کلیک - عمومی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

عمومی
دبیر اولین رویداد نمادیران از صادرات محصولات دانش‌بنیان حوزه کشاورزی به ۳۰ کشور خبر داد.

صادرات محصولات فناورانه کشاورزی به ۳۰ کشور

دبیر اولین رویداد نمادیران از صادرات محصولات دانش‌بنیان حوزه کشاورزی به ۳۰ کشور خبر داد.

۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۸

دکتر جوادی در اولین رویداد برترین‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی (نمایشگاه ملی اقتصاد دانش‌بنیان ایران در حوزه کشاورزی و امنیت غذایی)  گفت: از میان ۵۰۰ شرکت فعال در حوزه کشاورزی تعداد ۴۷ شرکت برای حضور در این نمایشگاه انتخاب شدند. وی با بیان این‌که در این نمایشگاه در کنار شرکت‌های دانش‌بنیان، اتحادیه‌ها و انجمن‌ها نیز حضور دارند، یادآور شد: ما در بخش کشاورزی دانش‌بنیان وضعیت مطلوبی نداریم و فقط ۵ درصد شرکت‌ها در بخش کشاورزی هستند که عمده آنها را نیز شرکت‌های نوپا تشکیل می دهند. به گزارش ایسنا،  جوادی تاکید کرد: وضعیت ما در هسته‌ها بد نیست، اما اگر در هسته به سمت لاین و اجداد طیور حرکت کنیم، وضعیت ما اصلا خوب نیست و همچنین در قسمت نهاده‌ها، برداشت و کاشت نیز وضعیت مطلوبی نداریم. دبیر رویداد برترین‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی، گفت: ۵۲۴ شرکت دانش‌بنیان در بخش کشاورزی داریم. همچنین ۸۵۴ محصول در بخش کشاورزی وجود دارد. جوادی تاکید کرد: شرکت‌هایی که در نمایشگاه فعلی حضور دارند، به ۳۰ کشور محصولات خود را صادر می‌کنند. همچنین در این نمایشگاه ۱۲ نشست و چهار رونمایی از محصولات را نیز خواهیم داشت.

۱۰فناوری محبوب و جدید در سال ۲۰۲۴

۱۰فناوری محبوب و جدید در سال ۲۰۲۴

۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۱

امسال پر از نوآوری‌ها و پیشرفت‌های تکنولوژیکی هیجان‌انگیز بوده است که جامعه و اقتصاد جهانی را متحول کرده است اما تکامل دیجیتال لحظه ای ثابت نمی‌ماند، بنابراین ما یک بار دیگر به آینده نگاه می کنیم و فناوری ها و نوآوری های تکنولوژیکی که سال۲۰۲۴ را رقم خواهند زد، مورد توجه قرارمی‌دهیم. برخی از روندها تکرار می شو‌د (با رویکردهای جدید)، و موارد جدیدی از راه می رسند که در ماه‌های آینده حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

خالی‌کردن حافظه تلفن‌همراه

خالی‌کردن حافظه تلفن‌همراه

۱۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۳

حافظه پر شده گوشی می‌تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند، از جمله کند شدن سرعت گوشی، عدم امکان نصب برنامه‌های جدید و حتی از کار افتادن گوشی. بنابراین مهم است که به طور مرتب حافظه گوشی خود را پاک کرده. در اینجا چند ترفند برای پاک کردن حافظ گوشی آورده شده است.

نخستین مزرعه عمودی جهان با هوش مصنوعی

نخستین مزرعه عمودی جهان با هوش مصنوعی

۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۶

چین از اولین مزرعه عمودی جهان که توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شود و در آن ربات‌ها حضور دارند، در استان سیچوآن رونمایی کرد. این مزرعه عمودی ۲۰طبقه دارد و می‌خواهد با مشکلات موجود در دنیای کشاورزی ازجمله فضای محدود مقابله کند.

چطور یک ایده طراحی گرافیک خلق می‌شود؟

چطور یک ایده طراحی گرافیک خلق می‌شود؟

۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۸

خلق ایده برای طراحی گرافیک در صورتی به موفقیت می‌رسد که بر اساس اصول و مراحل استاندارد موجود باشد. توجه کنید ایده‌هایی که بدون این مراحل طی شود، موفق نخواهند بود و با استفاده از آنها به نتیجه مورد انتظار خود نمی‌رسید. در ادامه به بررسی این مراحل می‌پردازیم:

ببینید | تولید برق با سی دی قدیمی

ببینید | تولید برق با سی دی قدیمی

۱۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۹

در این ویدئوی آموزش و جالب روشی ساده و بی دردسر برای تولید برق با سی دی قدیمی و شارژ کردن گوشی با آن را خواهید دید.

۱۰فناوری ویژه مسابقات آسیایی چین

۱۰فناوری ویژه مسابقات آسیایی چین

۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۰

۱- افتتاحیه به سبک دیجیتال آتش‌بازی از نکات جالب افتتاحیه بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲، اجرای مراسم آتش‌بازی دیجیتال و بدون دود بود. چین هم برای تداوم این مسیر ارزشمند، مراسم افتتاحیه مسابقات بازی‌های آسیایی را به شکلی متفاوت برگزار کرد به‌طوری که به‌رغم آتش‌بازی‌ای که در ورزشگاه مراسم افتتاحیه اجرا کرد، هیچ دودی تولید نکرد و تمام این فرآیند به صورت سه‌بعدی به اجرا درآمد.

نقش فناوری در مسابقات آسیایی

نقش فناوری در مسابقات آسیایی

۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۷

درسال‌های اخیر، مسابقات آسیایی به یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای ورزشی جهان تبدیل شده‌اند. این رقابت‌ها همچنان در حال رشد و توسعه هستند و فناوری نقش بسیار مهمی در بهبود و مدیریت این رویدادها ایفا می‌کند. در این یادداشت، ما به بررسی نقش و اهمیت فناوری در مسابقات آسیایی می‌پردازیم.

چگونه از دستگاه‌های الکترونیک در گرمای شدید محافظت کنیم؟

چگونه از دستگاه‌های الکترونیک در گرمای شدید محافظت کنیم؟

۱۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۰

قطعات الکترونیک مانند خازن،‌ دیود،‌ موتور و باتری در تلفن،‌ لپ‌تاپ،‌ پروژکتور و سایر دستگاه‌های الکترونیکی همگی گرما تولید می‌کنند. این گرما حاصل انتقال جریان، اصطکاک قطعات متحرک، واکنش‌های شیمیایی و تبدیل از اشکال مختلف انرژی است.

نیازمندی ها