jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۴۳۲۸۲ ۰۶ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۸:۰۰

نتایج یک تحقیق با بررسی ۳۱۹۰۰۰ کودک و نوجوان طی ۱۳ تا ۱۴ سال پی‌گیری در کشورهای مختلف و ارزیابی علائم آسم (خس خس سینه)، آبریزش و گرفتگی بینی و آبریزش و خارش چشم نشان می‌دهد مصرف انواع فست‌فود طی ۳ بار یا بیشتر در هفته می‌تواند باعث افزایش احتمال بیماری اگزما، آسم و رینیت آلرژیک میان کودکان شود.

غذایی که نباید زیاد به کودکان داد

جام جم سرا: به گفته محققان، استفاده از فست‌فود طی ۳ بار یا بیشتر از آن در افراد مورد مطالعه نشان داده که تا ۳۹ درصد خطر ابتلا به آسم شدید در نوجوانان و تا ۲۷ درصد خطر ابتلا به آن در کودکان با افزایش همراه بوده است.

از طرفی دیگر، این مطالعه نشان داده است که برخلاف استفاده از فست‌فودها مصرف زیاد میوه در گروه مورد مطالعه با کاهش شدت بروز این علائم بین ۱۱ تا ۱۴ درصد میان نوجوانان و کودکان همراه بوده است.
به گفته این محققان فست‌فودها دارای سطوح بالایی از اسیدهای چرب اشباع و ترانسند که سیستم ایمنی بدن را تحت تأثیرات منفی قرار می‌دهد، در حالی که میوه‌ها سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و دیگر ترکیبات مفید غنی برای بدن هستند. (باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر