کلیک - امنیت - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

امنیت
تب و تاب جدید پیام ناشناس

آنچه باید درباره نرم افزار NGL و رشد آن بدانید

تب و تاب جدید پیام ناشناس

۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰

به نظر می‌رسد هر چند سال یکبار، یک پلتفرم پیام‌رسان ناشناس جدید وارد بازار می‌شود و به سرعت پایگاه هواداران، سرمایه‌گذاری‌ها و توجه رسانه‌ها را به دست می‌آورد. سپس افول می‌کند و کم‌کم از بین می‌رود. معمولا علت ترکیبی از قلدری، آزار و اذیت بدون محدودیت یا اطلاعات نادرست است که در این پلتفرم‌ها شکوفا می‌شود. با این حال برنامه‌های جدید از این نوع همچنان در راه است. یکی از جدیدترین محصولات NGL است که از کاربران دعوت می‌کند تا سوالات و نظرات ناشناس را از طرفداران خود در اینستاگرام، توییتر، فیسبوک یا جاهای دیگر درخواست کنند. وبسایت اپلیکیشن توضیح می‌دهد که NGL به معنای دروغ نمی‌گوید است.

نه چندان ایمن!

مزایا و معایب حالت خصوصی مرورگرهای اینترنتی

نه چندان ایمن!

۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰

محبوب‌ترین مرورگرهای اینترنتی، گزینه‌هایی را برای جست‌وجو و بازدید از وب‌سایت‌ها در حالت‌ «خصوصی» در نظر گرفته‌اند. این گزینه‌ها اکنون ممکن است برای برخی کاربران به عنوان ابزاری حیاتی باشد اما برخی کارشناسان حریم خصوصی می‌گویند کلیک روی گزینه مرور خصوصی ممکن است آن‌قدر که فکر می‌کنید از شما محافظت نکند. این گزینه‌ها نام‌های مختلفی دارند - مرور خصوصی در سافاری و فایرفاکس و حالت ناشناس در کروم - اما عملکردشان در هر کدام مشابه است. در این حالات خصوصی، مرورگر گزارشی از سایت‌های بازدید شده، صفحات ذخیره شده در حافظه پنهان یا اطلاعات ذخیره شده مانند شماره کارت اعتباری و آدرس را نگه نمی‌دارد. همچنین از ذخیره اطلاعات جلسات در فضای ابری جلوگیری می‌کند.

شکایت ناظران محتوا به تیک‌تاک رسید

شکایت ناظران محتوا به تیک‌تاک رسید

۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵

ناظران محتوای تیک‌تاک سربریدن، سوء استفاده جنسی از کودکان و سایر خشونت‌ها را تماشا کردند. عواقب بعدی وحشتناک است و آنها می‌گویند که شرکت اهمیتی نمی‌دهد. تیک‌تاک به شرکت‌های برون‌سپاری برای کمک به کارکنان عملیات حذف محتوای خود، که بخش مهمی از مدل کسب‌وکار آن است، متکی است. شش ناظر فعلی و سابق می‌گویند که مجبور بودند ویدئوهای گرافیکی مداوم را ببینند که شامل کودک‌آزاری، خودکشی و قتل می‌شد. آنها دچار آسیب‌های روحی شده‌ و می‌گویند که با نظارت شدید و کار بیش از حد نیز مواجه شده‌اند.کندی فریزر فکر می‌کرد کار برای تیک‌تاک دقیقاً همان چیزی است که پس از از دست‌دادن شغل کازینوی خود در لاس‌وگاس به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا در بهار 2020 به آن نیاز داشت.

رسوایی اوبر

انتشار اسناد مخفیانه شرکت فناوری اوبر

رسوایی اوبر

۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۷

بر‌اساس گزارش‌های روزنامه‌های مختلف بر مبنای اسناد فاش شده شرکت اوبر، این شرکت در پوشش بخشی از تلاش‌هایش برای گسترش جهانی از سال 2013 تا 2017، تلاش کرده است با سیاستمداران مختلفی در سراسر جهان لابی کند و نیز قوانین را زیر پا گذاشته است. بر‌اساس گزارش‌هایی که از رسانه‌هایی از‌جمله گاردین و لوموند منتشر شده، ظاهرا این شرکت در تلاش‌های خود از سیاستمدارانی از‌جمله امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه کمک دریافت کرده است. بیش از 124 هزار سند به اشتراک گذاشته شده با کنسرسیوم بین‌المللی غیرانتفاعی روزنامه‌نگاران تحقیقی، دوره زمانی را که یکی از بنیانگذاران تراویس کالانیک مدیر اجرایی بوده، پوشش می‌دهد و جزئیات مختلفی از اقدامات شرکت را نشان می‌دهد که به‌دنبال گسترش به شهرهای کلیدی مانند پاریس بوده است.

فناوری محبوب اما عذاب‌آور

فناوری محبوب اما عذاب‌آور

۲۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰

با گذشت دو دهه از زمانی که بلوتوث برای نخستین بار در محصولات الکترونیکی قابل دسترس شد، به حدی رایج شده است که یک نسل از مصرف کنندگان ممکن است نتوانند زمان بدون این فناوری را به خاطر بیاورند.

کشورهای مختلف برای آزار و اذیت اینترنتی چه قوانینی دارند؟

کشورهای مختلف برای آزار و اذیت اینترنتی چه قوانینی دارند؟

۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۶

آزار و اذیت اینترنتی با هدف توهین، تحقیر، تهدید، افشای اطلاعات یا ایجاد مزاحمت برای دیگران با استفاده از ابزارهای ارتباطی مدرن، این روزها بیش از هر زمان دیگری رواج پیدا کرده است. چه از طریق ارسال ایمیل و ارسال پیام از طریق شبکه‌های اجتماعی، چه آپلود فیلم یا تصاویر مختلف در شبکه‌ها یا سایت‌های اجتماعی و هرکسی ممکن است این‌گونه تحت آزار قرار بگیرد.

سراب توکن تتلو

توکن تتلو چیست و چرا نباید فریب آن را خورد؟

سراب توکن تتلو

۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰

بازار رمزارز‌ها گرچه این روز‌ها حال خوشی ندارد و با سقوطی سنگین مواجه شده، اما به دلیل رشدی که در مقاطع مختلف داشته، به یکی از بازار‌های جذاب برای بسیاری از مردم ایران تبدیل شده است.

نیازمندی ها