عکس - استانی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

استانی

حسن احمدی

بوشهر

۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷

تصاویری از استان بوشهر

امیر صادقیان

عشقی به وسعت یک آغوش

۲۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶

مادری ۵۰ ساله در روستای چورت از توابع شهر کیاسر استان مازندران، تمام هستی و زندگی‌اش را وقف پسر متفاوت خود کرده است. وجیهه رستمی که ۱۹ سال قبل پنجمین فرزندش را برخلاف میل خانواده به دنیا‌ می ‌آورد، در پی یک خواب نام او را " حنان " میگذارد. وجیهه سی ساله که بعد از سه ماه متوجه معلولیت حنان میشد تصمیم می‌گیرد با تمام توان از پسرش مراقبت کند، پسری که تا دوازده سالگی حتی قادر به راه رفتن نبوده است.خانواده پورنادر تا پیش از تنفس ده ساله منابع طبیعی، از راه جنگل امرار و معاش می‌کردند اما حالا که حنان به دلیل رشد استخوانی متفاوت، نیازمند امکانات رفاهی و درمانی است شرایط معیشتی مناسبی ندارند تا حدی که حتی توان تهیه پوشاک و کفش مناسب برا او را ندارند.با این همه وجیهه ۱۹ سال است که به تنهایی از فرزندش مراقبت کرده و فرسودگی جسمی و دردهای شدید استخوانی و مفصلی باعث نگرانی او بابت آینده حنان شده است. آنچه در این مجموعه می‌بینید، تنها گوشه ای از لحظات و سختی‌های این مادر و فرزند را به تصویر کشیده است، مادری که تمام قد، خود را فدای فرزند معلولش کرده است.

مهدی ایمانی

زندگی عشایر ارسباران

۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۴

زندگی عشایر ارسباران آمیخته با زیبایی و سختی های فراوان است. عشایر پیش از آن که طلوعی بر زمین و زمان روشنایی بخشد قبل از خروس خوان صبح و همقدم با نسیم سحرگاهان روز خود را آغاز می‌کنند، طبیعت دل انگیز و روح نواز دشت ها و کوه‌های با صلابت مامن آنهاست و سادگی و صمیمیت پیشه آنها.

بهرام تندران

طبیعت پارک ملی کنتال

۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷

پارک ملی کنتال در استان آذربایجان شرقی واقع است. پارک ملی کنتال با وسعت 90هزار هکتار در شمال استان آذربایجان شرقی و مرز بین المللی با جمهوری ارمنستان قرار دارد. پارک ملی کنتال بخش شمال شرقی پناهگاه حیات وحش کیامکی محسوب میگردد که در سال ۱۳۹۰ به پارک ملی ارتقا یافته است. جلوه های کم نظیر ژئوپارکی و بقایای سنگهای آسیابهای آبی قدیمی بر قابلیتهای فرهنگی و گردشگری کنتال افزوده است. و آبشار ماهاران یکی از زیبایی های منحصربفرد پناهگاه حیات وحش کیامکی می باشد.

امیر صادقیان

من تاقان گل هستم

۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۴

تاقان گل دهدار دختر 18ساله ای است که در روستای کسر پیشکمر از توابع شهرستان کلاله زندگی می کند.حاصل ازدواج فامیلی پدر و مادر تاقان گل سه فرزند دختر است؛ تاقان گل فرزند آخر خانواده از معلولیت جسمی رنج می برد.رجب دهدار پدر تاقان گل از طریق کارگری مایحتاج خانواده را تامین می کند که تنها صرف تامین مواد غذایی می شود. تاکنون از طریق جمع آوری کمک های مالی توسط اهالی روستا برای تاقان گل یک ویلچر تهیه شده که تاقان گل تنها برای مصارف ضروری بیرون از خانه از آن استفاده می کند و بیشتر اوقات خود را در خانه می‌گذراند.مجموعه پیش رو قسمتی از زحمات، سختی ها، شادی ها و غم های مادر تاقان گل و خواهرانش را به تصویر کشیده است.رنج و زحمتی که علاوه بر تاقان گل، مادر و دیگر اعضای خانواده در نگهداری او به جان می خرند و از دریچه ی چشم این کودک معلول به تصویر کشیده شده است. متاسفانه افرادی که از معلولین نگهداری می کنند کمتر مورد توجه قرار می گیرند؛ چه بسا هرگز به چشم نمی آیند.

نیازمندی ها