کلیک - ابزارهای هوشمند - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

ابزارهای هوشمند
طرحی برای رشد کسب‌وکارهای داخلی

طرحی برای رشد کسب‌وکارهای داخلی

۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰

سکوها یا پلتفرم‌های اینترنتی در عصر اطلاعات مانند کارخانه‌ها در عصر صنعت هستند که همه امور اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دیگر حول آنها شکل می‌گیرد و به این دلیل اهمیت راهبردی پیدا می‌کنند.

درخشش خیام در آسمان

درخشش خیام در آسمان

۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰

صبح 18مرداد، سرانجام ماهواره خیام از پایگاه بایکونور قزاقستان به فضا پرتاب و با موفقیت در مدار ۵۰۰کیلومتری زمین قرار گرفت و پس از آن نیز نخستین سیگنال‌های تله‌متری این ماهواره در پایگاه فضایی ماهدشت دریافت شد.

مبارزه چین و آمریکا در صنعت نیمه‌هادی

مبارزه چین و آمریکا در صنعت نیمه‌هادی

۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰

طبق اعلام قبلی کاخ سفید جو بایدن لایحه‌ای را برای یارانه دادن به صنعت نیمه‌هادی ایالات متحده و تقویت تلاش‌ها برای رقابتی‌تر کردن ایالات متحده با چین امضا خواهد کرد. هدف این قانون کاهش کمبود مداوم نیمه‌هادی‌هاست که همه چیز از ماشین‌ها، سلاح‌ها، ماشین‌های لباسشویی و بازی‌های ویدئویی را تحت تاثیر قرار داده است. هزاران خودرو و کامیون در جنوب شرقی میشیگان پارک شده‌اند و منتظر چیپست هستند زیرا کمبود همچنان بر خودروسازان تأثیر می‌گذارد.

جنگ هند و چین این بار بر سر گوشی‌های هوشمند

چرا نظارت بر گوشی‌های چین در هند افزایش یافته است؟

جنگ هند و چین این بار بر سر گوشی‌های هوشمند

۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۴

دولت هند در حال سرکوب شرکت‌هایی است که محبوب‌ترین گوشی‌های هوشمند این کشور را تولید می‌کنند. هندی‌ها عاشق گوشی‌های هوشمند چینی هستند اما در دو ماه گذشته، دهلی‌نو نظارت بر سه شرکت بزرگ چینی شیائومی، ویوو و اوپو را شدت داده است.

تلاش چین برای رسیدن به سیستم‌عامل داخلی

تلاش چین برای رسیدن به سیستم‌عامل داخلی

۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۸

چین تلاش برای گسترش سیستم‌عامل‌های داخلی را افزایش می‌دهد تا وابستگی خود را به ویندوز و مک اواس ایالات متحده کاهش دهد. چین در آخرین تلاش خود برای از بین‌بردن اتکای این کشور به سیستم‌عامل‌های خارجی مانند مایکروسافت ویندوز و مک اواس اپل، یک پلتفرم باز برای سرعت‌بخشیدن به توسعه سیستم‌عامل رایانه‌های خانگی ایجاد کرده است. کایلین سافت، یکی از شرکت‌های تابعه شرکت دولتی الکترونیک چین هفته گذشته با بیش از 10 نهاد چینی، ازجمله مرکز تحقیقات توسعه امنیت اطلاعات صنعتی ملی تعامل را آغاز کرده است تا یک جامعه متن‌باز کدهای رایانه‌ای را راه‌اندازی کند. این برنامه با نام «openKylin» به برنامه‌نویسان اجازه می‌دهد تا کدهای کامپیوتری مربوط به سیستم‌عامل کایلین را منتشر کنند و به اشتراک بگذارند.

متاورس چینی چطور به وجود خواهد آمد؟

متاورس چینی چطور به وجود خواهد آمد؟

۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۵

زمانی که مارک زاکربرگ در اکتبر 2021 اعلام کرد فیسبوک در حال تغییر نام خود به پلتفرم متاست، این خبر فراتر از دره سیلیکون سروصدا به پا کرد. یک‌شبه، این موضوع در چین نیز به بحث تبدیل شد و بحث‌های شدیدی را بین بنیانگذاران، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های‌شان برانگیخت.

زاکربرگ چطور به کشتار مسلمانان کمک کرد؟

زاکربرگ چطور به کشتار مسلمانان کمک کرد؟

۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۶

در یک دهه، این پروژه خوابگاهی کوچک به یک امپراتوری رسانه اجتماعی در سراسر جهان گسترش یافت. با این حال، در چند سال اخیر، این شرکت مختصات تیره‌تری به خود گرفته است. این پلتفرم اکنون به‌دلیل مسائل مربوط به حریم خصوصی، اطلاعات نادرست و اتحادهای سیاسی مورد توجه قرار گرفته است. 8دسامبر 2015 یک ویدئو جدید در فیسبوک ظاهر می‌شود. در این کلیپ کوتاه، دونالد ترامپ ـ که در آن زمان تنها یکی از نامزدهای ریاست جمهوری بود ـ در حال ایراد یک سخنرانی آتشین است. او علیه مهاجران انتقاد می‌کند و سپس خواهان ممنوعیت کامل ورود مسلمانان به ایالات متحده می‌شود.

استفاده از فناوری جدید چطور به کمک سلامت انسان می‌آید؟

استفاده از فناوری جدید چطور به کمک سلامت انسان می‌آید؟

۲۷ تير ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۱

مراقبت‌های بهداشتی مستلزم تغییر از پزشکی سطحی به پزشکی عمیق است. رابرت یک مرد 56ساله نسبتا سالم بود. اما یک روز بعدازظهر، چیزی را تجربه کرد که پزشکان آن را «سکته کوچک» می‌نامند؛ صورتش بی‌حس شده و در بینایی دچار مشکل شد. دکترش به او گفت که مثل قبل هر روز آسپیرین مصرف کند. رابرت که از این نسخه راضی نبود، نزد یک متخصص مغز و اعصاب رفت و این متخصص هم او را به متخصص قلب معرفی کرد. در آن زمان بود که متوجه شد یک سوراخ کوچک در دیواری دارد که دو حفره قلبش را از هم جدا می‌کند.

چرا جیمز وب جایگزین هابل شد؟

چرا جیمز وب جایگزین هابل شد؟

۲۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۷

کمتر از یک قرن پیش، ما انسان‌ها معتقد بودیم که جهان در لبه کهکشان راه شیری به پایان می‌رسد. در نقطه‌ای که آخرین نور ستاره کهکشان خانه ما خاموش می‌شود، یک هیچ بی پایان آغاز خواهد شد. تا این‌که ادوین هابل این ستاره شناس مشهور با پشتکار آسمان را با ستاره‌های چشمک زن از رصدخانه کوه ویلسون در کالیفرنیا جست و جو کرد.

دورنمای دنیای متا در 2040

20سال آینده چه بر سر متاورس خواهد آمد؟

دورنمای دنیای متا در 2040

۲۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۰

برای این‌که به دوران کودکی کیهان نگاه کنید و سوسو زدن اولین ستاره‌ها را تماشا کنید، ابتدا باید آینه‌ای به بزرگی یک خانه را بسازید. سطح آن باید به قدری صاف باشد که اگر آینه در مقیاس یک قاره بود، هیچ تپه یا دره‌ای بیشتر از ارتفاع مچ پا نمایش داده نشود.

نیازمندی ها