jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۷۹۱۰۴۲   ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۲۰:۱۷

سیستم هوشمند تشخیص تماس فیس‌بوک موجب بهبود کارایی تلفن همراه شما خواهد شد

فیس‌بوک به کالر آیدی مجهز شد

شرکت فیس‌بوک پس از گذشت چند هفته از معرفی سیستم کالر آی‌دی خود موفق شد تا این سیستم را در چند کشور مختلف به مرحله اجرا بگذارد.

فیس‌بوک به کالر آیدی مجهز شد

جام جم کلیک: زمانی که تلفن‌های همراه در حال پیشرفت و همه‌گیر شدن بودند و هنوز پدیده هوشمند شدن مطرح نشده بود، تماس‌های افراد بدون قابلیت ردگیری شخصی انجام می‌شد و شماره‌ها بر روی تلفن مقصد نشان داده نمی‌شد ولی پس از مدتی این سیستم با به‌وجود آمدن ساختار کالر آیدی، دستخوش تغییر شد.

یکی از مشکلات مربوط به کالر آیدی‌های موجود در تلفن‌های امروزی این است که نمی‌توان انتظار داشت که اطلاعاتی به‌غیر از شماره فرد تماس گیرنده در آن نمایش داده شود ولی سیستم‌های مختلفی برای رفع این ایراد اختراع شده است که می‌تواند بخشی از این مشکل را رفع کند. فیس‌بوک نیز به‌ تازگی سیستم کالر آیدی جدید خود برای تلفن‌های همراه هوشمند را عرضه کرده است که امکاناتی متفاوت را در این رده برای کاربران فراهم خواهد ساخت.

این سیستم جدید موجب می‌شود که هنگام دریافت یک تماس بتوانید اطلاعات ثبت شده فرد در شبکه‌ اجتماعی فیس‌بوک را مشاهده کنید و علاوه بر آن نیز اطلاعاتی در مورد اینکه او چند بار توسط افراد دیگر با درخواست مسدود شدن شماره روبرو شده است را نیز در زمان دریافت تماس مشاهده کنید.

این سیستم جدید فعلا تنها در کشورهای ایالات متحده آمریکا، نیجریه و برزیل فعال است ولی به زودی در بازار سایر کشورها نیز عرضه خواهد شد که البته زمان دقیق این امر هنوز مشخص نشده است. این نرم‌افزار از سوی فیس‌بوک با نام hello به بازار عرضه شده است. نرم‌افزار فوق علاوه بر موارد یاد شده می‌تواند خدماتی را که در شبکه فیس‌بوک درباره یادآوری تاریخ‌ها و مناسبت ها عرضه می‌شود را نیز به لایه خروجی تلفن‌ همراه شما منتقل کند.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر