کمپانی آمریکایی "سیگیت" ساعاتی پیش یک خبر جالب توجه را اعلام کرده است.این کمپانی که فعال در زمینه تولید حافظه های ذخیره سازی است،کار بر روی نوع جدیدی از حافظه های سالید را به تازگی به پایان رسانده است.
کد خبر: ۸۸۸۳۶۰
10 گیگابایت بر ثانیه با سیگیت

به گزارش جام جم کلیک ، همانطور که می دانید حافظه های سالید (SSD) وارد فازهای جدید از "BUS" های ارتباطی شده اند. به عنوان مثال می توان به مسیرهای PCI اشاره کرد. حافظه هایی که از مسیرهای PCI به منظور ارتباط با سیستم استفاده می کنند را NVME نیز خطاب می کنند.

حافظه های NVME به طور معمول در دو کلاس دسکتاپ (PCI-NVME) و لپ تاپ (M.2) قرار می گیرند. هر چند که برخی از مادربردهای دسکتاپ هم اکنون به اسلات های M.2 نیز مجهز شده اند.

این کمپانی در ادامه اضافه کرده است که این محصول سریع ترین حافظه سازگار با NVME در جهان خواهد بود که با سرعتی برابر با 10 گیگابایت بر ثانیه،فعالیت خواهد کرد.

سیگیت هنوز نامی از مدل ها نبرده است اما این حافظه ها به احتمال بسیار زیاد "Nytto" نام گذاری خواهند شد. لازم به ذکر است که تنها در صورت استفاده از مسیر PCI-E 3.0 X16 می توان از سرعت 10 گیگابایت بر ثانیه بهرمند شد و در صورتی که این حافظه ها از اسلات های PCI-E 3.0 X8 استفاده نمایند سرعت آنها به 6.7 گیگابایت بر ثانیه کاهش خواهد یافت.

تولید حافظه های پر سرعت بر مبنی PCI و NVME از سال 2012 تا کنون آغاز شده است و در راس این لیست نام برندهای سامسونگ و اینتل به چشم می خورد. هر چند که بسیاری دیگر از تولید کنندگان حافظه در جهان دارای این محصولات در سبد کالای خود هستند ، اما تراشه های مورد استفاده در بسیاری از مواقع تولید خود آنها نبوده و از برندهای دیگر تامین می گردد.

در حال حاضر برخی از محوصلات مشابه در بازار مانند SAMSUNG NVME SSD ها قادر به دستیابی سرعت نزدیک به 6 گیگابایت بر ثانیه هستند. این در حالی است که سامسونگ درون آنها را با NAND های سه بیتی MLC V-NAND پر کرده است.سیگیت معتقد است که پردازش های جدید در سطج های بالا حتی سرور،نیازمند حافظه هایی سریع تر بوده و سیگیت به این نیاز پاسخی قاطع خواهد داد.

از جمله پرچمداران سیگیت در این زمینه محصولی با نام Nytro XP6500 است که در ماه اوت سال 2015 روانه بازار شد. این محصول ضمن پشتیبانی از دستور RAID ، از اسلات های PCI-E 3.0 8X پشتیبانی می کند. 4 گیگابایت حافظه DRAM و توانایی تولید در حجم های بالا از جمله دیگر امکانات آن هستند.

منبع: سخت افزار

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها