به نظر می‌رسد مصرف‌کنندگان علاقه خود را به ابزارهای اپل از دست داده‌اند یا تنها در انتظار رسیدن آیفون‌های جدید هستند.
کد خبر: ۹۲۶۵۷۸
درآمد اپل باز هم افت کرد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، نیویورک تایمز نوشت؛ تمامی کسب‌وکارهای سخت‌افزاری اپل درآمد خود را در سه ماهه گذشته که به ژوئن منتهی می‌شد منفی اعلام کردند.

این دومین سه ماهه بود که این غول فناوری با فروش منفی دست‌وپنجه نرم می‌کرد. اپل درآمد این سه ماهه ۴۲.۴ میلیارد دلار اعلام کرد که در مقایسه با سه ماهه مشابه سال گذشته ۱۵ درصد کاهش داشت.

آیفون‌های SE با صفحه چهار اینچی که اوایل سال میلادی معرفی شدند آسیب‌هایی را به درآمد و سود اپل وارد کردند، زیرا برخی از مصرف‌کنندگان این دستگاه را جایگزین مدل‌های بزرگ‌تر و گران‌تر اپل کردند.

درآمد اپل باز هم افت کرد

یکی از تحلیلگران می‌گوید: اپل در حال حرکت از محوریت آیفون به محوریت آیفون و خدمات است. حدود یک سوم سود سه ماهه از خدماتی مانند اپ استور، اپمیوزیک و آیکلود حاصل شده است.

تعداد آیفون‌های فروخته شده در مقایسه با سه ماه سال گذشته ۱۵ درصد کاهش داشت و درآمد ۲۳ درصد افت کرد.

تعداد مک‌های فروخته شده ۱۱ درصد و تعداد آی‌پدهای فروخته شده ۹ درصد کاهش داشت و فروش ساعت اپل که جدیدترین محصول اپل بود در مقایسه با سال گذشته ۵۵ درصد کاهش داشت.

درآمد خالص اپل ۷.۸ میلیارد دلار یا ۱.۴۲ دلار به ازای هر سهم بود که ۲۷ درصد کاهش داشت. نتایج ضعیف اپل ناشی از نتایج موقعیت شرکت در پایان چرخه محصولات‌اش می‌شود که انتظار می‌رود در ماه سپتامبر مدل‌های پیشرفته‌تری از سخت‌افزار و نرم‌افزار یا آیفون را که هر دو سال یکبار منتشر می‌کند، ارائه دهد.

بسیاری از مصرف‌کنندگان چند ماه پیش از انتشار، از خرید گوشی جدید منصرف شده‌اند تا مدل جدیدتر آیفون را بگیرند.

اپل پیش‌بینی کرده که سه‌ ماهه بعدی نیز سه ماهه بعدی خواهد بود، اما پس از آن زمانی که گوشی‌های جدید در بازار عرضه شود انتظار بازگشت رشد وجود دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها