jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۵۴۳۶۹۲   ۰۶ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۱:۱۴

اگر از دکور یکنواخت اتاق نشیمن و پذیرایی خانه‌تان خسته شده‌اید و دوست دارید برای عید تنوعی در منزل ایجاد کنید اما نمی‌توانید برای خرید لوازم و وسایل جدید هزینه کنید، پیشنهاد می‌کنیم حداقل با تغییر چیدمان همان وسایل قدیمی شکل دیگری به محیط بدهید. چطور؟ چند توصیه کوتاه برایتان داریم.

-محل لوازم را تغییر دهید. نقطه‌ای را به عنوان مرکز در نظر بگیرید و مبل‌ها را مقابل آن بچینید مثلاً مقابل شومینه یا به صورت نیم دایره اطراف تلویزیون.

-پرده پنجره‌ها را تعویض کنید و ترجیحاً از پرده‌هایی با رنگ روشن و زندگی‌بخش مثل سبز استفاده کنید.

-نگران کوچک بودن فضای اتاق نشیمن نباشید. گذاشتن یک آینه برای بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا بسیار مناسب است.

-اگر اهل هنر هستید نقاشی یا عکس‌های مورد علاقه‌تان را قاب کنید و به دیوار بیاویزید که تاثیر زیادی بر بزرگنمایی اتاق دارد اما در انتخاب قاب برای عکس یا نقاشی مورد نظر به رنگ خود اثر و هماهنگی رنگ قاب با رنگ‌آمیزی دیوار و پرده‌ها بسیار توجه کنید. اگر رنگ به کار رفته درون اثر ملایم و کمرنگ است، قابی با رنگ تند و گرم انتخاب کنید؛ برعکس برای آثار هنری شلوغ از قاب‌هایی با رنگ‌های ملایم و حتی خنثی استفاده نمایید. تعادل رنگی میان قاب و دیوار‌ها را فراموش نکنید.

-برای هرچه دلنشین‌تر شدن اتاق، در فضای خالی میان مبل‌ها میز کوتاه قرار داده و روی آن را با شمعدان، گل خشک یا قاب عکس پر کنید البته به ارتفاع میزی که در کنار مبل‌ها قرار می‌دهید توجه کنید که بلندتر از دسته‌های مبل یا میزی که در وسط اتاق گذاشته‌اید نباشد که در آن صورت باعث نامتناسب شدن فضا می‌شود.

-برای خرید رومبلی جدید از انتخاب پارچه‌هایی با طرح‌های شلوغ و گل‌گلی و رنگ‌های تند و گرم خودداری کنید که نه تنها باعث ایجاد آرامش نمی‌شود، اعصابتان را به هم می‌ریزد.

-به نورپردازی اتاق نیز توجه کنید. نصب لامپ سقفی و گذاردن آباژور متناسب با رنگ مبلمان و دیوارها اثر فوق‌العاده‌ای بر بزرگنمایی و آرامش اتاق خواهد داشت.

-سعی کنید خلاق باشید و از اینکه همیشه مبلها را دور تا دور اتاق بچینید بشدت دوری کنید.

منبع: بیتوته

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها