jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۲۵۵۴۱   ۱۶ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۵:۱۰

قند دشمنی تمام‌عیار است و می‌تواند خاموش، بی‌صدا و بتدریج انسان را از پا درآورد. گزارش ​مجله پریونشن بخوبی نشان می‌دهد ​مصرف بیش از حد قند چه بلایی ممکن است بر سر آدمی بیاورد. توجه داشته باشید منظور از مصرف بیش از اندازه، در واقع مصرف بیش از 24 گرم قند در روز برای خانم‌ها و 36 گرم برای آقایان است.

قند؛ قاتل شیرین

مغز

قند می‌تواند مدارهای عصبی مغز را تغییر دهد و ما را به بیماری‌های روحی – روانی مبتلا سازد. مثلا، برنامه غذایی سرشار از مواد فرآوری شده‌ای که حاوی قند زیادی است، خطر بروز افسردگی را تا 58 درصد افزایش می‌دهد.

پوست

مصرف قند فراوان و بالا رفتن میزان این ماده غذایی، به​مرور، آن را به بخشی از پروتئین‌های بدن شما تبدیل می‌کند و به این ترتیب روند پیر شدن پوست و بروز چین و چرو‌ک‌های آن را سرعت می‌بخشد.

دستگاه تولید مثل

مصرف بیش از اندازه قند می‌تواند سبب اختلال در جریان خون شود و از این طریق افزایش خطر ضعف قوای جنسی در مردان و اختلالات جنسی در زنان را به دنبال داشته باشد.

قلب

قند می‌تواند سبب التهاب شریان‌های قلب شود و از این طریق، خطر سکته مغزی و حمله قلبی را افزایش دهد.

​کلیه

مصرف بیش از حد قند می‌تواند به سیستم تصفیه کلیه‌ها - که سیستمی بسیار حساس است - آسیب برساند. دیابت یکی از عوامل اصلی نارسایی کلیه به شمار می‌رود.

مفاصل

رژیم غذایی حاوی قند فراوان، می‌تواند در افراد مبتلا به آرتروز مفاصل، شرایط بیماری را وخیم‌تر سازد. (ضمیمه سیب)

مترجم : مسعود ایثاری

منبع: WebMd

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها