنگ صبحانه در مدارس

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۳:۰۰ | نظر

دانش‌آموزانی که صبحانه مناسبی نمی‌خورند در یادگیری مطالب و به ویژه درس‌هایی مانند ریاضی دچار مشکل می‌شوند و سطح یادگیری آن‌ها افت می‌کند. به همین دلیل والدین و مدیران مدارس باید به این مساله توجه ویژه داشته باشند.

خطرناک، مثل زباله‌های پزشکی

خطرناک، مثل زباله‌های پزشکی

۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۶ | نظر

کافی است از نزدیکی یکی از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی عبور کنید تا با تلی از سرنگ و گاز و پوکه‌ها و ویال‌های آمپول روبه‌رو شوید که از سطل‌های زباله اطراف مرکز درمانی یا بیمارستان به بیرون سرریز کرده‌اند. اینها تنها بخشی از ۴۵۰تن زباله بیمارستانی است که روزانه در کشور تولید می‌شود و از این میزان حدود ۱۹۲تن آن به پسماندهای عفونی، تیز و برنده اختصاص دارد. زباله‌هایی که اگرچه قوانینی برای دفع و بی‌خطرسازی آنها وجود دارد اما گاهی وقت‌ها ضعف در فرآیند نظارت بر این بی‌خطرسازی موجب می‌شود تا این زباله‌ها در کنار زباله‌های عادی قرار گیرد.