jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۹۰۵۷۱۷ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۲:۵۷

آیا فیلم‌هایی را که از روی سایت‌های اینترنتی دانلود می‌کنیم می‌شود روی DVD رایت کرد که در دستگاه‌های پخش DVD نیز قابل پخش باشند؟

رایت فیلم روی دی وی دی

البته بدون هیچ‌گونه دخل و تصرف داخل فیلم و با همان کیفیت اولیه این کار انجام شود. منظور از دخل و تصرف این است که وقتی با نرم‌افزار نرو اکسپرس (Nero Express) و در حالت دیتا، فیلم را اضافه و بعد رایت می‌کنیم منوی دست‌سازی به آن اضافه می‌شود و کیفیت فیلم هم خیلی پایین می‌آید. اگر فرمت فیلم‌ها را تغییر دهم نیز دستگاه پخش DVD پیغامی مبنی بر عدم شناسایی فیلم را نمایش می‌دهد.

کیفیت اصلی فیلم‌های موردنظر من Bluray و DVDrip و در فرمت MKV و AVI است.

کلیک: در پاسخ به این پرسش باید به چند نکته توجه داشته باشید.

نکته اول این‌که دستگاه شما پخش خانگی دیسک‌های DVD با قابلیت پشتیبانی از فرمت‌های استاندارد دیسک‌های DVD ویدئو است و این در حالی است که برخی دستگاه‌های جدید از فرمت‌های MKV و AVI نیز پشتیبانی می‌کنند و برای مشاهده ویدئوهای دانلودی روی این دستگاه‌های جدید تنها کاری که باید انجام دهید رایت اطلاعات دانلود شده روی دیسک موردنظر بدون تغییر فرمت به‌صورت دیتاست.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید تفاوت الگوریتم‌های فشرده‌سازی فایل‌های ویدئویی است. باتوجه به این‌که دستگاه شما قادر به پخش فرمت‌های MKV و AVI نیست بناچار ‌باید عملیات تبدیل از این فرمت‌های فشرده به فرمت استاندارد را اجرا کنید که مسلما این تبدیل فرمت با افزایش حجم همراه خواهد بود. پس باتوجه به این‌که افزایش حجم نیز فقط در حد ظرفیت یک دیسک دی‌وی‌دی 4.7 گیگابایتی امکان‌پذیر است، کاملا طبیعی است که کیفیت فیلم تبدیل شده نسبت به فیلم اولیه که از الگوریتم‌های جدید فشرده‌سازی کمک گرفته کمتر خواهد شد. پس اجرای عملیات تبدیل فرمت در ظرفیت محدود، بدون افت کیفیت غیرممکن است.

و اما در پاسخ به بخش آخر پرسش شما در رابطه با ایجاد منو روی DVD رایت شده نیز این منو اختیاری است و شما می‌توانید با غیرفعال کردن گزینه موردنظر در نرم‌افزار Nero Express ایجاد آن را غیرفعال کنید. در ادامه نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم از نرم‌افزار Wondershare DVD Creator برای ساخت دیسک‌های DVD قابل پخش در دستگاه‌های پخش خانگی کمک بگیرید، زیرا این نرم‌افزار با سرعت بسیار بالا و پشتیبانی از فرمت‌های MKV و AVI شما را قادر می‌کند با کمترین افت کیفیت و در کوتاه‌ترین زمان، فیلم‌های خود را روی دیسک‌های DVD قابل پخش در دستگاه‌های خانگی رایت کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر