jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۷۴۷۹۱۱   ۱۹ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۱:۴۵

استارت‌آپی دست به کار شده و گلدانی هوشمند ساخته که به کمک نور و سیستم آبیاری می‌تواند گل و گیاه‌های بخصوصی را پرورش دهد.

گلدانی برای زندگی شهری

شهرنشینی و زندگی آپارتمانی باعث شده بشر امروز از نعمت طبیعت و کشت گیاه محروم شود. برای گنجاندن تکه‌ای از طبیعت در زندگی‌های امروزی، استارت‌آپی دست به کار شده و گلدانی هوشمند ساخته که به کمک نور و سیستم آبیاری می‌تواند گل و گیاه‌های بخصوصی را پرورش دهد. درون این گلدان هوشمند کپسول‌هایی از مواد مغذی وجود دارد که مواد مورد نیاز گیاه را تامین می‌کند. گلدان هوشمند را می‌توان با رایانه کنترل کرد و تنظیمات آن را تغییر داد. بنا به گفته سازنده می‌توان در 120 روز 20 کیلوگرم گوجه فرنگی کشت کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها