سرا - سلامت - جدیدترین اخبار ایران و جهان خبرگزاری جام جم

jamejamsara
سلامت
از سیر تا پیاز نگهداری سیر و پیاز

از سیر تا پیاز نگهداری سیر و پیاز

پیاز و سیر از سبزیجات پر طرفدار و پركاربرد در آشپزی محسوب می‌شوند و برای نگهداری صحیح آنها و جلوگیری از نرم‌شدن، گندیدن و جوانه زدن باید به نکاتی توجه کرد. همیشه چند نكته را در نگهداری سیر و پیاز به خاطر بسپارید.

حواس‌تان به خودتان باشد

برای تقویت سیستم ایمنی بدن، چه‌کار باید بکنیم؟

حواس‌تان به خودتان باشد

كرونا برای مردم جهان، حكم همان «اسمشو نبر» در مدرسه موش‌ها را دارد! تهدید بزرگی كه همه ابعاد زندگی را تحت‌تاثیر قرار داده است؛ از خوردن خوراكی‌ای با خیال راحت تا گرفتاری‌های اقتصادی. این تنش، بی‌تردید روی سیستم ایمنی بدن تاثیر منفی دارد. اما تا صحبت از سیستم ایمنی می‌شود؛ همه فكرمان به این سمت می‌رود كه «چه بخوریم» تا سالم بمانیم! اما همه ماجرا فقط «نوع تغذیه جسمی» نیست.

توصیه‌هایی که رانندگان باید رعایت کنند

توصیه‌هایی که رانندگان باید رعایت کنند

این روز‌ها رانندگان یکی از اقشار پر خطر در برابر ابتلا به ویروس کرونا هستند. برخی مسافران ممکن است بیماران بدون علامت بوده و ویروس را به رانندگان نیز منتقل کنند؛ بنابراین احتیاط و رعایت نکات بهداشتی یک اقدام ضروری برای رانندگانی است که این روز‌ها کار می‌کنند.

چگونه تندی غذا‌ها را بگیریم؟

چگونه تندی غذا‌ها را بگیریم؟

تندی غذا می‌تواند لذت خوردن غذا را کم کند و آزاردهنده باشد. اما راهکار‌هایی وجود دارد که با آشنایی با آن‌ها متوجه می‌شویم تندی غذا را چگونه بگیریم.

علائم گوارشی در مبتلایان به کووید ۱۹

علائم گوارشی در مبتلایان به کووید ۱۹

محققان دریافتند بسیاری از بیماران مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹) علاوه بر علایم تنفسی، دارای علایم گوارشی شامل کم اشتهایی، حالت تهوع، استفراغ و اسهال نیز هستند.

ویروس‌ها چگونه نام‌گذاری شدند؟

ویروس‌ها چگونه نام‌گذاری شدند؟

شاید دانستن پاسخ این سوال برای شما نیز جذاب باشد که دانشمندان بر چه اساسی ویروس‌های جدید را نام‌گذاری می‌کنند؟ بهتر است بدانیم، نام‌گذاری ویروس‌های یافته شده، خود یک پروسه جدی و تخصصی است که محققان بر اساس چهارچوب‌ و پایه‌های علمی ویروس‌های جدید را نام‌گذاری می‌کنند، نه بر اساس سلایق شخصی.

نکات ضدکرونایی که باید در سفرهای ضروری رعایت کنید

سبک زندگی در بحران کرونا؛

نکات ضدکرونایی که باید در سفرهای ضروری رعایت کنید

هرچند اعلام شده که همچنان برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، تا حد امکان در خانه بمانید؛ اما با توجه به آغاز فاصله‌ گذاری اجتماعی هوشمند و شروع فعالیت برخی کسب‌وکارها ممکن است برخی مجبور باشند در شهر تردد کرده و یا حتی مسافرت‌های بین‌شهری داشته باشند؛ بنابراین حتما باید علاوه بر رعایت نکات بهداشتی، مباحث مربوط به فاصله‌ گذاری اجتماعی را رعایت کنید.

یادداشت

بیشتر
«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر