کلیک - عمومی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

عمومی
نکاتی برای موفق شدن در مشاغل کسب‌وکارهای نوپا

چطور کسب‌وکار نوپای شکست‌خورده نباشیم؟

نکاتی برای موفق شدن در مشاغل کسب‌وکارهای نوپا

۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶

تعجبی نخواهد داشت که بگویم بیشتر استارت‌آپ‌ها شکست می‌خورند، اما به لطف تحقیقات شیخار قوش، مدرس ارشد دانشکده بازرگانی هاروارد، حداقل می‌توانیم عددی را به میزان شکست یعنی 75درصد در نظر بگیریم و البته امیدوار باشیم بخشی از آن نباشیم. در شرایطی که سه چهارم استارت‌آپ‌های سرمایه‌گذاری شده موفق نیستند، چگونه می‌توانید مطمئن شوید کسب‌وکار جدیدتان یکی از آنها نخواهد بود؟

ایلان ماسک زیر توافق خرید توییتر زد

ایلان ماسک زیر توافق خرید توییتر زد

۱۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۷

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و پولدارترین مرد جهان، اعلام کرد قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری خرید توییتر را لغو می‌کند، زیرا این شرکت شبکه اجتماعی مفاد متعدد توافق خرید را نقض کرده است.

راه طولانی دره سیلیکون

راه طولانی دره سیلیکون

۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰

سیلیکون ‌ولی به لطف شرکت‌هایی مانند اپل، گوگل و تسلا، محله‌ای چند تریلیون دلاری است اما همیشه این‌طور نبوده است. حالا دیگر سیلیکون ولی یک نام آشنا، یک سریال تلویزیونی موفق و اصطلاحی است که مترادف با برخی از نوآورترین بازیگران و محصولات جهان در فناوری است اما از چه زمانی سیلیکون ولی را «سیلیکون ولی» نامیدیم؟ و به هرحال قسمت سیلیکون به چه چیزی اشاره دارد؟

فراسوی زمین

کلیک انقلاب صنعتی چهارم را بررسی می‌کند

فراسوی زمین

۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۶

تغییرات سریع فناوری می‌توانند کشورها را در رسیدن به پیشرفت یاری کنند؛ ولی ممکن است بسیاری از آن‌ها نتوانند با این تغییرات همراه شوند. از زمان انقلاب صنعتی، هر موج پیشرفت فناوری منجر به افزایش نابرابری‌ها بین کشورها شده است.

ضریب نفوذ ۱۶۶ درصدی تلفن همراه

بررسی و تجزیه‌وتحلیل آمارهای سه‌ماهه چهارم ۱۴۰۰

ضریب نفوذ ۱۶۶ درصدی تلفن همراه

۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۲

این روزها حضور تلفن‌همراه در جای‌جای کشور احساس می‌شود. توسعه زیرساخت‌ها در سال‌های اخیر، اینترنت و تلفن‌همراه را به نقاط مختلف کشور رسانده است. با توجه به اوضاع کرونا و چند ساله اخیر قصد داریم نگاهی به ضریب نفوذ اینترنت در ایران داشته باشیم.

نوآوری در قلب اینوتکس

کلیک، نمایشگاه اینوتکس را با نمونه‌های آسیایی‌اش مقایسه می‌کند

نوآوری در قلب اینوتکس

۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰

یازدهمین دوره رویداد بزرگ اینوتکس در ایران آغاز شده‌است و بسیاری از فعالان اکوسیستم نوآوری در ایران مشتاق این رویداد هستند.

ایده‌ات را بفروش

چطور ایده‌هایمان را در محل کارمان بیان کنیم؟

ایده‌ات را بفروش

۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۲

گاهی ایده‌هایی بی‌نظیر به ذهن‌تان می‌رسد که می‌توانند منجر به صرفه‌جویی در هزینه‌های شرکت شوند یا بهره‌وری را افزایش دهند؛ ولی چطور باید این ایده‌ها را به بخش مربوط یا رئیس شرکت بگوییم؟ تحقیقات نشان می‌دهد فقط ۳۰درصد از کارکنان می‌توانند چنین ایده‌هایی را بدون احساس ترس یا احساس معذب بودن مطرح کنند.

اولین معامله املاک با ارز دیجیتال ثبت شد

اولین معامله املاک با ارز دیجیتال ثبت شد

۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۹

با افزایش محبوبیت استفاده از ارزهای دیجیتال، تعداد فزاینده‌ای از مردم جهان برای خرید و فروش املاک و مستغلات به دارایی‌های دیجیتال متوسل شده‌اند.

به وسعت ایران

«کلیک»، پراکندگی شرکت‌ های دانش‌ بنیان را در کشور بررسی می‌کند

به وسعت ایران

۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۲

این روزها شرکت‌های دانش‌ بنیان بیش از هر زمان دیگری مورد توجه دولت قرار گرفته‌اند. آنچه مسلم است دانش‌بنیان‌ها، سهم بسزایی در پیشرفت اقتصادی کشورها دارند.

نیازمندی ها