jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۹۹۱۰۹۳ ۲۸ دی ۱۳۹۵  |  ۱۱:۲۵

به نظر می‌رسد آلودگی هوا یکی از مضرات زندگی مدرن شهری است. با این وجود با اطلاع دقیق از میزان آلودگی در یک مکان یا زمان مشخص شاید بتوان تا حد زیادی از زیان‌های این مساله در امان بود.

سنجش میزان آلودگی هوا

بتازگی گجتی جدید به نام فلو (Flow) به بازار عرضه شده که می‌توان از آن برای اندازه‌گیری میزان آلاینده‌های مختلف در هوا استفاده کرد.

برخلاف بیشتر دستگاه‌های ارزیابی کیفیت هوا، فلو قابل حمل بوده و به گونه‌ای طراحی شده که از طریق بند چرمی ویژه می‌توان آن را به کیف یا حتی لباس هم متصل کرد.

فلو پس از ارزیابی کیفیت شاخص‌های مختلف، کیفیت هوا را از طریق لامپ‌های رنگی موجود روی بدنه خود اعلام می‌کند. این اطلاعات به اپلیکیشن ویژه این گجت نیز اعلام می‌شود و از طریق آن هم می‌توان به جزئیات بیشتری در مورد کیفیت هوای مکانی که در آن هستیم دست یابیم.

صالح سپهری فر

ضمیمه کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر