jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۷۸۳۱۱۱   ۰۹ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۰:۱۴

فناوری دیجیتال

زیپ هوشمند

شاید کیف خود را برای چند دقیقه در مکانی رها کرده و وقتی‌ برگشته‌اید با صحنه باز بودن آن و به سرقت رفتن وسایل داخل آن روبرو شده باشید، در بدترین حالت نیز ممکن است سارقان کیف شما را یکجا ببرند. آیا تا به حال فکر کرده‌اید که اگر وسیله‌ای وجود داشت تا می‌توانستید رد کیف خود را دنبال کنید و آن‌را پس بگیرید چقدر خوب بود؟!

زیپ هوشمند

جام جم کلیک: جالب است بدانید در جهت مقابله با این مساله آقای دهه جونگ، وسیله‌ای را طراحی کرده است که نه تنها شما می‌توانید کیف خود را پیدا کنید بلکه اثر انگشت سارق را نیز دریافت خواهید کرد. حتماً شگفت‌زده خواهید شد وقتی‌ بدانید تمامی این کارها از طریق زیپی که کیف خود را با آن باز و بسته می‌کنید انجام می‌گیرد. این زیپ حتی این قابلیت را به شما می‌دهد تا کیف را با استفاده از اثر انگشت خود باز کنید و این نیز یک قابلیت امنیتی است که این زیپ برای شما بوجود می‌آ‌ورد.

در تصاویر زیر خواهید دید که این زیپ از دو قسمت چپ و راست تشکیل شده که مغز اصلی‌ یعنی‌ چیپ الکترونیکی در سمت راست قرار دارد و با ایجاد خاصیت الکترومگنتیک باعث می‌شود تا دو قسمت زیپ بسته بماند و تنها در زمان اسکن کردن اثر انگشت شما باز شود.

سینا قمری
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر