آذربایجان غربی-جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

ارومیه - تبریز، آزادراهی كه تمام نمی‌شود!

ارومیه - تبریز، آزادراهی كه تمام نمی‌شود!

۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۴ | نظر

آزادراه ارومیه - تبریز از جمله طرح‌های زیربنایی حوزه راه در منطقه شمال‌غرب کشور محسوب می‌شود. این آزادراه در صورت تکمیل، علاوه بر کاهش ۱۰ کیلومتری فاصله بین دو شهر، بسترساز رشد و شکوفایی اقتصادی منطقه شمال‌غرب و توسعه صنعت گردشگری در مناطق پیرامون دریاچه‌ ارومیه خواهد شد.

حال خراب سیب‌ ها و دریاچه‌ ارومیه

حال خراب سیب‌ ها و دریاچه‌ ارومیه

۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۷ | نظر

این روزها فصل برداشت سیب‌های درختی در منطقه شمال غرب کشورمان است در آذربایجان‌غربی، باغات اشنویه ، نقده ، مهاباد ، سلماس ، ارومیه و ...

فصل برداشت سیب و مرثیه باغداران

از پیش‌بینی برداشت یک میلیون و 100هزار تنی تا هدررفت صدها هزارتنی سیب در کنار جاده‌ها و سردخانه‌ها

فصل برداشت سیب و مرثیه باغداران

۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۲ | نظر

سال گذشته بود که آذربایجان‌غربی با تولید بیش از یک میلیون و ٢٧٠هزار تن سیب رکورد تولید این محصول را در کشور زد و حالا اعلام شده، پیش‌بینی می‌شود حدود یک میلیون و100هزار تن سیب در سال جاری از باغات استان برداشت شود.

مرثیه ای برای زیباترین دریاچه

مرثیه ای برای زیباترین دریاچه

۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۱ | نظر

حدود یک هفته پیش ناسا تصویری از دریاچه ارومیه منتشر کرد که آه از نهاد ایرانیان برانگیخت. تصویر، شبحی از دریاچه بود، خشک و بی‌آب، بی‌جان و بی‌رمق، گویی که انگار هیچ‌گاه نبوده و جانی در بدن نداشته است.

موکب نمایشگاه بین المللی شهر اربیل پذیرای زاِئران حسینی از مرز تمرچین

۱۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۱ | نظر

پس از بازگشایی مرز تمرچین برای زائرین اربعین موکب نمایشگاه بین المللی شهر اربیل اولین مکانی است که برای اسکان و خدمات به زائرین در نظر گرفته شده که گنجایش اسکان ۴۰۰۰ نفر زائر را دارد این موکب دیروز بصورت رسمی با حضور سرکنسول ایران در اربیل و استاندار اربیل افتتاح شد