کلیک - کامپیوتر - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

کامپیوتر

از راه‌اندازی رقیب ChatGPT تا اخراج دوباره

۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۱

ایلان ماسک در هفته‌های اخیر به محققان هوش‌مصنوعی پیشنهاد کرده‌است که یک آزمایشگاه تحقیقاتی جدید برای ایجاد جایگزین رقابتی برای ChatGPT ایجاد کنند و افرادی که مستقیما به این موضوع مرتبط هستند هم این مسأله را تایید می‌کنند.

بهترین روش‌ها برای آزادسازی رم

بهترین روش‌ها برای آزادسازی رم

۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۷

آیا رایانه شما کندتر از حد معمول کار می‌کند، برای انجام کارهای ساده مشکل دارد و باعث از کار افتادن برنامه‌ها شده است؟ اگر چنین است، به احتمال زیاد حافظه یا رم رایانه شما کم است. اگر به این فکر می‌کنید که چگونه رم را آزاد کنید و رایانه خود را به جایگاه مناسبش بازگردانید، به جای درستی آمده‌اید.

ببینید | چطور رم کامپیوتر را آزاد کنیم؟

ببینید | چطور رم کامپیوتر را آزاد کنیم؟

۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۷

اگر سیستم شما کند است و هنگامی که نوار وظیفه را باز می کنید متوجه می شوید که از مقدار رم (RAM)بالایی استفاده می کند، کافی است مانند فیلم آموزشی زیر عمل نمایید.

فصل سقوط!

فصل سقوط!

۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵

آمازون در طول سه ماهه تعطیلات خود فروش خالص بهتری نسبت به بهترین پیش بینی‌های خود داشت، اما نتایج هنوز نشان می‌دهد این شرکت با کاهش رشد اقتصادی در بخش‌های خود دست و پنجه نرم می‌کند.

یادگیری با فناوری متحول می‌شود؟

یادگیری با فناوری متحول می‌شود؟

۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۷

مغز انسان را می‌توان برای یادگیری با سرعت بیش از سه‌برابر سریع‌تر، به‌سادگی با چشمک‌زدن یک نور در فرکانس امواج مغزی آلفا به مدت 1.5ثانیه آماده کرد.

علاقه زنان به ذخیره رمزارزها

علاقه زنان به ذخیره رمزارزها

۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۴

طبق یک نظرسنجی اخیر، در حالی که انواع دارایی سنتی نتوانسته پذیرش گسترده‌تری را در میان زنان داشته‌باشد، به نظر می‌رسد کریپتو در جذب زنان جوان موفق بوده‌ است.

نبرد شغل‌ها با هوش مصنوعی

نبرد شغل‌ها با هوش مصنوعی

۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۱

اگر به وعده‌های تاریکی که اخبار روز منتشر می‌کنند باور دارید، ممکن است فکر کنید اتوماسیون و استقرار سیستم‌های مجهز به هوش مصنوعی در محل کار جایگزین بسیاری از مشاغل در سراسر جهان خواهد شد. اما کارشناسان مدیریت و فناوری، تام داونپورت و استیون میلر، استدلال می‌کنند که هوش مصنوعی یک نابودکننده شغل نیست - مهم نیست پیش‌بینی‌های دیگر چه می‌گویند. بله، هوش مصنوعی و فناوری هوشمند برخی از مشاغل را در اختیار خواهند گرفت اما این کار کارگران را برای انجام کارهای چالش‌برانگیزتر و مهم‌تر آزاد می‌کند.

جایگاه فناوری کوانتوم در ایران

گشت و گذار در بازار فناوری ‌های برتر و نوین

جایگاه فناوری کوانتوم در ایران

۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۲

فناوری کوانتومی شامل رایانش، حسگرها و ارتباطات کوانتومی می‌شود. پیش‌بینی می‌شود تا سال۱۴۰۵ این فناوری موجب جهش بزرگی در علوم رایانشی خواهد شد و امنیت بسیاری از سامانه‌های رمزنگاری فعلی را درهم خواهد شکست و انواع جدیدی از ارتباطات ایمن و حسگرهای بسیار دقیق را به‌وجود خواهد آورد. در عرصه جهانی، رقابت سنگینی در عرصه فناوری کوانتومی در جریان است، چین احتمالا در فناوری کوانتومی سلطه فناورانه آمریکا را به چالش خواهد کشید. چین بیش از ۱۵میلیارد دلار اعتبار جهت برتری کوانتومی در‌نظر گرفته است.

ازجنگ ژنتیک علیه پیری تا حافظه‌ کوانتومی

ازجنگ ژنتیک علیه پیری تا حافظه‌ کوانتومی

۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱

۱۵ سال پیش، دانشمندان دانشگاه کیوتو در ژاپن به کشف عجیبی دست یافتند. هنگامی که آنها فقط چهار پروتئین را به یک سلول پوست اضافه کردند و حدود دو هفته منتظر ماندند، برخی از سلول‌ها دچار تحول غیرمنتظره و حیرت‌انگیزی شدند: آنها دوباره جوان شدند. تحقیقاتی که ژاپنی‌ها سرمنشأ آن بودند، هنوز از راه‌های گوناگونی مانند کشف ژن پیری (و خنثی‌کردنش) ادامه دارد. هفته‌ گذشته آزمایشگاه آلتوس داده‌هایی را منتشر کرد که در آن موش‌های بیمار با تغییرات ژنتیکی به سن جوانی بازگشته‌اند. روش آزمایشگاه آلتوس ایجاد تغییرات اپی‌ژنتیک است. اپی‌ژنوم‌ها مواد شیمیایی‌ای هستند که بر روی DNA وجود دارند و تعیین می‌کنند که چه ژنی فعال شود یا خاموش شود.

زندگی بدون فیسبوک زیباست

چرا وزیر اقتصاد آلمان به فیسبوک حمله کرد؟

زندگی بدون فیسبوک زیباست

۰۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۵

دو مقام ارشد اروپایی از هشدار متا مبنی بر این‌که در صورتی که مقررات داده در آنجا ادامه یابد و غول فناوری از ارسال اطلاعات کاربران به ایالات متحده جلوگیری کند، ممکن است خدمات خود را در اروپا تعطیل کند، کنار گذاشتند. فوریه 2022 رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاریس گفت: پس از هک شدن حسابم، چهار سال بدون فیسبوک و توییتر زندگی کردم و زندگی فوق‌العاده‌ای بود. برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه هم که در کنار هابک صحبت می‌کرد، گفت: می‌توانم تأیید کنم که زندگی بدون فیسبوک بسیار خوب است و ما بدون فیسبوک خیلی خوب زندگی می‌کنیم. لومر افزود: غول‌های دیجیتال باید درک کنند که قاره اروپا برای حفظ حاکمیت خود مقاومت کرده و خواهد کرد. هابک هم گفت: اتحادیه اروپا یک بازار داخلی بزرگ با قدرت اقتصادی بزرگ است که اگر ما با وحدت عمل کنیم، مرعوب چنین چیزی نخواهیم شد.

نیازمندی ها