کد خبر: ۱۲۷۸۸۵۶

به گزارش جام جم آنلاین به نقل  از ایران کوک، در مقایسه با سایر ترشی ها، در این ترشی از میزان سرکه کمتری استفاده شده است. به همین دلیل این ترشی را باید در یخچال نگهداری کنید. بهتر است این ترشی را حداکثر ظرف یکی دوماه پس از تهیه مصرف کنید. 

طرز تهیه ترشی هویج

مواد لازم ترشی هویج

هویج 1 کیلو
پیاز سفید بزرگ 1/2
آب 2 فنجان
سرکه سیب 2 فنجان
شکر 2 فنجان
دانه خردل 1 قاشق چایخوری
تخم کرفس 1 قاشق چایخوری
تخم گشنیز 1 قاشق چایخوری
زردچوبه 1 قاشق چایخوری
زنجبیل تازه ریزخردشده 1/2 قاشق چایخوری
نمک  1/2 قاشق چایخوری

 

بیشتر بخوانید: 

طرز تهیه رب انار خانگی راحت و آسان به همراه آموزش تصویری

طرز تهیه ترشی لوبیا سبز و آموزش مرحله به مرحله آن

 

طرز تهیه ترشی هویج

  1. هویج ها را بشویید. پوست بگیرید و حلقه حلقه کنید. پیاز را نیز پوست بکنید و بصورت برش های نازک خرد کنید.
  2. یک قابلمه را تا نیمه پر از آب کنید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا بجوش بیاید. سپس هویج های خرد شده را داخل آن بریزید و حدود 5 دقیقه هویج را بپزید تا کمی نرم شوند. دقت داشته باشید که قرار نیست هویج ها کاملا پخته و نرم شوند، همینکه کمی نرم شوند کافیست. بهتر است حالت تردی هویج حفظ شود. هویج ها را آبکشی کنید و در یک کاسه یا قابلمه بزرگ بریزید. پیازهای خردشده را اضافه کنید و ظرف را کنار بگذارید. 
  3. باقیمانده مواد، یعنی سرکه سیب، دو فنجان آب، شکر، دانه خردل، تخم کرفس، تخم گشنیز، زردچوبه، زنجبیل و نمک را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. زمانیکه به جوش آمد حرارت را کم کنید و اجازه دهید به مدت 5 دقیقه بجوشد.
  4. هرازچندگاهی آن راهم بزنید تا شکر کاملا حل بشود. سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید و مایع را بصورت داغ روی هویج و پیاز بریزید.  
  5. چند دقیقه صبر کنید تا مایع کمی خنک شود و به دمای محیط برسد. سپس هویج ها و مایع را در 4 الی 5 شیشه بریزید. در شیشه ها را محکم ببندید و داخل یخچال قرار دهید. ترشی هویج بعد از 2-3 روز جا می افتد. این ترشی بدلیل استفاده از تخم گشنیز، تخم کرفس و زنجبیل عطر و طعم خاص و فوق العاده ای دارد. 

 

بیشتر بخوانید: طرز تهیه سرکه انگور خانگی

برچسب ها: ترشی هویج سرا
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها