jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۱۳۰۰۸   ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۲۲:۳۲

پیاده‌ روی همیشه یکی از تمرینات ورزشی اساسی بوده است که هر کسی می‌تواند آن را در هر زمان و مکانی انجام دهد. اما می‌توان این ورزش مفید را به‌گونه‌ای دیگر نیز انجام داد.

پیاده‌ روی به شکل معکوس!

براساس مطالعه‌ای که در مجله بین‌المللی پزشکی ورزشی منتشر شد، پیاده‌ روی و دویدن معکوس، ورزش بسیار مفیدی برای قلب است و به‌دلیل سوزاندن کالری بیشتر، تاثیرات قابل‌توجهی نیز بر کاهش وزن و ساختار کلی بدن دارد اما این همه ماجرا نیست. برای این‌که با دیگر فواید این نوع پیاده‌روی آشنا شوید با ما همراه باشید.

تقویت هماهنگی بدن

کارشناسان می‌گویند راه رفتن معکوس باعث بهبود هماهنگی بدن می‌شود. مسلما حرکاتی که در راه رفتن معکوس انجام می‌دهید برخلاف حرکات معمول بدن است، بنابراین برای انجام این حرکات به هماهنگی بهتر بدن‌تان نیاز دارید. ذهن‌تان نیز باید بتواند شما را بهتر راهنمایی کند. از این رو تمرکز شما نیز تقویت خواهد شد.

تقویت پاها

ما معمولا رو به جلو حرکت می‌کنیم و بنابراین عضلات خاصی که در قسمت پشتی پاهای ما وجود دارد درگیر نمی‌شود. پیاده‌روی معکوس با به حرکت درآوردن این عضلات باعث تقویت آنها و درنتیجه تقویت پاها می‌شود.

کاهش فشار بر زانوها

طبق نتایج تحقیقی که در مجله BMC Musculoskeletal Disorders منتشر شد، افرادی که از درد یا آسیب‌دیدگی زانو رنج می‌برند می‌توانند از پیاده‌روی معکوس برای توانبخشی زانو استفاده کنند زیرا در این نوع حرکت، فشار بسیار کمی بر زانوها وارد می‌شود.

نتایج مطالعه دیگری که در مجله بیومکانیک منتشر شده نیز نشان داد دویدن معکوس باعث کاهش درد قدامی زانو می‌شود که از شایع‌ترین مشکلات زانوست.

اثرات درمانی

براساس دستاوردهای مطالعه‌ای که در مجله Physical Therapy Science منتشر شد، پیاده‌روی معکوس با کمک به بهبود تعادل باعث ترشح هورمون‌های شادی می‌شود و حواس شما را آرام نگه می‌دارد.

جلوگیری از کمردرد

براساس اطلاعات حاصل از مطالعه منتشر شده در نشریه Journal of Chiropractic Medicine، انعطاف کافی نداشتن عضلات عقب ران، می‌تواند به کمردرد منجر شود. 15 دقیقه پیاده‌روی معکوس در طول روز می‌تواند از بروز این مشکل جلوگیری کند.

نکاتی که باید در پیاده‌ روی معکوس در نظر داشته باشید

اگر از تردمیل استفاده می‌کنید، سرعتش را کم کنید و در صورت پیاده‌روی در فضاهای باز از نبود هرگونه مانعی در مسیرتان مطمئن شوید.

برای ایمنی مچ پا کفش مناسب بپوشید.

برای کسب نتایج بهتر می‌توانید راه رفتن به جلو و عقب را به صورت ترکیب با یکدیگر انجام دهید.

مترجم: یاسمین مشرف - سلامت / روزنامه جام جم 

منبع: healthshots.com

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها