jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۴۹۷۶ ۱۰ شهريور ۱۳۹۹  |  ۲۲:۰۱

وسایل الکترونیکی شما که به بخشی جدا نشدنی از شما تبدیل شده‌اند، نیاز به نظافت همیشگی دارند.

ما بیش از هر زمان دیگری مشغول کار با گوشی، لپ‌تاپ و رایانه‌های رومیزی هستیم. استفاده از هدفون در طول روز به بخشی از عادت بسیاری از ما تبدیل شده است.

اگر هر کدام از این وسایل به طور مرتب تمیز نشود، دستگاه‌های شما می‌توانند به میکروب گرم تبدیل شوند بنابراین حداقل یک بار در هفته عادت به تمیز کردن وسایل خود داشته باشید. در اینجا نحوه تمیز کردن آنها را به شما توضیح می‌دهیم.

چگونه صفحه‌های خود را تمیز کنید

شرکت اپل در مورد چگونگی تمیز کردن محصولات خود دستور عملی را منتشر کرده است. این شرکت توصیه کرده صفحه گوشی، لپ‌تاپ و رایانه‌های خود را با استفاده از الکل ایزوپروپیل ۷۰ درصد یا دستمال مرطوب ضدعفونی‌کننده، صفحه کلید یا سایر سطوح بیرونی را به آرامی پاک کنید.

اپل توصیه می‌کند که اگر از محلول ایزوپروپیل استفاده می‌کنید، الکل را مستقیماً روی دستگاه‌های خود اسپری نکنید بلکه آن را بر روی پارچه میکروفایبر بمالید و سپس دستگاه را تمیز کنید.

تاکید این شرکت این است که به هیچ عنوان از سفیدکننده یا به اصطلاح وایتکس برای تمیزکردن صفحه‌ها استفاده نشود حتی محلول رقیق شده آن. شما باید به خاطر داشته باشید که حتی اگر محصول شما مقاوم در برابر آب است، آن را درون محلول‌های آبی و ضدعفونی‌کننده فرو نکنید. این توصیه‌ها می‌تواند برای هر نوع صفحه از هر برندی قابل اجرا باشد.

همچنین می‌توانید تمام صفحه‌ها را با پارچه‌ای نرم یا میکروفایبر پاک کنید تا از هرگونه لکه و آلودگی رها شوید. توجه داشته باشید که از پارچه‌های ساینده، حوله‌ها، حوله‌های کاغذی یا سایر مواد که باعث خراش بر روی سطح می‌شوند، خودداری کنید.

نکته مهم این است که محصولات تمیز کننده سنتی - حتی داروهای طبیعی مانند سرکه - به احتمال زیاد به پوشش دستگاه شما آسیب می‌رسانند، بنابراین از آنها برای پاک کردن صفحه‌ها استفاده نکنید.

چگونه صفحه کلید خود را تمیز نگه دارید

اگر قصد تمیز کردن لپ‌تاپ یا صفحه کلید رایانه خود را دارید، ابتدا از خاموش بودن و قطع اتصال آداپتور مطمئن شوید. لپ‌تاپ یا کیبورد را وارونه کنید و آن را به آرامی تکان دهید تا از شر گرد و غبار و ذره‌های باقی مانده بین دکمه‌های صفحه خلاص شوید.

از یک دستگاه هوای فشرده برای از بین بردن گرد و غبار و جدا کردن ذرات باقیمانده استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید از یک برس بزرگ نرم برای پاک کردن هرگونه آلودگی استفاده کنید سپس یک پارچه میکروفایبر را مرطوب کنید و آن را به آرامی روی سطح بکشید، مطمئن شوید که پارچه آب اضافی ندارد.

ضد عفونی کردن هدفون را فراموش نکنید

هدفون‌های روی گوش را با پارچه‌ای از جنس میکروفایبر مرطوب شده با آب تمیز کنید. سپس از صابون و آب برای تمیز کردن پوشش استفاده کنید، حتماً روی مناطقی که بیشترین تماس را با مو یا پوست شما دارند، تمرکز کنید.

اگر هدفن شما چرمی است، از تمیزکننده مخصوص چرم استفاده کنید. در غیر این صورت، آنها را با دستمال مرطوب مخصوص کودکان پاک کنید. برای رسیدن به بخش‌های سخت، می‌توانید از گوش پاک‌کن استفاده کنید.

هدفن‌ها و سایر دستگاه‌های داخلی گوش باید با یک پارچه خشک پاک شوند تا از آسیب دیدن وسایل الکترونیکی داخلی جلوگیری شود.

شما می‌توانید برای از بین بردن کثیفی و باقی مانده‌های موجود در هدفن، از یک برس نرم یا حتی یک مسواک تمیز استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از گیره کاغذی استفاده کنید تا هرگونه جرم قابل مشاهده را به آرامی بیرون بیاورید، اما این کار را با احتیاط انجام دهید تا آسیبی نبینید. به خاطر داشته باشید که اگر هدفن شما از مدل‌های مقاوم در برابر آب است نیز، از شستن آنها داخل آب اجتناب کنید.

و سرانجام ...

همانطور که آداب قدیمی به ما گوش‌زد می‌کردند، فضای مرتب، ذهن را مرتب نگه‌می‌دارد. بنابراین فضای خود را همیشه تمیز و محیط را از آشفتگی‌ها دور کنید. به طور مرتب دستگاه‌ها و لوازم جانبی را با استفاده از روش‌های صحیح تمیز نگه دارید. چند وقت یکبار این کار را انجام دهید؟ به شما بستگی دارد اما حداقل یکبار در هفته ضروری به نظر می‌آید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر