jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۸۰۲۲۵۲   ۰۶ خرداد ۱۳۹۴  |  ۰۸:۲۴

راز موفقیت و محبوبیت شرکت اپل در میان کاربران

سلاح مخفی اپل چیست؟

شرکت اپل در میان بسیاری از کاربران با تعصب خاصی به عنوان بهترین شرکت تولیدکننده محصولات در رده فناوری شناخته می‌شود ولی دلیل این امر تنها کیفیت محصولات این شرکت نیست بلکه کیفیت خدمات مشتریان موجب وفاداری مشتریان این شرکت می‌شود.

سلاح مخفی اپل چیست؟

جام جم کلیک: شرکت‌های مختلفی در سطح جهان وجود دارند که محصولاتی با کیفیت‌های مشابه و تقریبا برابر را به بازار مصرف عرضه می‌کنند ولی این شرکت‌ها همیشه از محبوبیت و فروش یکسانی برخوردار نخواهند بود و حتی در بیشتر موارد شرکتی که محصولات خود را با قیمتی معقول‌تر عرضه می‌کند، در این رقابت بازنده خواهد بود. نمونه بارز این موضوع را می‌توان در ماجرای شرکت اپل و رقبایش مشاهده کرد، این شرکت گران‌ترین تلفن‌های همراه و لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌های ممکن را به بازار روانه می‌کند ولی همواره در میان مشتریان محبوب است، علت این امر تنها به کیفیت محصولات این شرکت بازنمی‌گردد بلکه خدمات پس از فروش به مشتریان، نقشی کلیدی در این توفیق ایفا می‌کند.

اپل در طول 14 سال اخیر، تعریف جدیدی از مراکز ارائه خدمات امور مشتریان را ارائه کرده است، برای نمونه تمام شرکت‌ها مراکز فروش محصولات خود را بسیار پر زرق‌وبرق می‌سازند ولی وقتی وارد مراکز خدمات این شرکت‌ها می‌شوید، در بهترین حالت با یک محیط عادی روبرو خواهید بود که جذابیت بصری خاصی ندارد. علاوه بر این نیز اپل درکنار دریافت هزینه بالا برای خدمات خود، کیفیت بالایی در خدمات را ارائه می‌کند که این امر این شرکت را از سایر کمپانی‌های بزرگ جهان متمایز ساخته است.

اهمیت این موضوع به حدی بالا است که حتی روزنامه مشهور نیویورک تایمز نیز به چاپ یک مقاله کامل دراین باره پرداخته است. البته علت محبوبیت اپل در کشور ما چندان مشخص نیست زیرا در کشور ما نه نمایندگی فروش و نه نمایندگی خدمات این شرکت به چشم می‌خورد و هوادارن اپل دلایل دیگری را برای خرید محصولات این شرکت برای خود خواهند داشت.

آناهیتا عیوض‌خانی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر