jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۸۱۷۱۲۷ ۲۳ تير ۱۳۹۴  |  ۱۸:۵۲

پروژه ارتباطی جدید گوگل با عنوان «Faster» با بودجه 300 میلیون دلاری که با همکاری مجموعه شرکت های مخابراتی «East Asian» تامین خواهد شد، یک خط ارتباطی مستقیم بین ژاپن و آمریکا برقرار می کند که امکان مخابره اطلاعات را با حداکثر سرعت 60 ترابایت بر ثانیه در اختیار می گذارد.

پروژه جدید گوگل رونمایی شد

برای اجرای این پروژه باید شیاری به عمق یک خانه مسکونی در کف اقیانوس ایجاد شود و با استفاده از روباتی به اندازه یک اتومبیل، بیش از 6000 کیلومتر کابل که توسط یک کشتی باری بزرگ حمل می شود، درون این شیار قرار داده شود.

برای این منظور یک کشتی 145 متری به نام «Rene Descartes» در یک کارخانه تولید کابل در جنوب ژاپن حدود 000 9 کیلومتر کابل نوری به قطر دو سانتی متر را بارگیری خواهد کرد.

پس از اتمام کار بارگیری، قرار است کابل نوری با استفاده از نوعی سیستم جی پی اس موسوم به «differential GPS» که از دقت بسیار بالایی برخوردار است و همچنین با بهره گیری از سیستم یک موقعیت یاب پویا، توسط یک روبات حفار 10 متری به نام «Eloid» که بیش از 30 تن وزن دارد، در محل مناسب در بستر اقیانوس جای گذاری شود.

این روبات غول پیکر به بازوهای بسیار توانمندی مجهز است که حدود 3 متر طول دارند و در کف اقیانوس شیاری را برای قرار دادن کابل ایجاد می کنند.

این روبات در عمق دو کیلومتری اقیانوس به خوبی عمل می کند و اطلاعات ویدیویی، سونار و سایر اطلاعات لازم را به عرشه کشتی ارسال می کند.

در جریان این کار، علاوه بر روبات حفار، یک وسیله نقلیه به نام Hector 6 نیز برای تنظیم محل کابل به کار گرفته خواهد شد. این وسیله نقلیه از را ه دور کنترل می شود و به دو بازوی روباتی مجهز است که امکان جابه جایی و تنظیم موقعیت کابل را در کف اقیانوس فراهم می کنند.

این پروژه چندی قبل آغاز شده و قرار است در سال آینده میلادی به بهره برداری برسد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر