jamejamsara
سرا آشپزی کد خبر: ۷۷۵۶۵۸   ۱۱ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۷:۴۵

مواد لازم برای تهیه شیرینی نوروزی: کره: 150 گرم، پودر قند: 80 گرم، تخم مرغ: 1 عدد، آرد: 300 گرم. مواد رویه: کره: 25 گرم، خامه: 25 گرم، عسل: 50 گرم، خلال بادام: 100 گرم.

آموزش آشپزی / شیرینی نوروزی

طرز تهیه شیرینی نوروزی:
ابتدا کره را به دمای محیط می رسانیم سپس تخم مرغ را با چنگال هم زده و با پودر قند و کره مخلوط می کنیم و با هم زن تا حدی که مواد یک دست شوند آنها را هم می زنیم و آرد الک شده را به آن اضافه می کنیم. خمیر را با دست ورز داده و یک ساعت به آن استراحت می دهیم. خمیر را درون قالب پهن کرده و کف قالب را نازک و دیواره را ضخیم تر می گیریم. زمانی که قالب ها را زدیم داخل فر با حرارت 180 درجه قرار می دهیم. پس از 7 دقیقه پایه شیرینی آماده است. برای مواد میانی مقداری خامه قنادی و کره را با هم مخلوط می کنیم و زمانی که یک دست شد، خلال بادام به آن اضافه می کنیم. سپس مواد میانی را درون قالب گذاشته و 5 دقیقه آن را تا حدی که بادام ها برشته شود در گریل فر قرار می دهیم.

منبع: شبکه استانی مرکز فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر