کلیک - گجت های همراه - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

گجت های همراه
انگشت رباتیک با قابلیت اسکن کامل بدن

انگشت رباتیک با قابلیت اسکن کامل بدن

۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۰

انگشتان انسان یکی از حساس‌ترین ادراکات لمسی است که می‌شناسیم. دانشمندان چینی با الهام از این شگفتی بیولوژیکی، اکنون آینده‌ای را تصور می‌کنند که «انگشتان» رباتیک قادر به اسکن زیر پوست انسان یا سایر سطوح به روشی امن و راحت باشند.

از فروشگاه بازی تا Call Of duty

از فروشگاه بازی تا Call Of duty

۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۸

مایکروسافت می‌خواهد فروشگاه اپلیکیشن موبایل خود را برای رقابت با اپل و گوگل ایجاد کند. تایمز با فیل اسپنسر، مدیرعامل مایکروسافت گیمینگ مصاحبه کرد تا در مورد رقابت مایکروسافت در تصاحب اکتیویژن بلیزارد، عمدتا در مورد فرنچایز Call of Duty صحبت کند. این مصاحبه بخش کوچکی دارد که موضوع بسیار مهمی را روشن می‌کند، صنعت فروشگاه اپلیکیشن موبایل.

ترک اعتیاد با هوش‌مصنوعی

ترک اعتیاد با هوش‌مصنوعی

۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲

تقریبا سه‌میلیون آمریکایی از اختلال مصرف مواد افیونی رنج می‌برند و هرساله بیش از ۸۰هزار آمریکایی براثر مصرف بیش از حد موادمخدر جان خود را از دست می‌دهند.

خوشه‌ها به کمک دانش‌بنیان‌ها می‌آیند؟

خوشه‌ها به کمک دانش‌بنیان‌ها می‌آیند؟

۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

خوشه‌ها مجموعه‌ای از صنایع مرتبط و سایر نهادهای مهم برای رقابت را در برمی‌گیرند که در یک منطقه جغرافیایی ساکن هستند.آنها برای مثال شامل تأمین‌کنندگان ورودی‌های تخصصی مانند قطعات ماشین‌آلات و خدمات ارائه‌دهندگان زیر‌ساخت‌های تخصصی هستند.

نبرد دوباره هند با نرم‌افزارهای چینی

نبرد دوباره هند با نرم‌افزارهای چینی

۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۴

دولت هند اقداماتی گسترده‌ علیه تعدادی از برنامه‌های شرط‌بندی و وام چینی انجام داده‌است. پس از تجزیه و تحلیل کامل 288 اپلیکیشن چینی، وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات هند در مجموع 230 اپلیکیشن را به صورت فوری و اضطراری ممنوع کرده‌است. این تصمیم بر اساس توصیه‌های وزارت کشور به دلیل دسترسی احتمالی این برنامه‌ها به داده‌های شخصی شهروندان هندی اتخاذ شده‌است.

سود بیت‌کوین بیشتر شد

سود بیت‌کوین بیشتر شد

۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۷

مبارزه یکساله اکوسیستم استخراج بیت‌کوین روند صعودی کوچک را نشان می‌دهد. در اولین ماه از سال ۲۰۲۳، جامعه استخراج بیت‌کوین افزایش 50درصدی درآمد را از طریق پاداش استخراج و کارمزد تراکنش تجربه کرد.

بزرگ‌ترین شرکت تراشه‌سازی در رکود

بزرگ‌ترین شرکت تراشه‌سازی در رکود

۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷

شرکت تولید نیمه‌هادی تایوان با کاهش هزینه‌ها برای فروش ضعیف‌تر از حد انتظار آماده می‌شود؛ در حالی که نگرانی عمیق‌تر از رکود صنعت فناوری هنوز به پایان نرسیده است.

راه‌حلی جدید برای شرکت‌های چینی

کارمندان مجازی فقط با چهارده هزار دلار

راه‌حلی جدید برای شرکت‌های چینی

۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۸

از خدمات مشتری گرفته تا صنعت سرگرمی، کسب‌وکارها در چین پول زیادی برای کارمندان مجازی می‌پردازند.شرکت فناوری بایدو اخیرا اعلام کرده است تعداد پروژه‌های افراد مجازی که به درخواست مشتریان روی آنها کار می‌کند از سال 2021 دوبرابر شده است و محدوده قیمتی آن از 2800دلار تا 14هزار و 300دلار در سال است.

نیازمندی ها