jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۸۳۱۵۷   ۰۹ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۴:۱۱

تعقیب گوگل در انگلیس به علت ردگیری مخفیانه کاربران

گوگل تحت تعقیب قرار گرفت

یک دادگاه تجدیدنظر در انگلیس حکم صادره قبلی به نفع عده ای از کاربران مرورگر سافاری اپل که از ردگیری مخفیانه خود توسط گوگل شکایت کرده بودند، تایید کرده است.

گوگل تحت تعقیب قرار گرفت

به گزارش جام جم کلیک: بر اساس حکم نهایی که غیرقابل تجدیدنظر است، این شرکت آمریکایی در داخل انگلیس مورد پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت. این شرکت سالهاست با دستکاری مخفیانه تنظیمات مرورگر سافاری شرکت اپل کاری کرده بود که عادات کاربری افراد در حین استفاده از اینترنت را زیرنظر بگیرد و اطلاعات مورد نظرش را در این زمینه جمع آوری کند.

انتظار می رود صدور این حکم رویه ای مناسب را برای پیگرد قضایی شرکت های خارجی در داخل خاک انگلیس به وجود آورد. مرورگر سافاری اپل به طور پیش فرض دارای تنظیماتی است که جلوی ردگیری مخفیانه عملکرد کاربران را می گیرد، اما گوگل با دستکاری این تنظیمات به دنبال جمع آوری اطلاعاتی به نفع آگهی دهندگان نیز بوده است.

انتظار می رود گوگل به همین علت و همین طور رفتارهای غیررقابتی دیگر در اسپانیا، آمریکا، فرانسه و آلمان هم مورد پیگرد قضایی قرار گرفته و به پرداخت جریمه هم محکوم شود.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها