کلیک - عمومی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

عمومی
ببینید | مکان تولید بالون های چین

ببینید | مکان تولید بالون های چین

۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۳

سلینا وانگ، خبرنگار CNN، تصاویری دیده نشده از کارخانه ای را منتشر کرده که احتمالا یکی از محل‌های تولید بالون های چین بر فراز خاک آمریکا بوده است.

ویژگی جدید نوت پد مایکروسافت فاش شد

ویژگی جدید نوت پد مایکروسافت فاش شد

۰۵ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۷

یکی از کارمندان مایکروسافت اسکرین شاتی از ویژگی جدید نوت پد در ویندوز ۱۱ منتشر کرده است. البته مشخص نیست این ویژگی چه زمان عرضه می شود.

فیلمنامه‌نویس مصنوعی هم آمد

فیلمنامه‌نویس مصنوعی هم آمد

۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳

دیپ مایند تکنولوژی در ۹دسامبر در بحبوحه بحث توانایی ChatGPT برای نوشتن اسکریپت، دراماترون، ابزار جدید نوشتن فیلم باهوش مصنوعی را معرفی کرد. دیپ مایند یکی از زیرمجموعه‌های آلفابت شرکت مادر گوگل است که اخیرا در توییتر این ابزار را برای نوشتن فیلمنامه‌های حرفه‌ای معرفی کرده است. این شرکت در توییت دیگری به نظرات کارشناسان در مورد این ابزار اشاره کرد.

از افزایش تعرفه اینترنت تا تعداد کاربران

۳۱میلیون کاربر فعال در پیام‌رسان‌های ایرانی

از افزایش تعرفه اینترنت تا تعداد کاربران

۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹

براساس اعلام عیسی زارع‌پور، کاربران فعال روزانه پیام‌رسان روبیکا ۱۵.۲میلیون‌، ایتا ۹.۲میلیون، پیام‌رسان بله ۳.۳میلیون و سروش پلاس ۳.۵میلیون است.

اروپا به جنگ تبلیغات هدفمند می‌رود

اروپا به جنگ تبلیغات هدفمند می‌رود

۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰

براساس گزارش‌های منتشر شده در وال استریت ژورنال و رویترز، قانون‌گذاران حریم خصوصی در اتحادیه اروپا حکم داده‌اند متا، شرکت مادر فیسبو‌ک و اینستاگرام، نمی‌تواند موافقت با ارائه داده‌ها را از سوی کاربر برای تبلیغات هدفمند، شرط پیوستن به شبکه‌های اجتماعی قرار دهد. این تصمیم تهدیدی برای مدل کسب و کار این غول رسانه‌های اجتماعی و تغییر زیربنای مالی این شرکت‌هاست.

تبعاتی‌خطرناک برای متاورس

تبعاتی‌خطرناک برای متاورس

۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

اکتبر گذشته، مارک زاکربرگ منتظر بود تا به دنیا نشان دهد چه کاری انجام می‌دهد. او در ویدئویی گفت: امروز ما در مورد متاورس صحبت خواهیم کرد. به اشتراک‌گذاری چیزهای جالب؛ برگزاری جلسات کاری و جشن تولد با مردم آن سوی دنیا؛ شخصی‌سازی آواتار خود. زاکربرگ به قدری به متاورس اهمیت می‌داد که حتی نام شرکت خود را متا نام‌گذاری کرد. در این ماه متا ۱۱هزار نفر، معادل ۱۳درصد نیروی کار خود را اخراج کرد. نتایج ضعیف سه ماهه سوم باعث شد قیمت سهام متا ۲۵درصد کاهش یابد و ۸۰میلیارد دلار از ارزش شرکت پاک شود. بخش متاورس متا در سه ماه گذشته ۳.۷میلیارد دلار از دست داده است و انتظار می‌رود بدتر از این اتفاق بیفتد.

نتیجه یک تحقیق‌بزرگ در مورد اعتیادمجازی

هرچه فقیرتر، اعتیاد به شبکه‌های‌اجتماعی بیشتر

نتیجه یک تحقیق‌بزرگ در مورد اعتیادمجازی

۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۴

طبق مطالعات، نوجوانان خانواده‌های محروم بیشتر احتمال دارد به فیسبوک، اینستاگرام، واتس‌اپ و سایر رسانه‌های اجتماعی اعتیاد پیدا کنند. ژورنال معتبر اطلاعات، ارتباطات و جامعه، یافته‌های این مطالعه را منتشر کرده است. این مطالعه که در نوع خود، اولین نمونه‌ از این مطالعات است، ارتباط بین نابرابری اقتصادی و استفاده نامناسب از سایت‌های شبکه‌های اجتماعی و خدمات پیام‌رسان را نشان می‌دهد. این وضعیت در مدارسی که شکاف‌های مالی و اجتماعی بین دانش‌آموزان وجود دارد، تشدید می‌شود.

سلامت فناورانه

سلامت فناورانه

۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۷

امروزه کشورهای مختلفی برای ارائه خدمات از رویکرد سلامت از راه دور بهره می‌برند؛ رویکردی که مزایایی از جمله افزایش دسترسی و همچنین کاهش هزینه‌های دریافت خدمات سلامت را می‌تواند به‌دنبال داشته‌باشد. در کشور ایران نیز طی چند سال گذشته در این خصوص اقداماتی پراکنده و عمدتا بر بستر سکوهای نرم‌افزاری که به این منظور ایجاد نشده‌اند (مثل واتس‌اپ) انجام شده‌است. امروزه با توجه به پیشرفت‌هایی که در‌خصوص سلامت الکترونیک در کشور حاصل شده‌است زمینه برای استفاده از رویکرد سلامت از راه دور نیز فراهم‌تر است ولی مسائلی نظیر فقدان زیر‌ساخت‌های سخت‌افزاری مربوط در مراکز ارائه خدمت، سامانه‌های جزیره‌ای بخش سلامت، مشخص نبودن تعرفه خدمات سلامت از راه دور و فقدان پلتفرم جامع خدمات از راه دور برای اجرای این رویکرد وجود دارد.

نیازمندی ها