jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۱۲۸۱۱۷۵ ۲۷ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۸:۳۱

گوگل سال آینده به صورت رسمی کاربران را از گوگل «هنگ اوت» به «گوگل چت» منتقل می‌کند. پیش از فرا رسیدن زمان مهاجرت رسمی، برخی قابلیت‌های هنگ اوت حذف می‌شوند تا در نهایت این انتقال به صورت کامل انجام شود.

title

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو،سرویس پیام رسان چت که پیشتر تنها در دسترس کاربران «گوگل Workspace» و در ازای پرداخت هزینه اشتراک قرار داشت، به یک سرویس رایگان درون برنامه جی‌میل یا اپلیکیشنی مستقل تبدیل می‌شود.

 

احتمالا نیمه اول 2021، انتقال از هنگ اوت به چت به صورت کامل انجام می‌شود. به نظر می‌رسد برخی از قابلیت‌های هنگ اوت پیش از فرارسیدن زمان رسمی جابه‌جایی، از دسترس خارج می‌شود.

 

 

 

براساس اطلاعات منتشر شده در پست وبلاگی، گوگل ابزارهایی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا بتوانند به صورت خودکار، فهرست مخاطبان، تاریخچه چت و مکالمات خود را از هنگ اوت به چت منتقل کنند. هنوز مشخص نیست برای این انتقال چه کارهایی باید انجام شود و احتمالا گوگل راهنمایی‌های لازم را به اشتراک خواهد گذاشت.

 

انتقال از هنگ اوت به چت به تدریج انجام می‌شود. بی‌شک در این انتقال، بازه زمانی هم وجود خواهد داشت که هر دو سرویس پیام رسان به صورت همزمان در دسترس باشند. در نهایت، تمام کاربران غیر پولی و مشترکان Workspace به گوگل چت منتقل می‌شوند.

 

پس از اتمام کار، گپ به صورت کامل جایگزین هنگ اوت می‌شود. شاید این سوال پیش بیاید که چرا کاربران باید از هنگ اوت به گپ منتقل شوند؟ گوگل اعلام کرده که گپ، نه تنها امکاناتی مانند مکالمه مستقیم و گروهی را که در هنگ اوت هم وجود دارد، در اختیار کاربران قرار می‌دهد، بلکه امکانات بیشتری از جمله امکان برنامه ریزی و ارتباط با سایرین را فراهم می‌کند.

 

گوگل اعلام کرده که در حال برنامه ریزی برای حذف برخی از قابلیت‌‌های هنگ اوت از جمله توانایی مدیریت متن‌ها و تماس‌های تلفنی است. به علاوه گوگل قصد دارد اوایل سال آینده پشتیبانی از «Google Voice» را از هنگ اوت حذف کند که به معنی غیرفعال شدن قابلیت برقراری تماس از هنگ اوت خواهد بود

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر