jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۹۱۸۶۲   ۰۵ شهريور ۱۳۹۲  |  ۰۷:۰۸

نسرین فکر می‌کند زندگی‌اش به بن بست رسیده، دلیلش هم این است که احساس می‌کند همسرش او را دوست ندارد، او چند وقت پیش از شوهرش خواسته بود سند آپارتمانشان را به نام او بزند اما همسرش با ذکر چند دلیل که البته از نظر نسرین اصلاً قابل قبول نبود، از این کار امتناع کرد. از آنجا که نسرین باور دارد «اگر مردی واقعاً عاشق زنش باشد هر کاری برایش انجام می‌دهد» حالا به این نتیجه رسیده که شوهرش او را دوست ندارد و زندگی آن‌ها با مشکل بزرگی روبه رو شده است.

به گزارش جام جم سرا به نقل از روزنامه خراسان- نسرین وقتی با دوستش ناهید نیز درد دل می‌کند این مسئله یعنی به بن بست رسیدن زندگی، برایش عینی‌تر می‌شود چرا که ناهید علاوه بر اینکه معتقد است شوهری که ادعای عاشقی دارد باید به هر قیمتی که شده تمام خواسته‌های همسرش را برآورده کند. به این مسئله نیز باور اساسی دارد که «مرد‌ها قدر حمایت‌ها و کمک‌های همسرشان را نمی‌دانند» وگرنه شوهر نسرین فراموش نمی‌کرد که او برای خرید این آپارتمان در طول سال‌های زندگی مشترکشان چقدر از نظر مالی مثلاً با صرفه جویی‌هایش و البته چقدر از نظر عاطفی کمک حال او بوده است. 

***

شاید شما هم به نسرین و ناهید داستان ما حق بدهید ولی متأسفانه باید بگوییم که آن‌ها دچار دو اشتباه از اشتباهات رایجی شده‌اند که متأسفانه برخی خانم‌ها ناخواسته مرتکب آن می‌شوند و زندگی را به کام خود و شوهرانشان تلخ می‌کنند. حالا نه اینکه قصد داشته باشیم بگوییم کار مرد‌ها بیست بیست است و هیچ مشکلی ندارند، نه این طور نیست و به وقتش درباره اشتباهات مریخی‌ها نیز صحبت خواهیم کرد، اما اگر برای شما هم پیش آمده است که احساس کنید شوهرتان شما را درک نمی‌کند بد نیست این مطلب را کامل بخوانید، شاید مشکل از باور شما باشد نه رفتار همسرتان. 

تفاوت زیباست
- اشتباه اول: باید مثل من شود

تبیان نوشت: یکی از اشتباه‌هایی که بسیاری از زنان مرتکب می‌شوند، اصرار به هم شکل شدن است. آن‌ها فکر می‌کنند در شروع زندگی باید گربه را دم حجله کشت، پس برای این کار تلاش می‌کنند تا خصوصیات اخلاقی همسرشان را با دعوا، قهر، خواهش و هر راه دیگری که می‌دانند عوض و شبیه خود کنند. آن‌ها فکر می‌کنند هم شکل بودن و هم رنگ بودن، تضمینی برای ازدواج موفق است، اما اشتباه می‌کنند. اگر شما هم چنین فکر می‌کنید، نباید فراموش کنید که شما و همسرتان، از ۲خانواده و ۲فرهنگ متفاوت هستید و هرگز نمی‌توانید دنیا را از یک دریچه ببینید. شما تجربه‌ها و باور‌های متفاوتی دارید و تا زمانی که در تعارض با هم قرار نگیرید و از این باور‌ها چماقی برای کوبیدن هم نسازید، تهدیدی متوجه شما نخواهد بود. 

عشق هرگز نمی‌می‌رد
- اشتباه دوم: عشق با گذشت زمان تمام می‌شود

بعضی خانم‌ها فکر می‌کنند گذشت زمان می‌تواند عشق را محو کند، اما اگر شما یک عاشق واقعی باشید و برای این موضوع هزار و یک دلیل داشته باشید، آنچه با گذشت زمان از زندگی شما بیرون می‌رود، عشق نیست بلکه هیجان و ساده انگاری است که ممکن است در ماه‌های اول زندگی مشترک، این حس را به شما بدهد که تنها عاشق روی زمین هستید، اما کنار رفتن پرده هیجان از این حس، موضوعی نیست که برای آن سوگوار باشید. یک عشق واقعی می‌تواند با آرامش و روزمرگی هم همراه شود. در چنین شرایطی شما از همسرتان فاصله نگرفته‌اید، بلکه به مراحل بالاتری از دوست داشتن رسیده‌اید که با آرامش بیشتر و هیجان کمتر همراه است. 

گاهی هم دعوا کنید
- اشتباه سوم: یک زندگی موفق، زندگی بدون بحث است

برخی خانم‌ها، بحث و دعوا را نقطه پایانی خوشبختیشان می‌دانند. خیلی از آن‌ها به دلیل چنین تفکری اختلاف نظرشان را در دلشان نگه می‌دارند و می‌خواهند با سکوتشان جلوی بحث را بگیرند، اما نباید فراموش کنید که ترس از دعوا، نشانه خوشبختی شما نیست. یک زوج خوشبخت می‌توانند اختلافاتشان را به راحتی با هم در میان بگذارند و حتی برای موضوعاتی که ارزش حیاتی برایشان دارد، بجنگند و پیروز شوند. یک زوج ایده آل روی یک خط صاف پر از لبخند زندگی نمی‌کنند. آن‌ها اختلاف نظر هم پیدا می‌کنند و گاهی از هم دلخور می‌شوند، اما تفاوتشان با دیگران این است که با هوشمندی از پس حل چنین مسائلی برمی آیند و به جای دلخوری‌های بی‌جا، از این بحث‌ها درس می‌گیرند. 

به همه جوانب اهمیت بدهید
- اشتباه چهارم: خودم را دوست دارد نه جسمم را

اگر از آن دسته زن‌هایی هستید که گمان می‌کنید ارتباط زناشویی، در آخرین ردیف اولویت‌های زندگی مشترک است، در اشتباه هستید. 

گمان نکنید مردی که عاشقتان است، به جسم شما نیازی ندارد و تنها به تفکرات و کلام شما اهمیت می‌دهد. ازدواج، تنها راه مشروع و پسندیده برای برقراری یک رابطه سالم جسمانی است که می‌توانید با کمک آن پایه‌های زندگیتان را هم محکمتر کنید. 

اگر شما می‌خواهید زندگی مشترک موفقی داشته باشید، باید به همه ابعاد یک رابطه توجه کنید و هیچ بعدی را فدای دیگری نکنید. 

شوهرتان قدر شما را می‌داند
- اشتباه پنجم: مرد‌ها حمایت را درک نمی‌کنند

نمی‌گوییم که همه مردهای جهان، آن قدر منطق و انصاف دارند که همه حمایت‌ها و کمک‌هایتان را درک کنند و همیشه آن‌ها را در ذهن داشته باشند، اما می‌گوییم اگر با مردی شایسته ازدواج کرده باشید، می‌توانید مطمئن باشید که او کوچک‌ترین همدلی‌های شما را می‌بیند و همیشه آن‌ها را در ذهنش نگه می‌دارد. مرد‌ها خیلی راحت تفاوت شما با زنان دیگر را می‌بینند. 

اگر می‌خواهید در زندگی مشترکتان موفق باشید، به آدم‌های اطرافتان خوب نگاه کنید. چه خصوصیاتی در زنان دیگر وجود دارد که همسرتان از آن‌ها بیزار است و چه ویژگی‌هایی را در زنان دیگر تحسین می‌کند؟ مطمئن باشید اگر آن خصوصیات منفی را حذف کنید و چند قدم به آن ویژگی‌های قابل تحسین نزدیک‌تر شوید، همسرتان حتما قدر شما و تلاش‌‌هایتان را بیشتر می‌داند. 


امتحان‌های سخت نگیرید

- اشتباه ششم: اگر مرا دوست داشته باشد، هر کاری می‌کند

برخی زن‌ها گمان می‌کنند اگر شوهرشان عاشقشان باشد، به خاطر آن‌ها همه پل‌های پشت سرش را خراب می‌کند و به هیچ چیز دیگری جز زنش توجه نمی‌کند. برخی زنان با چنین تفکری، همسرشان را در معرض آزمایش‌های سخت قرار می‌دهند و به او می‌گویند اگر مرا دوست داری، باید هرچه را که می‌خواهم، انجام دهی، اما واقعیت این است که چنین مردی، یک مرد عاشق نیست؛ بلکه فردی ضعیف، بی‌پناه و منفعل است. یک عاشق واقعی هرگز به خاطر حسش از اصول و منطقش نمی‌گذرد، بلکه سعی می‌کند حسش را با عقلانیت همراه کند و از این راه به پیشرفت بهتر آن کمک می‌کند. 

تبصره

البته بسیاری از مرد‌ها نیز دچار این ۶ اشتباه می‌شوند که نشان از درک ضعیف و ناپخته آنان از زندگی مشترک است، این را گفتیم که فکر نکنید این اشتباهات فقط و فقط مختص بانوان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سعید
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۵
99% مختص خانمهاست.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها