یک نوشیدنی گازدار

طرز تهیه آب گاز دار خانگی

آب گازدار با حل شدن گاز دی اکسید کربن با فشار زیاد درست می شود. این نوشیدنی پر از حباب خاصیت نشاط آوری دارد
کد خبر: ۱۲۷۶۲۳۹

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک نوشیدنی های گازدار با توجه به خاصیت نشاط آوری که دارند مورد توجه قرار گرفته اند پس با ما همراه باشید تا طرز تهیه آب گازدار خانگی را به شما آموزش دهیم.

طرز تهیه آب گاز دار خانگی

مواد لازم آب گاز دار

عسل یا شربت ساده 

1/5 فنجان

پرتقال

1 عدد

لیمو 

 2 عدد

گریب فروت 

1 عدد

هل خرد شده 

 5 عدد

  بادیان کوچک

2 عدد

نمک 

1 ق چ

فلفل سیاه 

1/4 ق چ

آب 

یک لیتر

سرکه

3 ق غ

ساقه سنبل هندی خرد شده 

 75 گرم

پوست گنه کنه خرد شده 

1/4 فنجان

 زغال اخته خرمالو، انگور و خرما 

10 عدد

 

طرز تهیه آب گاز دار

  1. ابتدا ساقه سنبل هندی خرد شده ، گنه گنه خرد شده و2 لیتر آب را داخل قابلمه ای بریزید. در مرحله بعد پوست لیمو، گریپ فروت و پرتقال را گرفته و خرد کنید، آب میوه ها را هم بگیرید و بعد از عبور دادن از صافی به همراه پوست های خرد شده داخل همان قابلمه بریزید.

  2. در ادامه سرکه  را افزوده و سایر مواد به جز شربت را هم به قابلمه اضافه نمایید. گاز را روشن کرده و قابلمه را روی آن قرار دهید تا مواد برای حدود یک ربع با شعله متوسط بجوشد. بعد از یک ربع شعله گاز را خاموش کنید و اجازه دهید تا قابلمه به همان شکل بماند تا مواد از حرارت بیافتد. حالا مواد را به شیشه ای مناسب منتقل کرده و درب آن را ببندید و اجازه دهید تا برای 48 ساعت در یخچال بماند در این مدت زمان گه گاهی آن را از یخچال بیرون آورده و کمی تکان دهید سپس مجدد به یخچال برگردانید.

  3. بعد از 48 ساعت مواد را از صافی عبور داده و یک و نیم فنجان شربت و یاعسل  را به آن اضافه کنید. حدود 1/2 از لیوان را با محلول بدست آمده پر کرده و مابقی را آب و یا نوشیدنی بریزید و سرو نمایید. این محلول باید در یخچال نگهداری شود و تا یک ماه قابل استفاده میباشد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها