jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۷۷۳۱۶۱   ۰۴ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۸:۵۷

شرکت نوکیا بدون شک زمانی که مایکروسافت را به‌عنوان شریک تجاری انتخاب کرد، به این غول نرم‌افزاری جهان به‌عنوان فرشته نجات نگاه می‌کرد، اما برخلاف انتظار این برند فنلاندی، مایکروسافت تیر خلاص را به آنها شلیک کرد تا ردپای نوکیا به‌طور کامل از دایره تولیدکنندگان تلفن‌ همراه پاک شود.

تبلت لومیا ۲۵۲۰ به خاطرات می‌پیوندد

انگار قطع کردن دست نوکیا از بازار تلفن‌ همراه برای مایکروسافت کافی نبود و حال با توقف تولید تبلت لومیا 2520 ضربه‌ای دیگر را به این شرکت وارد کرده است.

البته با توجه به این‌که مایکروسافت تصمیم دارد تولید تبلت سرفیس۲ را نیز متوقف کند، به نظر می‌رسد این تصمیم براساس کنار گذاشتن ویندوز آرتی گرفته شده باشد.

از آنجا که لومیا 2520 آخرین محصولی است که مایکروسافت با ویندوز آرتی تولید کرده، باید توقف تولید آن را برابر با مرگ این نسخه از ویندوز بدانیم. سخنگوی شرکت مایکروسافت نیز این مساله را تائید کرده که مایکروسافت تولید تبلت لومیا 2520 نوکیا را به‌صورت رسمی متوقف کرده، اما مایکروسافت به فروش این محصول ادامه خواهد داد.

ویندوز آر‌تی که پروژه مایکروسافت برای محصولات لمسی بوده، با آمدن ویندوز ۱۰ به پروژه‌ای شکست‌خورده تبدیل شده است.

کلیک (ضمیمه یکشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها