jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۸۶۹۹۵۱   ۱۷ دی ۱۳۹۴  |  ۱۰:۱۵

Eyesynth یک سیستم صوتی و تصویری اختصاصی برای افراد نابیناست.

چشم‌هایی برای شنیدن

این سیستم از یک عینک و رایانه کوچک تشکیل شده و مشخصات و ویژگی‌های محیط اطراف را به صورت سه‌بعدی ثبت می‌کند سپس این اطلاعات جمع‌آوری شده به صدای قابل فهم برای افراد نابینا تبدیل می‌شود.

کاربر با استفاده از این سیستم نه‌تنها می‌تواند اشکال و فضاها را شناسایی کند، بلکه از بعد سوم نیز اطلاعاتی به‌دست می‌آورد.

صدای تولید شده در این سیستم مفهوم انتزاعی است. یعنی از کلمات استفاده نمی‌شود و سیستم بر اساس زبان جدیدی عمل می‌کند که مغز به‌طور خودکار آن را تشخیص می‌دهد.

صدای تولید شده از طریق استخوان سر منتقل خواهد شد، بنابراین از خستگی گوش جلوگیری می‌شود.

تصاویر ابتدا از عینک به رایانه منتقل می‌شود و کاربر پس از پردازش این اطلاعات بازخورد آن را دریافت می‌کند.

ضمیمه کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها