jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۶۰۰۶۰۵   ۰۳ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۱:۴۶

متکاهای گرد و استوانه‌ای هم به عنوان کوسن به کار می‌روند و هم هنگام تکیه زدن بهتر در گودی کمر قرار می‌گیرند. اگر قصد دارید خودتان در منزل از این متکاها یا کوسن‌ها بسازید، این نوشته کوتاه را بخوانید.

برای این که یکی از این متکاها بدوزید کافی است اندازه‌های دلخواه خود را در نظر بگیرید. معمولا یک سمت این متکا‌ها متشکل از دو مربع کامل است. یعنی شما مستطیلی به طول 50 و عرض 25 می‌کشید و آن را روی دولای پارچه انداخته می‌برید و به این ترتیب یک آستری به طول 50 و عرض 50 به دست می‌آورید که باید تا شود از یک درز دوخته شود دو طرف آن به اندازه 2 سانتی‌متر لیفه شود و داخل یک طرف آن قیطان رد شده محکم گره زده شود. از سمت دیگر پشم یا پشم شیشه را به اندازه لازم وارد می‌کنید و بعد سر دیگر متکا را هم کش می‌کشید.

برای درست کردن روکش آن دو دایره به قطر 5 سانتی‌متر می‌برید و در عوض 8 سانتی‌متر از روکش را کم می‌کنید. وقتی روکش را بریدید آن را با دوخت دو روبان موازی روی آن تزیین می‌کنید و سپس سرو ته آن را چین‌کش کرده به دو دایره می‌دوزید. جای درز وسط را زیپ دوخته آن را روی متکای آستر شده می‌کشید.

شما می‌توانید بخش رویی کوسن را دو تکه بدوزید یا همه آن را با یک رنگ پارچه درست کنید.

>> جام جم/ ضمیمه چاردیواری

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مژده
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
بدون عكس آموزش، گذاشتن این مطلب بیخودترین كار است
۱
۰
گل باغالی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۰
خوب بود من كه یاد گرفتم
۰
۰
ترنم
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
خیلی خیل قشنگ بود
۰
۰
كیمیا
Netherlands
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۴
خوشم نیومد
۰
۰

یادداشت

بیشتر
شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

تجربه گذشته نشان داده هرگاه جمهوری‌ اسلامی ایران در مقابل آمریکا دچار ضعف و تردید شده آنها به بدترین شکل علیه ایران رفتار کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر