jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۷۰۸۶۵ ۲۶ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۹:۴۰

بی‌شک بانک‌ها و موسسات مالی را باید به‌عنوان یکی از اهداف خوب برای هکرها دانست. متخصصان امنیتی کسپراسکی، جزئیات مربوط به یک کرم مخرب را منتشر کردند که هکرها توانسته‌اند با استفاده از آن ۳۰۰ میلیون دلار را از موسسات مالی در ۳۰ کشور بیرون بکشند.

سرقت ۳۰۰ میلیون دلاری

به گزارش جام جم کلیک: متخصصان کسپراسکی با انتشار گزارشی جزئیات مربوط به کرم مخربی را ارائه داده‌اند که با استفاده از این کرم مخرب هکر‌ها موفق شده‌اند ۳۰۰ میلیون دلار را از موسسات مالی مختلف در ۳۰ کشور به جیب بزنند. این کرم که Carbanak نام دارد، علاوه بر فریب دادن کارمندان بانک برای نفوذ به سیستم از طریق نصب شدن، رفتار کارمندان و کاربران سیستم‌های مختلف را نیز تحت نظر می‌گرفته تا بدون برانگیختن شک و شبهه و جاگذاردن نشانه‌ای، مقدمات برای سرقت پول از حساب‌های مختلف را آماده کند. بسیاری از پول‌های سرقت شده به حساب‌های دیگری واریز شده و شمار دیگری نیز بصورت پول نقد از طریق دستگاه‌های ATM‌ در اختیار هکرهایی قرار گرفته که در انتظار دریافت پول بوده‌اند.

بانک‌های مورد حمله هم‌اکنون در جریان موضوع هستند، اما کسپراسکی در گزارش خود از ذکر نام بانک‌های مورد نظر خودداری کرده است. بسیاری از کمپانی‌ها و موسسات در سالیان گذشته مورد حملات مختلفی قرار گرفته‌‌اند، اما تمایل چندانی به علنی کردن این موضوع نداشته و سعی می‌کنند با رد کردن حملات انجام شده به کار خود ادامه دهند. براساس اطلاعات منتشر شده بانک‌های مورد حمله در کشورهایی چون ژاپن، آمریکا، روسیه و کشورهای اروپایی واقع شده‌اند.

منبع: زومیت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر