فرهنگی - سینما و تئاتر - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

سینما و تئاتر
«شپی» به تماشاخانه ملک می آید

«شپی» به تماشاخانه ملک می آید

۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱

نمایش کمدی تراژدی «شپی» نوشته سامرست موام به کارگردانی علیسام صادقی از 16 خرداد ساعت 21 در تماشاخانه ملک روی صحنه می رود.

یه حبه قند

سکانس ماندگار

یه حبه قند

۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۳

حق فخرفروشی برای ما علاقه‌مندان سینمای ایران به مخاطبان جشنواره فیلم کن و تماشاگران سینمای جهان محفوظ است، چرا که سال‌هاست هنر سعید پورصمیمی را دیده و طعم شیرین بازی‌های او را چشیده‌ایم و باز هر بار به تماشای نقش‌های دیگری از او تشنه‌تر شده‌ایم.

ببینید | یک حبه قند

ببینید | یک حبه قند

۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۹

سکوت خانه باغ قدیمی و سرسبز با ورود مهمانانی در هم می شکند. چهار دختر این خانه همراه همسر و فرزندانشان برای عروسی خواهر کوچکترشان «پسندیده» به یاری مادر شتافتند. این اقامت برای خواهران و باجناق ها شاید دردسر باشد ولی برای بچه ها یک آرزوی بزرگ است تا این که…

این صندلی را از من دزدیدی

اعتراض کارگردان فیلم «عنکبوت» به «عنکبوت مقدس»

این صندلی را از من دزدیدی

۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰

در صفحه دیروز سینما درباره فیلم ضد‌ایرانی «عنکبوت مقدس» نوشتیم که در جشنواره سینمایی کن، به نمایش درآمده است و با پروپاگاندای رسانه‌ای، قرار است مورد توجه منتقدان واقع شود. این فیلم که تصویری سیاه از ایران به نمایش درآورده است و با نمایش عریان خشونت و برهنگی، سعی دارد قتل‌های یک فرد را به نام مذهب تمام کند، توسط یک فیلمساز ایرانی دوتابعیتی ساخته شده است.

ماکیاولیسم زنده است!

«کلونی» مبانی فلسفی لیبرال‌سرمایه‌داری را بازتولید می‌کند

ماکیاولیسم زنده است!

۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹

زیست جهان جوامع معاصر با احتمال وقوع بحران‌های متعددی همراه است؛ از احتمال وقوع جنگ‌های هسته‌ای ویرانگر گرفته تا بحران‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و ... حتی بیماری‌های مسری و فجایع زیست‌محیطی. در چنین شرایطی شهروندان جهان چگونه رفتار می‌کنند یا دقیق‌تر این‌که، چگونه رفتار کنند بهتر است؟

همچنان چراغی روشن است

گفت‌و‌گو با لیلی عاج، یکی از چهره‌های برگزیده هنر انقلاب در سال 1400

همچنان چراغی روشن است

۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۰

وقتی حمید حسام جایزه چهره هنر انقلاب در سال 96 را دریافت کرد، لیلی عاج هم در سالن مراسم حضور داشت و مثل همیشه فکر می‌کرد چرا هیچ‌وقت تئاتری‌ها برنده این جایزه نمی‌شوند.

تاریخ خرمشهر پر از قصه است

مریم منصوری، کارگردان و نمایشنامه‌نویس:

تاریخ خرمشهر پر از قصه است

۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱

خرمشهر مثل زن زیبایی است که چشم همه مردان خارجی دنبالش بوده؛ این جمله را یکی از شخصیت‌های نمایش «آمده بودیم اینجا بمیریم» درباره خرمشهر سال‌های قبل از جنگ می‌گوید.

ببینید| سکانس ماندگار «در چشم باد»

ببینید| سکانس ماندگار «در چشم باد»

۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲

یکی از معدود آثاری که در تلویزیون گوشه‌ای از روز آزادسازی خرمشهر را به تصویر کشید، قسمت پایانی سریال «در چشم باد» بود که درآن شخصیت بیژن ایرانی با بازی پارسا پیروزفر در تلاش برای جست‌وجوی پسرش راهی جبهه می‌شود و او را در خرمشهر می‌یابد، اما...

ببینید | کربلایی دیگر

سکانس ماندگار

ببینید | کربلایی دیگر

۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۹

همانطور که عبدالله در «روز واقعه» بعد از شنیدن ندای «کیست مرا یاری کند» امام حسین (ع) دیر به کربلا رسید و حقیقت را در زنجیر، پاره‌پاره بر خاک و بر سر نیزه دید، مرتضی و گردانش هم در «بلمی به سوی ساحل» دیر و یک روز پس از سقوط خرمشهر می‌رسند، با این تفاوت که باوجود اتفاق تلخ رخ داده، به تسلیم و شکست رضایت نمی‌دهند و با خلوص نیت، اراده و جانفشانی تقدیر را تغییر می‌دهند.

زبل‌ خان‌ های‌ شبکه‌ نمایش‌ خانگی

زبل‌ خان‌ های‌ شبکه‌ نمایش‌ خانگی

۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۸

«زبل‌خان اینجا، زبل‌خان اونجا، زبل‌خان همه‌جا» شعار شکارچی ناموفقی در یک کارتون لهستانی بود، اما سال‌ها بعد مهران رجبی به زبل‌خان موفقی تبدیل شد که در همه کانال‌های تلویزیونی حضور داشت و حتی به قول مزاحی در کانال کولر هم می‌شد این بازیگر دوست‌داشتنی را به تماشا نشست!

نیازمندی ها