فرهنگی - دفاع مقدس - جدیدترین اخبار ایران و جهان خبرگزاری جام جم

jamejamonline
دفاع مقدس
من آزاده، مادر محمدحسینم! (+عکس)

گفتگو با آزاده لرستانی؛ مادر متفاوت نشست خبری

من آزاده، مادر محمدحسینم! (+عکس)

واقعا به خبرنگار فارس که با پسربچه‌اش به نشست خبری رفته است به اصطلاح گیر می‌دهید و برای آن تفنگ اسباب‌بازی که همراه این مادر و فرزند است، هزار تحلیل بی‌ربط می‌دهید و می‌نویسید که تروریسم پرورش می‌دهند!

جنگه ... جنگ!

گفتگو با مالک سراج، بازیگری که آغاز جنگ را دیده است

جنگه ... جنگ!

سال 58 و 59 نیروهای صدام در جنوب کشور و حاشیه اروندرود جولان می‌دادند. 25 شهریور 59 به چند پاسگاه از جمله رشیدیه، طاوسیه، صفریه در منطقه فکه حمله و چند گلوله توپ هم به سمت آبادان پرتاب کرده و خرابی به بار آورده بودند.

بلایی که منافقین سر رزمنده کشتی‌گیر آوردند (+عکس)

پیکری با سر و دست بریده

بلایی که منافقین سر رزمنده کشتی‌گیر آوردند (+عکس)

از کشتی‌گیران کرمانشاهی بود که در جریان عملیات مرصاد مقابل منافقین ایستاد و به شهادت رسید. در این عملیات وقتی منافقین با پیکر بی‌جان شهید مواجه شدند، به پیکر شهید هم رحم نکردند و آن را قطعه‌ قطعه کردند.

صوت‌ منتشر نشده از شهید حسن باقری

وقتی ایران زمینه‌ ساز ظهور می‌شود

صوت‌ منتشر نشده از شهید حسن باقری

شهید حسن باقری در بحبوحه عملیات رمضان با اشاره به نقش ایرانیان در تحقق ظهور آخرین حجت الهی می‌گوید: «ما حکومت نمی‌خواهیم کنیم. این دو روز دنیا نمی‌ارزد به ماندن، چه سعادتی از این بالاتر که ما فدا شویم، مردم دنیا بیدار شوند، عدالت در دنیا اجرا و زمینه‌ساز حکومت امام زمان(عج) شود».

از مریوان تا خرمشهر با آقای فرمانده

گفتگو با گلعلی بابایی در سالروز ربوده شدن احمد متوسلیان

از مریوان تا خرمشهر با آقای فرمانده

شاید اگر فیلم «ایستاده در غبار» ساخته نمی‌شد، احمد متوسلیان فقط یک نام بود و این‌که یکی از فرماندهان مؤثر جنگ بوده که نقش مهمی در آزادسازی خرمشهر داشته.

جهنم را با چشم دیدم

گفت‌وگو با امیر سعیدزاده که روز بمباران شیمیایی سردشت در این شهر بود

جهنم را با چشم دیدم

چیزی شبیه بوی سیر مانده یا سوخته همه هوا را پر کرده. بعد از حمله و بمباران است اما سکوتی مبهم و وهم‌آلود، به ترس عمیق داده. چهار هواپیما آمده‌اند و چهار نقطه شهر را بمباران کرده‌اند اما چرا کسی کشته نشده پس کشته‌ها کجایند؟ از دور صداهایی شنیده می‌شود، صداها کم‌کم نزدیک‌تر و قوی‌تر می‌شوند.

آخرین دستنوشته ذوالفقار چه بود؟ (+عکس)

واکنش حاج قاسم با دیدن پیکر «مصطفی بدرالدین»

آخرین دستنوشته ذوالفقار چه بود؟ (+عکس)

همسر شهید بدرالدین گفت: «دقایقی بعد از شهادت مصطفی، ابوزینب (حاج قاسم) بالای سر او آمد به امید اینکه بلندش کند شاید ذوالفقار شهید نشده باشد. اما همسرم آخرین نگاهش به ابوزینب بود که شهید شد.»

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر