معمولا بیشتر ما وقتی اسم جوش شیرین را می‌شنویم به یاد کباب کوبیده‌هایی می‌افتیم که با جوش شیرین مانع ریزش گوشت آن از سیخ می‌شویم یا کاربرد آن را محدود به سفیدکنندگی لباس و تمیز کردن سطوح می‌شناسیم. غافل از این‌که همین جوش شیرین چه کاربردهای جالب و مفیدی در زیبایی چهره ما دارد و با صرف کمترین هزینه، چه خدمت‌هایی که در مسیر قشنگ شدن به ما نمی‌کند.
کد خبر: ۸۳۶۲۷۳
جوش شیرین؛ عامل زیبایی

در اینجا فواید جوش شیرین در زیبایی را برای شما برمی‌شماریم و به شما پیشنهاد می‌کنیم هر چه زودتر دست به کار شوید و از آن استفاده کنید:

ـ لطافت پوست: اگر احساس می‌کنید پوست دستتان خشک شده، کمی جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا خمیر سفتی به دست بیاید. آن را روی پوست دستتان قرار دهید و اجازه بدهید خمیر حدود 10 دقیقه روی آن باقی بماند. بعد از گذشت این مدت، دستتان را با آب ولرم بشویید. سلول‌های مرده پوست رفع می‌شوند و لطافت جای آن را خواهد گرفت. می‌توانید همین کار را روی قسمت تیره پوست آرنج یا ترک کف پا هم انجام دهید تا در آنجا هم سلول‌های نو، جایگزین سلول‌های مرده شوند.

ـ پاک‌کننده موها: هنگامی که موها را رنگ یا فر می‌کنید، مواد شیمیایی به مو افزوده می‌شود که موجب کدر شدن و شلی موها می‌گردد. برای به دست آوردن همان موهای شاداب قبلی، کمی جوش شیرین به شامپو بیفزایید تا تمام این مواد را از مویتان پاک کند. البته این کار را سریع‌تر از ماهی یک‌بار انجام ندهید. بعضی افراد به کمک سرکه سیب موها را شفاف می‌کنند. آن روش هم جواب می‌دهد، اما امتیاز جوش شیرین آن است که از آن بوی نامطبوع باقی نمی‌ماند.

ـ حمامی لطیف: دفعه دیگر که خواستید حمام کنید، یک استکان پر از جوش شیرین را به آب داخل وان بیفزایید و آنها را باهم مخلوط کنید. سپس چند دقیقه در این آب بیارامید. جوش شیرین اسیدهایی که باعث بدبو شدن بدن می‌شوند را رفع می‌کنند و چربی‌های اضافه را می‌زداید. هنگامی که حمام‌تان تمام شد، متوجه می‌شوید که چه پوست لطیفی پیدا کرده‌اید.

ـ تمیز کردن ناخن‌ها: سه قسمت جوش شیرین را با یک قسمت آب ترکیب کنید و دست و پا و ناخن‌هایتان را با این خمیر ماساژ دهید و بعد آنها را بشویید. جوش شیرین پوست خشک شده را نرم می‌کند، زیر ناخن‌ها را پاک می‌کند، بوی بد را رفع می‌کند و به دست و پاهایتان لطافتی نو می‌بخشد.

ـ دئودورانت: چند قطره روغن نارگیل، بادام، زیتون یا دیگر روغن‌های آبرسان به پوست را با چهار قاشق غذاخوری جوش شیرین مخلوط کنید. خمیر به دست آمده را به زیربغل خود بزنید. بوی بد عرق رفع می‌شود و این وضعیت تا چند ساعت ماندگار باقی می‌ماند.

ـ لایه‌برداری: خیال کرده‌اید جوش شیرین فقط برای لطافت پوست دست و پاست؟ پس تکلیف صورت چه می‌شود؟ اگر می‌خواهید پوست صورت‌تان مانند دوران کودکی نرم و لطیف شود، کمی جوش شیرین به مایع شوینده صورت‌تان بیفزایید و با ماده به دست آمده، صورت‌تان را بشویید. پوستی نرم و درخشان خواهید داشت.

ـ دندان‌های سفید: جوش شیرین را با پراکسید (ازجمله آب اکسیژنه) مخلوط کنید و دندان‌هایتان را با همین خمیر مسواک کنید. این کار را بیشتر از هفته‌ای یکبار انجام ندهید تا به دندان‌هایتان آسیبی وارد نشود و توصیه می‌کنیم پیش از انجام آن، مشورتی با پزشکتان داشته باشید.

سارا آذرخش - چاردیواری

برچسب ها: جوش شیرین زیبایی
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها