jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۸۲۲۵۹   ۲۹ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۴:۰۵

ارتش هکر‌های چین آماده برای جنگ جهانی سایبری

جنگ‌های سایبری در راهند

دولت چین اعلام کرد که واحد نظامی ویژه‌ای برای جنگ‌های سایبری آماده کرده است.

جنگ‌های سایبری در راهند

جام جم کلیک: سالیان متمادی است که دولت چین به دست داشتن در عملیات‌های هک متهم می‌شود ولی همیشه این موضوع توسط دولت‌مردان این کشور تکذیب می‌شده است که ظاهرا این ساختار سرانجام دستخوش تغییر شده است.

مسئولان چین سرانجام پس از سال‌ها تکذیب به حقیقت اشاره کردند و اعلام کردند که در ارتش این کشور، یک واحد نظامی ویژه وجود دارد که به‌جای تفنگ، از کامپیوتر به‌عنوان سلاح استفاده می‌کند و آماده جنگ سایبری با هریک از کشورهای جهان است.

این رخداد ممکن است روابط بین واشنگتن و بی‌زینگ را به شدت دستخوش تنش کند ولی نکته بسیار مهم اینجا است که علیرغم اینکه چین تنها کشوری است که به داشتن چنین ارتشی اقرار نموده، سایر کشورها از این موضوع چندان مبرا نیستند. مسلما بسیاری از کشورها ارتش سایبری را تشکیل داده‌اند و حتی به اعقتاد بسیاری از کارشناسان می‌توان جنگ جهانی سوم را به‌عنوان یک جنگ سایبری درنظر گرفت.

دیگر وجهه مهم این اعلام جهانی را باید در قدرت گرفتن چین در این زمینه ارزیابی کرد زیرا این اعلام آشکار موجب می‌شود تا بسیاری از گروه‌های هکر در جهان به فکر حمله به این ارتش سایبری بیفتند و به‌ همین دلیل نیز می‌توان انتظار داشت که چین به درجه بسیار بالایی از نیرو در این حوزه رسیده است و از حملات سایبری به ارتش خود هراسی ندارد.

وجهه بد این موضوع برای کاربران عادی اینترنت این است که تقریبا دیگر هیچ کجا در اینترنت امن نیست و تنها ما هستیم که باید از اطلاعات خود با عدم قرار دادن آن در دسترس سامانه‌های اینترنتی از آن‌ها حفاظت کنیم.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر