jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۷۰۸۶۵ ۲۶ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۹:۴۰

بی‌شک بانک‌ها و موسسات مالی را باید به‌عنوان یکی از اهداف خوب برای هکرها دانست. متخصصان امنیتی کسپراسکی، جزئیات مربوط به یک کرم مخرب را منتشر کردند که هکرها توانسته‌اند با استفاده از آن ۳۰۰ میلیون دلار را از موسسات مالی در ۳۰ کشور بیرون بکشند.

سرقت ۳۰۰ میلیون دلاری

به گزارش جام جم کلیک: متخصصان کسپراسکی با انتشار گزارشی جزئیات مربوط به کرم مخربی را ارائه داده‌اند که با استفاده از این کرم مخرب هکر‌ها موفق شده‌اند ۳۰۰ میلیون دلار را از موسسات مالی مختلف در ۳۰ کشور به جیب بزنند. این کرم که Carbanak نام دارد، علاوه بر فریب دادن کارمندان بانک برای نفوذ به سیستم از طریق نصب شدن، رفتار کارمندان و کاربران سیستم‌های مختلف را نیز تحت نظر می‌گرفته تا بدون برانگیختن شک و شبهه و جاگذاردن نشانه‌ای، مقدمات برای سرقت پول از حساب‌های مختلف را آماده کند. بسیاری از پول‌های سرقت شده به حساب‌های دیگری واریز شده و شمار دیگری نیز بصورت پول نقد از طریق دستگاه‌های ATM‌ در اختیار هکرهایی قرار گرفته که در انتظار دریافت پول بوده‌اند.

بانک‌های مورد حمله هم‌اکنون در جریان موضوع هستند، اما کسپراسکی در گزارش خود از ذکر نام بانک‌های مورد نظر خودداری کرده است. بسیاری از کمپانی‌ها و موسسات در سالیان گذشته مورد حملات مختلفی قرار گرفته‌‌اند، اما تمایل چندانی به علنی کردن این موضوع نداشته و سعی می‌کنند با رد کردن حملات انجام شده به کار خود ادامه دهند. براساس اطلاعات منتشر شده بانک‌های مورد حمله در کشورهایی چون ژاپن، آمریکا، روسیه و کشورهای اروپایی واقع شده‌اند.

منبع: زومیت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

وداع با ارتش یک نفره

وداع با ارتش یک نفره

از منظر من دیگو مارادونا بزرگترین چهره تاریخ فوتبال جهان است. قصد ندارم بعد از مرگش در مورد او غلو کنم، اما مارادونا یک شخصیت چند‌بعدی بود و اصولا به شکلی پارادوکسیکال و تضادگونه در جهان فوتبال حضور داشت.

هنرمندی تمام‌ قد

هنرمندی تمام‌ قد

از دست دادن هر هنرمندی سخت است و دردناك و دیروز غم از دست دادن زنده‌یاد پرویز پورحسینی همه را متاثر و غمگین كرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر