سرا - سلامت - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

سلامت
یک نوشیدنی شیک و تابستانی!

چگونه با طالبی یک میلک شیک خوشمزه درست کنیم

یک نوشیدنی شیک و تابستانی!

۱۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۵

میلک شیک طالبی یکی از انواع نوشیدنی‌های خنک و پرانرژی فصل تابستان است. برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت تفریحی چی‌شی همراه باشید.

نوشابه‌‌ای که می‌کشد اما لاغر نمی‌کند!

نگاهی به آثار مخرب شیرین‌کننده‌های مصنوعی در نوشیدنی‌های رژیمی

نوشابه‌‌ای که می‌کشد اما لاغر نمی‌کند!

۱۲ تير ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۵

با نگاهی به تصاویر بازیگران هالیوودی و قد و بالایشان، آه حسرت از نهادش برآمد. به خودش نگاه انداخت و بلند شد تا دوباره خود را در آیینه برانداز کند. اضافه وزن به شکل مشهودی در تمام نقاط بدنش معلوم بود. دلش می‌خواست شبیه عروسک‌های باربی دوران کودکی و همین‌طور بازیگرانی باشد که می‌شناخت‌شان و همیشه زیبایی‌هایشان پیش چشمش رژه می‌رفتند.

عطر و طعم بهشتی مربای توت‌فرنگی

فوت و فن‌های پخت یک مربای خوشمزه و بهاری

عطر و طعم بهشتی مربای توت‌فرنگی

۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۸

مربای توت‌فرنگی، یکی از انواع مرباهای پرطرفدار و بسیار خوشمزه در جهان است که مانند انواع مرباها به‌عنوان صبحانه یا عصرانه سرو می‌شود. مربای توت فرنگی را می‌توانید همراه خامه، کره یا انواع پنکیک‌های صبحانه سرو کنید.

قوانین آپارتمان‌نشینی در مورد آسانسور

قوانین آپارتمان‌نشینی در مورد آسانسور

۲۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲

با گسترش شهرنشینی دیگر خبری از خانه‌های ویلایی یک طبقه و دو طبقه نیست و به جای آن آپارتمان‌های چند طبقه و گاهی حتی آسمانخراش‌ها سر برآورده‌اند. در چنین شرایطی برای آسایش بیشتر در زندگی عمودی تنها راهکاری که باقی می‌ماند، استفاده از آسانسور است.

کپک، بی‌کپک!

پیشنهادها و راهکارهایی برای این که رب شما بیشتر بماند و کپک نزند

کپک، بی‌کپک!

۲۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲

کپک‌زدن رب یکی از مشکلاتی است که کمتر زن خانه‌داری با آن مواجه نشده است. کپک نوعی قارچ با ساختار‌های کرک‌گونه و چندسلولی است؛ رشد کپک روی رب قابل مشاهده است و موجب تغییر ظاهر و رنگ و نرم‌شدن رب می‌شود کپک‌زدن رب آن را فاسد و غیرقابل استفاده می‌کند.

نظافت و لکه‌بری وسایل برقی

نظافت و لکه‌بری وسایل برقی

۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸

تمیزکردن لوازم برقی هم یکی از بخش‌های مهم خانه‌تکانی است که برای تمیزی بهتر و راحت‌تر آن می‌توان راهکارهایی را پیشنهاد کرد.

راهکارهایی برای پیشگیری از لیزخوردن در حمام

چگونه کف حمام خانه را برای کودکان و سالمندان ایمن کنیم؟

راهکارهایی برای پیشگیری از لیزخوردن در حمام

۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰

لیز خوردن روی سرامیک حمام و دستشویی، یکی از بدترین اتفاقاتی است که می‌تواند برای هر کسی رخ بدهد. تبعات این حادثه به خصوص برای سالمندان یا زنان باردار و کودکان بیشتر است و ممکن است موجب شکستگی یا مشکلات جدی دیگر شود که تا مدت‌ها فرد را دچار مشکل و زمینگیر می‌کند.

برای یک خواب راحت

توصیه‌های ایمنی در اتاق خواب

برای یک خواب راحت

۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۵

اتاق خواب جایی است که معمولا شما برای استراحت و خوابیدن به آنجا می‌روید و در‌نظر گرفتن نکات ایمنی در این مکان شاید از سایر قسمت‌های خانه مهم‌تر باشد، چراکه اگر حادثه‌ای در اتاق خواب رخ دهد، شما خوابیده‌اید و ممکن است وقتی متوجه شوید که کار از کار گذشته است!

هوای بچه‌ها را داشته باشید

نکات ایمنی در استفاده از چرخ گوشت

هوای بچه‌ها را داشته باشید

۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۶

حتی حالا هم که پای گوشت چرخ‌کرده فروشگاه‌های پروتئینی باز شده، باز هم چرخ‌گوشت برای خودش در آشپزخانه جایگاه دارد. این وسیله پرکاربرد فقط برای چرخ‌کردن گوشت نیست و می‌توان از آن به عنوان یک خردکن یا غذاساز هم استفاده کرد و مثلا سیب‌زمینی، گردو و نمونه‌هایی از این قبیل را با آن چرخ کرد. نکته مهم این است که استفاده از این ابزار کارآمد در آشپزخانه به رعایت برخی نکات ایمنی نیاز دارد.

نیازمندی ها