jamejamsara
سرا آشپزی کد خبر: ۸۸۹۰۲۹   ۲۴ اسفند ۱۳۹۴  |  ۱۰:۰۰

ستون خوشمزه ما، این هفته به غذاهای همسایه‌ مقصد جهانگردیمان، سورینام پرداخته است! گویان که در کنج شمال شرقی آمریکای جنوبی واقع شده، جمعیت کمی را در خود جای داده که بیشتر بومی هستند.

غذای گویانی با ریشه سرخپوستی

به گزارش جام جم آنلاین،Pepperpot به عنوان غذای ملی گویان شناخته می‌شود که از غذاهای سرخپوستان نشأت گرفته شده و در ایام کریسمس و برخی دیگر از ایام خاص سال خورده می‌شود.

این غذا در واقع متشکل از گوشت‌های خورشتی است که با دارچین، سس مخصوص تهیه شده از ریشه کاساوا، فلفل کارائیب و دیگر مواد اولیه طعم‌دار شده‌اند.

گوشت گاو و گوسفند از محبوبیت بالایی برای طبخ این غذا برخوردارند اما برخی مناطق و افراد از گوشت مرغ استفاده می‌کنند.

مردم گویان این غذا را با نان محلی می‌خورند؛ البته می‌توان آن را مانند بسیاری از مواد غذایی با برنج نیز خورد اما همراهی این غذا با برنج آنچنان شایع نیست.

البته پخت آن چندین ساعت طول می‌کشد و برای همین، گویانی‌ها مانند سرخپوستان آن را در قابلمه‌های بزرگ می‌پزند تا هر بار برای مصرف دوباره گرمش کنند.

ضمیمه چمدان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها