jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۷۵۷۵۵۶   ۲۱ دی ۱۳۹۳  |  ۱۳:۱۲

فناوری دیجیتال

کفش‌های هوشمند

خانم Lesia Trubat، روشی ابداع کرده است تا بتوان تمامی حرکت بالرین‌ها را از طریق کفش‌هایی که به پا می کنند انجام داده و به نرم‌افزار مربوطه منتقل کرد. او نام این روش را E-TRACE و یا رد پای الکترونیکی گذشته است.

کفش‌های هوشمند

جام جم کلیک: اگر حرکات بالرین‌ها را دیده باشید، بدون شک حرکات و چرخش‌های قلم بر روی بوم برای شما تداعی خواهد شد، آنقدر این حرکات نرم و روان اما پیچیده و دشوار هستند که چشم را می نوازند.

خانم Lesia Trubat، روشی‌ ابداع کرده است تا بتوان تمامی حرکت بالرین‌ها را از طریق کفش‌هایی که به پا می کنند انجام داده و به نرم‌افزار مربوطه منتقل کرد. او نام این روش را E-TRACE و یا رد پای الکترونیکی گذشته است.

در قسمت زیرین کفش‌ها یک برد الکتریکی‌ نصب شده است که فشار و حرکت پای بالرین را اندازه‌گیری می‌کند و به نرم‌افزار متصل می شود. تعداد بالرین های حرفه ای‌ در دنیا شاید به تعداد انگشتان دست نرسد، زیرا مراحل آموزش و تمرین این ورزش بسیار دشوار و زمانگیر است. حرکات بایستی به قدری دقیق و ملموس باشند که طبیعی به نظر برسند بنابراین در دسترس بودن یک وسیله برای ضبط تمامی حرکت با شدت و سرعت لازمه بسیار کارامد خواهد بود. با استفاده از این وسیله تمامی حرکات به صورت عکس و یا ویدیو گرافیکی قابل رویت هستند. اطلاعات ورودی به نرم‌افزار برای بحث آموزشی‌ بسیار موثر است و می‌توان پروسه پیشرفت افراد را با یکدیگر مقایسه کرد و ایرادهای آنها‌را برطرف نمود و بعد از بازبینی تصاویرحرکت دقیق‌تری را آموزش داد.

به گفته طراح این دستگاه، استفاده از این برد هوشمند در سایر ورزش ها‌ نیز امکان پذیر است، زیرا دستگاه به صورت Wireless به نرم افزاری که بر روی گوشی هوشمند شما نصب شده است، متصل می شود و تنها میباست برد در قسمتی‌ از بدن قرار گیرد که ضربه مستقیم به آن وارد نشود.

سینا قمری
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

انتخابی هوشمندانه

انتخابی هوشمندانه

در شرایطی که چشم ناظران سیاسی به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است ما با دو گروه از مخالفان مشارکت عمومی و گسترده مردم مواجهیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر