کلیک - امنیت - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

امنیت
چگونه از فیشینگ جلوگیری کنیم؟

چگونه از فیشینگ جلوگیری کنیم؟

۰۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰

حملات فیشینگ اگر موفقیت‌آمیز باشند، اغلب به سرقت هویت، کلاهبرداری، حملات باج افزاری، نشت داده‌ها و حتی خسارات مالی هنگفت برای افراد و شرکت‌ها منجر می‌شوند؛ اما فیشینگ چیست، چه انواعی دارد و چگونه می‌توان با آن مقابله کرد؟

شعارهای زیبا اما توخالی ماسک

شعارهای زیبا اما توخالی ماسک

۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰

ایلان ماسک در حالی که آخرین «طرح اصلی» تسلا را به سرمایه‌گذاران ارائه کرد، سعی نمود شرکت خود را به‌عنوان شرکتی معرفی کند که «زمین انرژی پایدار» را آغاز کند.

اخراج به خاطر هوش‌مصنوعی؟

اخراج به خاطر هوش‌مصنوعی؟

۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۸

پس از این که شرکت ردونچر اعلام کرد برخی مقالات وبسایت خود را با استفاده از ابزار هوش‌مصنوعی می‌نویسد، حالا CNET دست به اخراج ۱۰درصد از نیروهای خود زده‌ است.

ربات‌های قاتل به جنگ اوکراین می‌روند؟

ربات‌های قاتل به جنگ اوکراین می‌روند؟

۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰

همان‌طور که با به‌روز‌رسانی دستورالعمل وزارت دفاع تأیید شده است، ‌ارتش ایالات متحده در حال افزایش تعهد خود به توسعه و استفاده از تسلیحات خودمختار است.

انحصار ممنوع!

انحصار ممنوع!

۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲

سهام ادوبی پس از گزارشی مبنی بر این‌که وزارت دادگستری آمریکا در حال برنامه‌ریزی برای جلوگیری از خرید 20 میلیارد دلاری استارت آپ فیگماست، در معاملات تا 5درصد سقوط کرد. بلومبرگ به نقل از یک منبع ناشناس گزارش داد که ممکن است این مورد در ماه آینده رخ دهد.

کهکشان‌هایی که نباید باشند

کهکشان‌هایی که نباید باشند

۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹

تلسکوپ جیمز وب از زمانی که در سال گذشته عملیاتی شد، نماهای واضح‌تری از اجرام آسمانی به ما می‌دهد و ویژگی‌های پنهان را آشکار می‌کند. اکنون، طبق مطالعه‌ای که توسط یک تیم بین‌المللی از اخترفیزیکدانان انجام شده، ممکن است درک ما از کیهان را نیز کاملا تغییر دهد.

کاسبی فیس‌بوک پس از توییتر

کاسبی فیس‌بوک پس از توییتر

۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۲

متا اعلام کرده که در حال آزمایش یک سرویس اشتراک جدید است که به کاربران فیس‌بوک و اینستاگرام امکان می‌دهد برای یک حساب تأییدشده پول پرداخت کنند.

توافق نظامی برای هوش‌ مصنوعی

توافق نظامی برای هوش‌ مصنوعی

۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲

افزایش ناگهانی و پیشرفت سیستم‌های هوش‌مصنوعی در چند ماه گذشته ترس از اثرات بالقوه مضر آن بر جامعه را به همراه داشته است. نه‌تنها ممکن است هوش‌مصنوعی مشاغل و خلاقیت انسان را تهدید کند، بلکه استفاده از ماشین‌های هوشمند در جنگ می‌تواند عواقب فاجعه‌باری داشته باشد. برای مقابله با این خطر، اولین اجلاس جهانی در زمینه هوش‌مصنوعی مسئول در حوزه نظامی (REAIM) هفته گذشته برگزار شد که به امضای توافق‌نامه‌ای برای کشورها منجر شد تا استفاده مسئولانه از هوش مصنوعی را در دستورکار سیاسی قرار دهند.

نیازمندی ها