jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۱۲۸۱۱۷۵ ۲۷ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۸:۳۱

گوگل سال آینده به صورت رسمی کاربران را از گوگل «هنگ اوت» به «گوگل چت» منتقل می‌کند. پیش از فرا رسیدن زمان مهاجرت رسمی، برخی قابلیت‌های هنگ اوت حذف می‌شوند تا در نهایت این انتقال به صورت کامل انجام شود.

title

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو،سرویس پیام رسان چت که پیشتر تنها در دسترس کاربران «گوگل Workspace» و در ازای پرداخت هزینه اشتراک قرار داشت، به یک سرویس رایگان درون برنامه جی‌میل یا اپلیکیشنی مستقل تبدیل می‌شود.

 

احتمالا نیمه اول 2021، انتقال از هنگ اوت به چت به صورت کامل انجام می‌شود. به نظر می‌رسد برخی از قابلیت‌های هنگ اوت پیش از فرارسیدن زمان رسمی جابه‌جایی، از دسترس خارج می‌شود.

 

 

 

براساس اطلاعات منتشر شده در پست وبلاگی، گوگل ابزارهایی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا بتوانند به صورت خودکار، فهرست مخاطبان، تاریخچه چت و مکالمات خود را از هنگ اوت به چت منتقل کنند. هنوز مشخص نیست برای این انتقال چه کارهایی باید انجام شود و احتمالا گوگل راهنمایی‌های لازم را به اشتراک خواهد گذاشت.

 

انتقال از هنگ اوت به چت به تدریج انجام می‌شود. بی‌شک در این انتقال، بازه زمانی هم وجود خواهد داشت که هر دو سرویس پیام رسان به صورت همزمان در دسترس باشند. در نهایت، تمام کاربران غیر پولی و مشترکان Workspace به گوگل چت منتقل می‌شوند.

 

پس از اتمام کار، گپ به صورت کامل جایگزین هنگ اوت می‌شود. شاید این سوال پیش بیاید که چرا کاربران باید از هنگ اوت به گپ منتقل شوند؟ گوگل اعلام کرده که گپ، نه تنها امکاناتی مانند مکالمه مستقیم و گروهی را که در هنگ اوت هم وجود دارد، در اختیار کاربران قرار می‌دهد، بلکه امکانات بیشتری از جمله امکان برنامه ریزی و ارتباط با سایرین را فراهم می‌کند.

 

گوگل اعلام کرده که در حال برنامه ریزی برای حذف برخی از قابلیت‌‌های هنگ اوت از جمله توانایی مدیریت متن‌ها و تماس‌های تلفنی است. به علاوه گوگل قصد دارد اوایل سال آینده پشتیبانی از «Google Voice» را از هنگ اوت حذف کند که به معنی غیرفعال شدن قابلیت برقراری تماس از هنگ اوت خواهد بود

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر