jamejamsara
سرا آشپزی کد خبر: ۱۲۷۷۶۶۵ ۰۸ مهر ۱۳۹۹  |  ۲۱:۴۷

ازگیل میوه ای کوچیک با هسته زیاده.

طرز تهیه ترشی ازگیل

ترشی ازگیل هم مثل ترشی قارچ یا ترشی کیوی چندان شناخته شده نیست. اما واقعا حیفه که این خوشمزه رو درست نکرده و طعم بی نظیرش رو امتحان نکنید.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایران کوک،ازگیل میوه ای کوچیک با هسته زیاده. این میوه در شمال کشور پرورش داده میشه و طعمی ترش و شیرین داره. 

طرز تهیه ترشی ازگیل

مواد لازم ترشی ازگیل

ازگیل 2 کیلوگرم
تمرهندی 1 بسته 500 گرمی
سرکه سفید 1 و 1/2 لیتر
نمک 3 قاشق غذا خوری
شکر 1 قاشق غذاخوری
ادویه ترشی 1 قاشق غذا خوری

 

طرز تهیه ترشی ازگیل

  1. ازگیل ها را به خوبی شسته و در صافی بریزید. اجازه دهید آب آنها کاملا تخلیه و خشک شوند. سپس ازگیل ها را رنده کنید. برای این کار از رنده درشت استفاده کنید. ازگیل هسته زیادی دارد. پس به هنگام رنده کردن مراقب دستان خود باشید. 
  2. تمر هندی را در سرکه حل کنید. اگر از تمر هندی بی هسته برای درست کردن ترشی ازگیل استفاده کنید بهتر است. برای آنکه تمرهندی به خوبی در سرکه حل شود آنها را روی حرارت قرار دهید.
  3. وقتی سرکه و تمرهندی به خوبی مخلوط شدند ظرف را از روی حرارت برداشته و مایع به دست آمده را از صافی رد کنید. انجام این کار تمام ناخالصی های تمرهندی را می گیرد. 
  4. ازگیل های رنده شده  و یک قاشق غذاخوری نمک را به محلول سرکه و تمرهندی اضافه کنید. تمامی مواد را روی حرارت قرار دهید تا به غلظت نسبی برسد.
  5. در اینجا شکر را نیز به ترشی افزوده و بعد از آنکه حل شد حرارت را خاموش کنید. اجازه دهید مواد خنک شوند. سپس ادویه و یک قاشق دیگر نمک داخل ترشی بریزید.
  6. طعم آن را تست کنید. اگر احساس کردید به نمک بیشتری نیاز دارد یک قاشق باقی مانده را نیز اضافه کنید. مقدار نمک این ترشی بستگی به ذائقه خودتان دارد.
  7. ترشی را در شیشه ای با درب محکم ریخته و در جای خنک قرار دهید. بعد از یک هفته ترشی ازگیل شما آماده است. می توانید حتی آن را به تنهایی و به عنوان ترشک میل نمایید.   
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر