jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۹۸۵۱۲۶ ۱۲ دی ۱۳۹۵  |  ۱۲:۳۰

چند روز پیش اتحادیه فناوران رایانه از دو شرکت سفارش تاکسی آنلاین به علت نقص مجوز شکایت کرد.

پایان روزهای خوش؟

به گزارش جام جم آنلاین، رئیس اتحادیه فناوران رایانه از ارسال پرونده شکایت دو تاکسی یاب آنلاین اسنپ و تاپسی (Tap30) به دادگاه خبر داد و گفت: اسنپ و تاپسی مجوزی برای فعالیت ندارند.

سید مهدی میرمهدی کمجانی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران در پاسخ به این سوال که گفته می شود اتحادیه فناوران رایانه مجوز فعالیت تاکسی موبایلی اسنپ را صادر کرده است، گفت: اتحادیه فناوران رایانه به هیچ عنوان نمی تواند مجوز تاکسی سرویس تلفنی و موبایلی صادر کند. وی افزود: اتحادیه فناوران رایانه به اسنپ مجوز فعالیت کافی نت و به تاپسی مجوز فعالیت تولید نرم افزار غیرسفارشی را داده است نه مجوز فعالیت تاکسی موبایلی.

میرمهدی کمجانی با انتقاد از بی توجهی مسئولان مربوطه به مجوز فعالیت اسنپ و تاپسی تصریح کرد: هیچ کس تاکنون به پروانه کسب و رسته تخصصی اسنپ نگاه هم نداشته و حالا در چنین شرایطی بدون توجه و اطلاعات کافی، تقصیرات را متوجه اتحادیه فناوران رایانه می کنند.

وی ضمن اعلام آنکه اسنپ و تاپسی مجوزی برای فعالیت خود اخذ نکردند و فعالیت بدون مجوز آنها در حکم تخلف است، از ارسال پرونده شکایت این دو تاکسی یاب آنلاین به دادگاه خبر داد. رئیس اتحادیه فناوران رایانه همچنین به درآمد قابل توجه این دو تاکسی یاب موبایلی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: اتحادیه فناوران رایانه به اسنپ و تاپسی در رسته تخصصی فعالیت خود مجوز داده است اما این دو مرکز با سواستفاده از مجوز فعالیت خود، به فعالیت در سیستم های دیگر مبادرت کرده اند.

در این راستا خبرنگار کلیک مبادرت به برقراری تماس و گفتگو با روابط عمومی اسنپ و تاپسی در این زمینه نمود، اما در کمال تعجب هیچ یک از دو شرکت حاضر به ارائه جواب و گفتگو در این زمینه نشدند و سکوت پیشه کردند.

شایان ذکر است شرکت‌های ریز و درشت فناوری در دنیا سعی در برقراری ارتباط موثر و خوب با رسانه‌ها را دارند و به رسانه پاسخگو هستند، مخصوصا در چنین شرایطی که نوک پیکان به سمت این دو شرکت قرار گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر